Skocz do zawartości

Śląski Meet W Ferie.


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

IE8 - nie dla mnie.

HD25 - dla mnie bomba, wszystko na swoim miejscu, ale cena...

C-Jays - jak wyżej, nieźle tną...

Denon AH-D5000 - coś pięknego, dla mnie idealny balans tonalny, słuchałem z MxMem, nie wiem jak z resztą ekwipunku.

K518DJ - BASSS i to niezbyt ładny i z nieszczególną kontrolą, zero średnicy, praktycznie sam bas i góra, żadnego wypełnienia czy barwy.

Pszczółek do rąk nie brałem, były ciekawsze pozycje "w menu" :)

K701 - dosyć fajne, ale nie słyszałem jeszcze słuchawek z tak wyeksponowanym sopranem ;)

Co do CALi - w sumie żałuje że nie kupiłem jak były po 180zł niedawno, a po recablingu - w pierwszych sekundach nieciekawie, ale potem mi się zaczęły podobać, w porównaniu do nich oryginalne są zamulone.

Grado SR60 - najwygodniejsze słuchawki jakie chyba istnieją, mniej "rozrywkowe" od CALi i to mi się chyba podoba.

 

Jalzef, a Ty? Miałeś tym razem już dotrzeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia Muzzio Cutedocks, jak dla mnie fajny design lecz są bardzo kluchowate.

Sennheiser IE8, ciągle efekt studni mimo wahlowania grajkami i muzyką. Strasznie rozpychają kanały słuchowe i w pierwszej chwili to bolało.

 

Pierwszy raz slysze taka opinie o nich - nie wiem czego ani na czym w nich sluchales ale mnie "studnia" zupelnie do nich nie pasuje - no chyba ze w porownaniu do sluchawek ktore kompletnie nie maja przestrzeni. Co do rozpychania kanalow - jesli uzywasz malych tips'ow to nie dziwne - mialem tylko duze i srednie biflangi

 

Beyerdynamic DT880 i AKG K701, obydwa modele to miód dla moich uszu, ale wolę granie DT-ków. Jest łagodniejsze i takie hmm... przytulne. Coś jak jazzowy zadymiony lokal połączony z relaksem przy dobrym cygarze i koniaku. Austriak jest trochę ostrzejszy w prezentacji.

 

Troche? :) To jedne z najmocniej tnacych sopranem stacjonarnych sluchawek jakie znam

 

Sound Magic PL11, podobnie jak Muzzio Cutedocks są przebasowione i w żadnym z ustawień i z żadną muzyką mi nie pasowały.

Jays c-Jays, są w-y-p-r-a-n-e z basu! Nawet na bardzo ciemnym Shuffle 1G grały mdło i bezpłciowo.

 

Wyprane z basu nie sa no chyba ze sie je porownuje do k518 - ale w takim wypadku wiekszosc jest wyprana z basu. Basu jak dla mnie bylo porownywalnie duzo jak w ksc. Na nastepne spotkanie przyniose mniejsze gabki (i wieksze rowniez) to zobaczysz jak basowo potrafia zagrac

 

iPod Video 5.5G, w połączeniu z moimi AKG K518DJ są świetnym zestawem. Szczerze powiedziawszy takie granie mi bardzo pasuje.

 

No mnie nie bardzo - dj'ki generalnie srednio mi sie podobaja.

 

Sennheiser HD25, świetny duet z moim NWZ-E436F. Zero kolorowania, chociaż jest ciut wąsko. bardzo wygodne welurkowe nakładki :)

 

HD'ki niezmiennie fajne - i jak zwykle niestety brak przestrzeni. Gdyby nie to bylyby dla mnie w pierwszej dwojce najlepszych sluchawek przenosnych

 

Ogólnie było miło z Wami posiedzieć, wypić kawę i pogadać. Dzięki za miłe towarzystwo przez 3 godziny ;P

 

Fakt - milo posiedziec i porozmawiac :) Generalnie sporo bylo sprzecznych opinii - wyraznie widac ze kazdy slyszy inaczej.

WBA 03 - niestety zawod. Nie bylo problemow ze znieksztalceniami na denonach (mimo niskiej impedancji) ale gralo to tak sobie. Kiepska kontrola basu i przestrzen. Moonlight w obu wypadkach byl lepszy (denon i akg)

K701 - w sumie tylko z moonlight'em zagraly przyzwoicie ale z Lebenem graly sporo lepiej

e10 i IFP - jak zwykle - nie moje brzmienie

h340 - bardzo sympatyczny grajek. Z denonami gral bardzo dobrze z senkami dobrze - szkoda ze taki duzy

discman Caleb'a - pozytywne zaskoczenie. Zwlaszcza z MXM'em

 

Nastepnym razem mam nadzieje ze skupimy sie na duzym sprzecie bo teraz bylo na to za malo czasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na rondzie o 11:40, trochę się spóźniłem bo autobus nawalił, nikogo już nie było a ja niespecjalnie wiem gdzie ten bar.

 

Też się spóźniłem, a Caleb dzwonił do mnie, że jeszcze stoją na rondzie o 11:50, więc musiałeś widzieć resztę ekipy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBA 03 - niestety zawod. Nie bylo problemow ze znieksztalceniami na denonach (mimo niskiej impedancji) ale gralo to tak sobie. Kiepska kontrola basu i przestrzen. Moonlight w obu wypadkach byl lepszy (denon i akg)

K701 - w sumie tylko z moonlight'em zagraly przyzwoicie ale z Lebenem graly sporo lepiej

Nastepnym razem mam nadzieje ze skupimy sie na duzym sprzecie bo teraz bylo na to za malo czasu

 

Fakt, mnie też WBA zadziwiał negatywnie, ale może to kwestia zgiełku, bo właśnie go sobie słucham (już z wymienionymi kondensatorami) i jest nieźle.

 

Proponuję, żeby na "stacjonarnym" spotkaniu zrobić odsłuch na tym samym utworze, na każdym sprzęcie i z tego samego źródła, to może być ciekawe ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprane z basu nie sa no chyba ze sie je porownuje do k518 - ale w takim wypadku wiekszosc jest wyprana z basu. Basu jak dla mnie bylo porownywalnie duzo jak w ksc. Na nastepne spotkanie przyniose mniejsze gabki (i wieksze rowniez) to zobaczysz jak basowo potrafia zagrac

 

Chodzi o to, że PX100 i KSC75 choć są zdecydowanie tańsze bardziej mi pasują i nie ma nic wspólnego sprawa, żebym był basshead-em :)

E10, nie słuchałem.

H340, duży klocek lecz to, co robi z każdymi słuchawkami to miazga. Gra bardzo szeroko, z dużą dynamiką i takiego grania potrzebuję.

iFP990, nie wsłuchiwałem się bardzo dokładnie, ale gra także fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE8 - baaaaardzo pozytywne zaskoczenie. Chyba najlepsze dokanałówki jakie miałem w uszach. Rewelacyjny środek - lepszy niż w moich Shure'ach, które ponoć słyna z własnie dobrej średnicy, scena ładnie zarysowana - również w głąb. SE420 grają pod tym względem zupełnie płasko. Góra obecna. Basu sporo i niestety czasem sobie na za duzo pozwalal - potrafil zabuczec, chociaż zdarzało się to stosunkowo rzadko i generalnie tylko ze specyficznym, bardziej wymagającym materiale mogłoby to być dokuczliwe. Szkoda też, że nie izolowały zbyt dobrze, bo poważnie rozważałbym ich zakup.

PL11 - bardzo pozytywne zaskoczenie jak na dokanałówki za parę dolców. Trochę sybilizowały, ale do przełknięcia za swoją cenę. Na pewno grają parę klas lepiej od "pszczółek"

HD25 - szczerze mówiąc bardzo się cieszę, że odbyło się to spotkanie, bo wcześniej koniecznie chciałem sobie je sprawić. Od odsłuchu kategorycznie zmieniłem zdanie. "Sssssssyczały" u góry niczym syfiate polskie i czeskie kopułki wysokotonowe, bas pudełkowaty, a głębię to chyba nawet Shure'y mają większą.

C-Jays - po prostu nie dla mnie. ;)

D5000 jak zwykle bardzo pozytywne zaskoczenie, szczególnie z Moonlighta. n1 jeśli chodzi o słuchawki. :)

AKG K701 - z lampą grały baaaardzo przeciętnie, z Moonlighta sto razy lepiej. Góra w porównaniu do Denonów wydała mi się mniej delikatna, troche ostrzejsza. Jakkolwiek świetne słuchawki i nie wiem czy dopłata do Denonów jest aż tak opłacalna... ;)

CAL - sam w swoich dam Cordiala, bo poprawa ewidentna, a dźwięk wystarczający na słuchanie "od święta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za mile towarzystwo.

 

No to jedziemy:

 

Pierwsza rzecz, nie bylo odpowiedniego napedu dla K701, ktore na obecnych torach zagraly po prostu slabo. Lepiej napedzal je Moonlight zdaje sie w wersji 4 niz WBA-03 ktoremu ewidentnie brakowalo mocy. Pradowo po prostu ten wzmacniacz dla takich sluchawek jest kategorycznie za slaby. DT 880 Pro graly dosc dobrze, ale wiem ze stac je takze na wiecej. D5000 nie sa tak mocozerne ani nie wymagaja zamordyzmu od wzmacniacza wiec nie dziwi mnie wcale, ze juz z mety mimo odmiennosci sposobu prezentacji wypadly najlepiej (Mimo, ze tez wiecej potrafia pokazac z klasowym torem). W zasadzie wszystko w D5000 jest dobre i na swoim miejscu, moge sie przyczepic do kontroli basu, ktory nawet na napedzie wysokich lotow czasem dalej zapuszcza sie tam gdzie nie powinien. Ogolnie bardzo dobre sluchawki, ktore nie stawiaja posiadaczowi wymagan by kupowal kilkakrotnie drozszy wzmacniacz niz same sluchawki. K701 z HPA-03 graly plasko, plastikowo, z mala dynamika, obecne bylo bezbasie. Wzmacniacz po porstu nie wydalal. Z Moonlighta v4 poprawila sie dynamika i przybylo troche basu ale dalej daleko jeszcze do tego jak te sluchawki potrafia zagrac. DT 880 Pro ogolnie byly lepiej napedzone niz K701 i wypadly IMHO z racji tego lepiej.

 

Jeszcze odnosnie K701 i Twojego stwierdzenia Caleb, ze z lampa graja przecietnie, proponuje posluchac ich z klasowym lampowcem i zweryfikowac ten osad :)) Wysuwanie takiego wniosku na podstawie jednego wzmacniacza raczej nie obejmuje roznorodnosci lampowych wzmakow :)

 

Co do uwag Caleba odnosnie HD 25-1, jedno pytanie - sluchales ich z H340 czy z Discmana ? :) Owo syczenie to podobna sprawa jak Grado - zobacz jakie one maja podbicie na gorze, jezeli naped choc troche syczy to i one beda syczyc, to sa sluchawki monitorowe a nie konsumenckie - takie syfy i brudy beda pokazywac :) Jezeli przez syczenie chodzili Ci o sybilanty to sprawa taka sama, na H340 lub E10 nie sycza :)

 

Watpie aby cokolwiek syczalo z H340 :) Kontynuujac mysl Dawindyka - przestrzen w sensie glebi i rozciagniecia na pewno nie jest taka okazala jak w ESW9. Nie mam co do tego zadnych watpliwosci i to by sie im przydalo. Ja jednak zrezygnowalem z ESW9 na rzecz HD 25-1 z racji zdecydowanie bardziej obecnej gory, wiekszej precyzji, przejzystosci, seperacji intrumentow. Niewatpliwie HD 25-1 graja bardziej do glowy niz ESW9 przez co wielu okresla ich styl grania jako "emocjonalny" podobny do Grado - mnie to pasuje :) ESW10 natomiast ida juz dokladnie w tym kierunku co HD25-1 tylko sa wyprane z basu - ten uzyskuja dopiero na stacjonarnym napedzie. Takze potrafia na nieodpowiednim napedzie zasyczec.

 

IE8 - bez 2 zdan lepsze IEMy niz SE530 i byc moze nawet lepsze niz Triple.fi ale nie bede wyrokowal bo tutaj wolalbym miec porownanie leb w leb. Przestrzenne, pelne na srednicy, graja w iscie holograficzny sposob na pewno nie do glowy. Gora byla lepsza niz zakladalem, H340 widac bylo, ze nie do konca im podpasowal. Sluchawki uwazam wiecej niz bardzo dobre. Jedyna rzecz do ktorej mozna sie przyczepic to czasem kontrola basu, to sa w pewnym sensie takie IEMowe D5000.

 

Wspomne jeszcze o Soniaczu S639 ktory bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl, to co pozniej przeszkadzalo mi w A828 ktorego mialem, tutaj nie wystepowalo. A820 byl dla mnie za cieply i troche zbyt rozlazly na dole, ten jest chlodniejszy - czyli tak jak lubie. Juz chcialem go kupic jednak przeczytalem ze obsluguje transfer plikow tylko via MTP.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomne jeszcze o Soniaczu S639 ktory bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl, to co pozniej przeszkadzalo mi w A828 ktorego mialem, tutaj nie wystepowalo. A820 byl dla mnie za cieply i troche zbyt rozlazly na dole, ten jest chlodniejszy - czyli tak jak lubie. Juz chcialem go kupic jednak przeczytalem ze obsluguje transfer plikow tylko via MTP.....

 

Nie wierz bajkom :) S63x dzialaja w takich samych trybach jak inne nowe grajki - wystarczy zmienic driver przy instalacji i bedzie widziany jako UMS. Jesli masz jakiekolwiek pytania to daj znac a na nastepnym spotkaniu zawsze mozesz pobawic sie nim dokladniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnosnie K701 i Twojego stwierdzenia Caleb, ze z lampa graja przecietnie, proponuje posluchac ich z klasowym lampowcem i zweryfikowac ten osad smile.gif) Wysuwanie takiego wniosku na podstawie jednego wzmacniacza raczej nie obejmuje roznorodnosci lampowych wzmakow smile.gif
:)))))) Ja to pisałem w kontekście lampy obecnej na meecie - nie pamiętałem symbolu stąd taki mój zapis. Nie miałem zamiaru tu oczernić generalnie wzmacniaczy lampowych, bo te mogą być tak różne jak tranzystorowe wzmaki :).
Co do uwag Caleba odnosnie HD 25-1, jedno pytanie - sluchales ich z H340 czy z Discmana ? smile.gif Owo syczenie to podobna sprawa jak Grado - zobacz jakie one maja podbicie na gorze, jezeli naped choc troche syczy to i one beda syczyc, to sa sluchawki monitorowe a nie konsumenckie - takie syfy i brudy beda pokazywac smile.gif Jezeli przez syczenie chodzili Ci o sybilanty to sprawa taka sama, na H340 lub E10 nie sycza smile.gif
Bynajmniej nie chodzi tu o sybilanty - te były jak najbardziej na swoim miejscu. Chodzi o samą górę - sucha, zupełnie bezbarwna, piach gdzie tylko się da. Może wina źródła, ale wątpię - żadne słuchawki obecne na spotkaniu czegoś takiego nie robiły z góry - zarówno SE420, IE8, a już tym bardziej D5000.

Nie podzielam zachwytu nad Triple.fi - dla mnie to poziom porównywalny z SE530, ale IE8 faktycznie dość wysoko ustawiają poprzeczkę, wyżej niż SE530 i Triple.fi. Z kontrolą basu mają jednak znacznie więcej problemów niż D5000 - w tych ostatnich szczerze mówiąc braków w basie już nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))))) Ja to pisałem w kontekście lampy obecnej na meecie - nie pamiętałem symbolu stąd taki mój zapis. Nie miałem zamiaru tu oczernić generalnie wzmacniaczy lampowych, bo te mogą być tak różne jak tranzystorowe wzmaki :). Bynajmniej nie chodzi tu o sybilanty - te były jak najbardziej na swoim miejscu. Chodzi o samą górę - sucha, zupełnie bezbarwna, piach gdzie tylko się da. Może wina źródła, ale wątpię - żadne słuchawki obecne na spotkaniu czegoś takiego nie robiły z góry - zarówno SE420, IE8, a już tym bardziej D5000.

Nie podzielam zachwytu nad Triple.fi - dla mnie to poziom porównywalny z SE530, ale IE8 faktycznie dość wysoko ustawiają poprzeczkę, wyżej niż SE530 i Triple.fi. Z kontrolą basu mają jednak znacznie więcej problemów niż D5000 - w tych ostatnich szczerze mówiąc braków w basie już nie słyszę.

 

 

Hd25 potrafia złapac taka asynergie ze nie graja wogole... z vibezem graja podobnie do twojego opisu, sucha gora, bas pusty i wszechobecny piach.

 

Powiem tak, załuje troche ze nie udało mi sie dotrzec ( obudzilem sie bagatela o 10:30 ) , ale na dobre mi to wyszło bo przerobilem k140 znowu i teraz mysle ze juz nie bede próbować robić z tego portable, bo w wersji bez muszli graja tak pięknie z zero, aż mi się momentami k340 odechciewa zakładać. Jeszcze troche z nimi porobie, na nastepny meet beda juz cacy ( przewody nie beda na wierzchu ^^ )

 

Zmartwiły mnie wasze opinie o WBA, ale teraz juz mam pewnosc ze tego ampa nie kupie, bo z k340 bedzie.. koszmar, moze ten najbardziej prądowydolny moonlight bedzie dobry? musze do majkela zagadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow, dla mnie znowu NWZ-S639 to wszechobecne ciepło. Mój NWZ-E436 jest jeszcze zimniejszy i szkoda, że go nie posłuchałeś :) Jest podobnie szeroko jak w S639, bas nie jest taki nachalny a równie dobrze potrafi kopnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow, dla mnie znowu NWZ-S639 to wszechobecne ciepło. Mój NWZ-E436 jest jeszcze zimniejszy i szkoda, że go nie posłuchałeś :) Jest podobnie szeroko jak w S639, bas nie jest taki nachalny a równie dobrze potrafi kopnąć.

 

No szkoda :)

 

Poki co chyba wstrzymam sie wiec z przenosnym playerem i zobacze jak Westone 3 wypadna z H340 i na tej podstawie cos dobiore - H340 to dla mnie player referencyjny, w zasadzie to nie wiem czy jest sens takowego kupowac skoro IEMy potrzebuje tylko na okres wakacji - pozniej sprzedam.

 

Dodatkowo jak mysle, o konwertowaniu swoich zbiorow do MP3 z FLACa to po prostu mi sie nie chce wiec tutaj poratowalby chyba tylko Clip/Fuze lub iAudio7 ewentualnie zrockboxowany Nano 1GEN.

 

Generalnie nie bardzo jest co kupic, a wymagania nie wydaja sie specjalnie wygorowane, player neutralny-chlodny, support FLACa, male rozmiary, bateria 20h++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda :)

 

Poki co chyba wstrzymam sie wiec z przenosnym playerem i zobacze jak Westone 3 wypadna z H340 i na tej podstawie cos dobiore - H340 to dla mnie player referencyjny, w zasadzie to nie wiem czy jest sens takowego kupowac skoro IEMy potrzebuje tylko na okres wakacji - pozniej sprzedam.

 

Dodatkowo jak mysle, o konwertowaniu swoich zbiorow do MP3 z FLACa to po prostu mi sie nie chce wiec tutaj poratowalby chyba tylko Clip/Fuze lub iAudio7 ewentualnie zrockboxowany Nano 1GEN.

 

Generalnie nie bardzo jest co kupic, a wymagania nie wydaja sie specjalnie wygorowane, player neutralny-chlodny, support FLACa, male rozmiary, bateria 20h++.

 

No to obawiam sie ze wyczerpales opcje :) I7 raczej Ci sie nie spodoba, clip/fuse nie sa chlodne a nano 1g raczej nie wytrzyma 20+ godzin na baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obawiam sie ze wyczerpales opcje :) I7 raczej Ci sie nie spodoba, clip/fuse nie sa chlodne a nano 1g raczej nie wytrzyma 20+ godzin na baterii

 

ja bym to podsumował tak, kupic samsunga yp-z5, przebolec konwersje tych paru pliczków... nie musisz wszystkiego kowertowac, a player powinien byc idealny jezeli chodzi o reszte twoich wymagan, no i ma gapless'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności