Skocz do zawartości

Iaudio 7 - Bugi


Karbulot

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo swoich super parametrow uwazam, ze z drugiej strony i7 jest lekko zabugowany. Mojemu zdarzaja sie dziwne zdarzenia. Nie sa szczegolnie upierdliwe i sa dosc rzadkie, ale jednak bywaja. Problem wynika z zastosowania panelu dotykowego. Otoz zauwazylem, ze player czasami lubi sobie sam nawigowac. Raz ni z tego niz owego, zaczal sam otwarzac po 3 sekundy z kazdego utworu, przeskakiwac na kolejne i sam przewijac nagrania. Innym razem w czasie przeszukiwania listy utworow sam zaczal zaznaczac coraz wyzsze nagrania, jakby niewidzialny palec dotykal przewijania w gore. Wynika z obu przypadkow, ze prawy gorny klawisz odpowiedzialny za nawigacje w gore lub przewijanie w przod lubi sobie sam pofiksowac. Ostatnio sam zaczal mi skakac po equalizerze. Myslalem, ze moze jakis paproch albo zwarcie. Ale czysczenie nie pomaga, natomiast w razie samoistnych skokow trzeba playere wylaczyc i wlaczyc ponownie. Wtedy to ustaje, do nastepnego oczywiscie razu.

 

Czy u was tez wystepuja takie sensacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego i7 mam już odsyć długo, praktycznie od początku kiedy pojawił się w Polsce, i nie mam takich problemów jak Ty. Na początku wydawało mi się, że panel dotykowy jest zepsuty bo czasami robił co chciał ale później odktyłem, że on jest po prostu taki czuły. Wystarczy zbliżyć palec do panelu bez dotykania go a on i tak zadziała, więc zmniejszyłem jego czułość. Ostatnio jednak pojawił się jeden problem z listą odtwarzania. Teoretycznie jak słucham muzyki na liście mogą być tylko utwory muzyczne, jednak player nie wiem z jakiego powodu czasami odtwarza jeden filmik avi. Dodam, że jest to jeden z tych filmików, które od początku były na nim wgrane. Wykasowałem więc wszystkie filmiki producenta i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Karbulot. Spotkałem się z identycznymi objawami przy i7 - podczas testów zgłupiał na amen. Widocznie owa przypadłość jest niestety częstsza...

 

Pozdrawiam i przy okazji wszystkich serdecznie witam (to mój pierwszy post na forum). :)

 

Somi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z innym posiadaczem i7. Najwyraźniej masz ustawioną najwyższą czułość panelu dotykowego (poziom 3?). W takiej sytuacji reaguje on na prawie wszystko - śmieciki, wilgoć, co większe bakterie... Gdy zmniejszysz czułość (nawet do najniższej) - pech odejdzie w niepamięć, a sprzęt nie straci swej funkcjonalności.

 

P.S. Mały offtopic, jednak czuję się zobligowany o tym wspomnieć. Dziś kupiłem sobie słuchawki douszne Vedia VP SRS 200 (N) - rzucają mnie na kolana. Serio. Polecam - najlepsze douszne, jakie kiedykowiek gościły w moich małżowinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Taki mały bug, ale uciążliwy przy brudnej robocie.

 

Gdy player chodzi w trybie blokady klawiszów z wyłącznością na przyciski, wtedy żeby zastopować muzykę nie wystarczy przycisnąć normalnie na klawisza Menu. Trzeba zadziałać siłą przeciwstawną z drugiej strony playerka i dopiero wtedy wskoczy mu, żeby się zatrzymał.

 

Nie wiem jak w waszych i7, ale w moim jest to naprawdę uciążliwe, gdyż nie lubię mieć na nim zaschniętych brudów wielkości odcisku palca, które trzeba później dosłownie zeskrobywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz nowy firmware wiec sprobuj ustawic czulosc na normal , ja jak mialem na low to tez "silno" badz dlugo trzeba bylo trzymac przycisk zeby zadzialal play badz pauza , teraz mam normal i chodzi delikatnie i nie ma za duzej czulosci czyli paprochy zadne nie beda same muzyki przelaczac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny denerwujący bug - tryb shuffle obejmuje tylko ok. 300 utworów, więc jeśli chciałbym posłuchać w trybie track (wszystkie piosenki alfabetycznie) na shuffle to będzie odtwarzać pierwsze 300, a reszte widzieć jako przypadkowe filmy lub zdjecia :blink:.

 

Potwierdzam. Bardzo denerwująca przypadłość - u mnie granicą jest mniej więcej 260 utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to mozna zaliczyc do bugow czy do dziwnych anomalii materialu i7, ale dzisiaj jadac sobie autobusem w pelnym sloncu (20 stopni w cieniu mial moj termometr czyli ok 35 przez szybe w sloncu :)) i trzyjac sobie playera na kolanach slucham muzy a tu nagle przelaczaja mi sie piosenki naprzemian z przewijaniem co 10s tak jaby przycisk byl wcisniety non stop na sile .... mysle sobie bania:/ dotykam playera a tu ogien:) taki byl nagrzany ze myslalem ze cos mu sie zwalilo powaznie...:/ na szczescie jak tylko ostygl wszystko w normie :) przez ta dziwna przypadlosc w lecie na lezaczku trzeba bedzie go przykrywac czyms chyba:/ mieliscie takie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi- mozna jakos go powstrzymac przed tworzeniem tych idiotycznych folderow [VOICE, PICTURE itd.] ? Strasznie mnie to drazni, a lubie miec porzadek w playerze :D Poza tym, po odlaczeniu go do usb i restarcie wchodzi do jakiegos folderu [nie pamietam do ktorego, grunt, ze pustego] informujac mnie oczywiscie, ze folder jest pusty :D . Co prawda wystarczy go skierowac do innego folderu, niemniej jednak wydaje mi sie to nieco dziwne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze juz trzy osoby oprocz mnie maja to, ze pod wplywem ciepla playerek sam zaczyna sobie przerzucac piosenki. I u wszystkich tak jak u mnie pomaga wylaczenie i ponowne wlaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności