Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

Mroza nie lubię i raczej nie polubię, bo tak :P

Dobra argumentacja to podstawa.

 

Z takich Reedycji to chyba kupie sobie http://www.sklep.fokuspace.com/Pijani_Powietrzem_reedycja__Fokus_Alfa_i_Omega-43.html w zestawie z Alfą i Omegą, bo wstyd się przyznać ale nie mam :P Pijani jak dla mnie jedna z najlepszych płyt polskiego hh jakie wyszły wogóle, reedycja z bonusem.

Mi teraz byłoby szkoda wydać nawet 5 zł na Alfe i Omege.

Niestety płytę zamówiłem w preorderze i jest na mojej półce. :|

 

A co do reedycji Pijanych powietrzem, to nie wiem jak na reszce egzemplarzy, ale u mnie tracki są przesunięte o 1 do przodu (tzn track nr1 to nr 15, track nr2 to numer 1 itd)

 

Jak będzie mi się chciało to napisze TOP najlepszych płyt tego roku i top3 płyt które mnie zawiodły.

 

EDIT:

TOP - Najlepsze płyty 2009 wg mnie (tzn płyty które najdłużej gościły u mnie na głośnikach/słuchawkach)


     
  1. Ortega Cartel - Lavorama
  2. Trzeci Wymiar - Zlodzeje Czasu
  3. Waldemar Kasta - 13
  4. Promoe - Kråksången
  5. Numer Raz - Ludzie Maszyny Słowa

 

TOP - Rozczarowania


     
  1. Tetis - Dwuznacznie (może muszę jeszcze raz wsłuchać się w ten album? Niestety po mixtape spodziewałem się czegoś innego)
  2. Pezet - Muzyka Emocjonalna (jw)
  3. Gural - Inwazja Porywaczy Ciał (muzyka która robi teraz Gural jakoś mi chyba nie podchodzi)
  4. Proceente - Galimatias (płyta może nie jest zła, ale spodziewałem się czego dużo lepszego i dlatego w "rozczarowaniach")
  5. Nie wspominam tutaj o takich cudach pokroju Fu czy innych Fundacji bo nie ma się o czym rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Ile sam OSTR weźmie ? Jak myślicie ?

 

wystarczająco

 

hehe Malas jak zwykle konkretnie. Chodziło mi mniej więcej o konkretną kwotę ile z tych 220 na czysto do niego trafi. Skoro ze zwykłej CD za 30 dyszki zarabia się może 10 od sztuki to nie jest to raczej jakas duza kwota. Najwiecej ciagnie się z koncertów i tym podobnych

 

Top 3 zawodu moge i ja podac.

 

1. To Porażka Właściwie Ch znaczy To Prawdziwa Wolność Człowieka

2. Inwazja Porywaczy Ciał

 

a raczej Top 2 bo płyta która gustem mi nie podpasuje do końca raczej nie jest porażką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podostrzyfszy" kosztuje 220zł, "O.C.B" na wosku - 65zł. Ilość płyt taka sama, opakowanie nawet lepsze w przypadku tej drugiej (picture sleeve, a nie zwykła, czarna okładka z logiem). W prawdzie Ostry podzieli się w przypadku "Podostrzyfszy" z Warszafskim Deszczem zyskami, które dostanie wykonawca, jednak to i tak o dużo za dużo. No ale to "tylko dla kolekcjonerów"... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że oni tego w domu nie robią a samo przestawienie maszyn też trochę kosztuje, a w przypadku mniejszego nakładu koszt ten się dzieli na mniej :)

edit: nie doczytałem ostatniego posta co do ilości sztuk, a usuń nie widać ;/

 

edit2: czujecie nadchodzącą 2 płytę Evidence-a (ep nie liczę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roni11 szkoda by Ci było 5zł na Alfe i Omege czemu? Ja niestety jej nie mam, a dla mnie Fokus Ostr Góral i Kasta to nr 1. Niewątpliwie koncert w Zielonej Górze dla mnie przyczynił się do powstania kilku fajnych kawałków i chociaż tyle dobrego :P koncert OSTR też wspominam dobrze, choć jeżeli widownia byłaby ok, to nie tłumaczyłby sie bólem pleców, spoko raper ale widownia w stylu HWDP chyba nie widziała nic interesującego w jego piosenkach. Koncert Górala za to zmiótł wszystkich jak zwykle, temu to sie chyba nie zdarzają słabe koncerty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja ostatnio jakis zacofany strasznie jestem, jeszcze nie "kupiłem" wiec nie sluchalem calego ale ten kawalek akurat wymiata jak dla mnie.

 

moze jakies inne znane osobistosci ;)?

Moze cos z premierem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja ostatnio jakis zacofany strasznie jestem, jeszcze nie "kupiłem" wiec nie sluchalem calego ale ten kawalek akurat wymiata jak dla mnie.

 

moze jakies inne znane osobistosci ;)?

Moze cos z premierem ?

 

blaq poet wydal cala plyte na bitach premiera, cormega chyba tez cos od niego wzial. a z plyt, ktore prezentuja konkretny poziom a wyszly niedawno to na pewno gift of gab, afro classics, d.black, fashawn, macl lethal, foreign beggars, the clipse, royce da 5'9, kam moye(supastition)... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji 4k postu, takie małe zestawienie tego co w 2009 rap roku jest warte uwagi:

 

Ten Typ Mes - Zamach Na Przeciętność

Tetris - Stick2MyNameRight

Tetris - Dwuznacznie

O.S.T.R. - O.C.B.

WhiteHouse - Poeci

Sobota - Sobotaż

Warszafski Deszcz - Powrócifszy...

Tede - Note2

Kasta - 13

Zeus - Album Zeusa

Numer Raz - Ludzie, maszyny, słowa

 

Małpa - Kilka numerów o czymś

W.E.N.A. & Rasmentalism - Duze Rzeczy

Pyskaty - Pysk W Pysk

Ortega Cartel - Lavorama

Jot - Ostatni Skaut EP

Shot - Origami

Flint - Radosny Futbol 2

 

Intryga - EP MONA FETO

Plejer - OJGS Mixtape

Łozo Aka Pitahaya - Z Lotu Ptaka

Hary & Grezz - Historie

Mroku - Mroczne Nagrania

Bzzzt Sound System - Ryjstrumental

 

52 Dębiec - T.R.I.P.

Trzeci Wymiar - Złodzieje Czasu

Poetik - Ballady Ulic

Grubson - O.R.S

Sekaku - Zła Karma

DJ Cube - Motyla Noga Mixtape

Daniel Drumz - Electric Relaxation vol. 2

Holdcut - Remote Vision

 

L.U.C - 39/89 Zrozumieć Polskę

Pjus - Life After Deaf

 

Całkiem możliwe, że o czymś zapomniałem, bo sporo tego. Pogrupowane nieprzypadkowo, a zestawienie czysto subiektywne.

 

Jak widać, płodny rok, i ogromna dawka dobrej muzyki, co mnie cieszy niezmiernie ;) Ciężko wybrać dziesiątkę tych najlepszych - każdy album na swój sposób jest świetny, na pewno warto znać wszystkie, IMHO. Jednak czołówka to bezsprzecznie: Mes, Małpa i Ortega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności