Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

trzyma poziom, trzyma tematy... tak jakby nagrywał non stop to samo

 

można też więc zaryzykować stwierdzernie że Gural ciągle bełkocze o tym samym. To zalezy kto czego oczekuje od rapu, a wtedy to "coś" umożliwi mu wychwycenie głębszego sedna sprawy. Wtedy np. ten ktoś zobaczy że Drewnianej Małpy Rock to co innego niż El Polako, Eternia eldoki to co innego niż Nie pytaj o nią czy chociazby Holly Łódź to co innego niż OCB.

 

Większość uogólnien spowodowanych jest danym stylem rapera który komu odpowiada. OSTR i jego życiowe przesłanki i specyficzny styl nawijania połaczony z Jazzem czy tez funkiem dla wielu osób zlewa sie w całość i wrzucają płyty od Jazzurekcji do OCB w jeden worek, u Elda styl wolny, ktoś inny powie że flow Gurala tak miesza ze to wszystko to samo.

 

aallen Ty jesteś psychofanem Ostrego, z Tobą o nim nie rozmawiam.

 

nie jestem psychofanem OSTREGO. Szanuje go za styl i rozumie jego przesłanie i widze różnice pomiedzy kazda płytą pomimo na pierwszy odsluch podobnego klimatu który może zniekształcic rzeczywistosc. Puścic np kawałek. Hajabuza, Rap po godzinach, i porownac go do np. Jazzurekcji, Dzieki..., czy chociazby Introgliceryna. Chodzi w kazdym o co innego wiec gdzie jest to podobieństwo ?

 

Nie wolno na podstawie luźnego odsłuchu bez jakiejś refleksji zrzucac do jednego wora bo kazda płyta niesie inne przesłanie a to ze ktoś nie lubi Ostrego to kazda płyta będzie mu sie kojarzyła jednoznacznie chociazby przez pryzmat klimatu podkładów, sampli w jakim jest to wszystko składane.

 

O i nie każe w tym poście komukolwiek zmieniac upodobań tylko tłumacze jakie są fakty. :) Każdy słucha tego co lubi więc nie ma tu żadnego kłopotu.

 

A co do fructo nawiazujac. Ostatnio mało słucham OSTR. Teraz mam zajawke na TDF i Note2 tak wiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tak prowadząc już ten dialog przypomniała mi się jedna zwrotka która dotyczy autentycznych artystów ktorzy ciagle robią płyte o tym samym. Kto zgadnie czyja ;p

 

trzeba mieć zamysł żeby utrzymać słuchaczy

wydając siódmy album o tym samym

to koncepcji wymaga wprost niezwykłej

wydać płytę stanowiącą poprzedniej płyty replay

mówiąc : "co obchodzą mnie ci krytycy cholerni

kiedy ja chce tu żyć sobie postmodernizm

mam tu wino pianino i śpiew na ustach

ważne ża Baśka miała fajny biust ajjj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla alena jest tylko jeden Adam na polskiej scenie.

łona to może być conajwyżej inny-Adam, a TeTris, to może być Adam-T(jak ice-t)

a najlepiej to operować imionami i nazwiskami, żebyśmy mogli zgrywać wszyscy znawców życia prywatnego raperów.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malas, myślisz, że Leszek Kaźmierczak będzie miał beef z Ryszardem Andrzejewskim? Bo jeśli tak, to czuję, że wówczas mógłby nagrać kawałek wspólnie z Jackiem Granieckim. To dopiero by było... Mógłby się wtedy przyłączyć do nich Michał Witak. A, że Michał wspomógł Piotrka Szmidta w beefie z Jackiem Mejerem to i ten by ich wsparł swoimi rymami.

 

Buehahahahaha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dzisiaj tak będziemy rozmawiać w tym temacie.

przykład:

co myślicie o wspólnym projekcie Leszka Kaźmierczaka, który jest muzułmaninem, Władysława Pelońskiego,o którym nic w google nie ma, więc nei jest znaną osobistością(to na pewno jakiś muzyk z podziemia), oraz Pawła Włodkowskiego, urodzonego piątego marca?

odpowiedź Szanownemu Panu fructo:

Co do tej wymiany zdań, która miałaby być uskuteczniona między różnymi muzykami tworzącymi rap, wydaję mi się iż, pan następne kawałki nagra pan Graniecki, a jak sprawa się rozwinie, to może nawet Wojciech Sosnowski wtrąci swoje trzy grosze, tak jak zrobił to Piotr Marzec.

(dzięki Ci wikipedio)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla alena jest tylko jeden Adam na polskiej scenie.

łona to może być conajwyżej inny-Adam, a TeTris, to może być Adam-T(jak ice-t)

a najlepiej to operować imionami i nazwiskami, żebyśmy mogli zgrywać wszyscy znawców życia prywatnego raperów.

 

fakt mój bład, skad mógłbym przypuszczać wogóle że fructo sie na to złapie. No i faktycznie Łona jest prawnikiem. Myślałem że chodzi mu o jakąś metafore :/ bije sie w pierś i jest mi wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta pana Wojtka pt. "Prewersje" ma wyjść z gopside pierwsza po "Czarnym złocie", która teraz wychodzi. Czyli w tym roku. W grudniu/listopadzie Alszer powiedział, że ma już 7/14 tracków. A najprędzej usłyszycie razem Wojtka i Sebastiana na płycie tego drugiego pt. "Podróże po amplitudzie", która ma wyjść w ostatnim tygodniu lutego lub pierwszym marca. Wojtek będzie w dwóch kawałkach. A ostatnio ich razem można było usłyszeć na płycie Adama Tersy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności