Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. To teraz dla podtrzymania dyskusji wchodzi osobnik X, który przesłuchał 90% polskiego hip hopu i stwierdza "Nie zgodze się z Tobą kolego, uważam że płyta "Reedukacja" jest ogólnie rzecz ujmując pokazaniem większych możliwości niż płyta "Na Legalu". Co z tego wynika ? Ano to że po pierwsze twoja wypowiedź nie jest obiektywna a po drugie udowodnij teraz pytającemu X dlaczego uważasz że płyta "Na Legalu" jest większym szczytem możliwości. Jak to porównać ? Technicznie ? Sposobem rymowania, podejmowaniem trudnych tematów ?

 

Nie da się. Masz rację. Ale można ocenić płytę, opierając się na miejscu na różnych listach i ilości sprzedanych płyt. Dochodzimy do wniosku, że obiektywizm w ocenie nie istnieje? Przynajmniej jeśli chodzi o wartości estetyczne. Bo w końcu, ładniejszy jest kwiatek zielony, czy czerwony? Jeśli oba są takie same, wybierzemy według uznania. Tak samo jest z płytami, tylko że każda płyta jest różna, a więc nie wystarczy porównać kolory. Trzeba uwzględnić ogromną ilość zmiennych, np. barwa głosu, sposób wymawiania samogłosek, akcentowanie, rytmiczność itd. nie zastanawiamy się nad każdym elementem, po prostu mózg analizuje wszystko, a my odbieramy to jako "O! Ta płyta jest ******sta" albo "O! K***, co to za pier** gów**??" :) Zgodzisz się ze mną, jeśli powiedzmy 70% słuchaczy wypowie pierwsze zdanie, że to znaczy, że płyta jest dobra? I na odwrót.

 

 

 

 

ewentualnie jakaś inna "ambitna muzyka"

 

Zupełnie nie o to chodzi. Po prostu, żeby grać dobrze na fortepianie, trzeba to robić latami, tak samo jest z gitarą. Muzyka to efekt ciężkiej pracy i pasji ludzi.

 

 

 

 

I także jestem za tym, żeby dyskusja była jednak miła i konstruktywna.

Edytowane przez axfjmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podejdzie Ci nowy album WC - Revenge Of The Barracuda, sam dopiero zacząłem odsłuch (jestem na... intrze), ale z opinii można wywnioskować, że to stuprocentowe zachodnie brzmienie, spotkałem się również ze stwierdzeniem, że Ice Cube powinien zrzec się na rzecz Barracudy tytułu swojego ostatniego albumu, który brzmiał "I Am The West".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość od niedawna słucham HH. Tak na prawdę to zaciekawił mnie beef między Peją, a Tede, posłuchałem kawałków Pei (Slums Attack) i jakoś mnie to wciągnęło, posiadam już 3 płytki i chyba będą kupował dalej, starsze. Z zagranicznych słucham jedynie Ice Cuba, jedynie on wpadł mi w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 

Gdy parę dni temu siadałem przed ekranem komputera nie spodziewałem się, że odkryję coś takiego...

Nie wiem dlaczego nigdy wcześniej nie słyszałem któregoś z jego kawałków.

Wieloznaczne, inteligentne teksty są bez wątpienia jego domeną.

Webber skleił ******sty bit. Chyba żaden z poprzednich płyt nie siadał mi tak jak ten.

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy słyszeliście, ale niedawno Pezet przedstawił kolejnego gościa, który będzie na jego solowej płycie, która ukaże się w październiku. Jest to... Kamil Bednarek. I od razu na fb się posypała fala hejtu, że się sprzedał itp., a ja powiem że ocenię jak przesłucham ten kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności