Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

wracajac jeszcze do Ostr i na przykład Tetrisa za bardzo patrzymy w kierunku progresu na siłe. Jak to ktoś powiedział gdyby Tetris wydał 9 płyt i miałby swój własny styl to ktoś by powiedział że płyta Dwuznacznie jest przeciętna co jest nieprawdą. Patrzmy na płyty jak na słuchawki. Dla mnie Masz to jak w Banku, Jazzurekcja, OCB to kompletnie inne płyty ale żeby to wiedzieć trzeba się coś więcej niż tylko wsłuchiwać ale rozumiem to. Dla mnie wiekszosc słuchawek które mają jakieś "kolosalne różnice" dla kogoś, dla mnie ich nie mają a przynajmniej nie są warte zabawy w wymiane, kupno nowych itd.

 

Tak więc rozumiem że dla kogoś OSTR ma ciągle to samo bo na pierwszy osłuch można tak powiedzieć ze od Jazzurekcji ten sam jazzowo-funkowy styl ale jak ktoś bardziej wslu****e się to widzi ze Jazzurekcja zupełnie inna jest niz Jazz w Wolnych Chwilach albo OCB od Holly Łódź. Dlatego nie stwierdzam ze jest to samo a zawsze materiał który jest nam podawany jest na najwyzszym poziomie nie wspominając o featuringach na płytach innych np Lavorama, Dwuznacznie, Molesta i Kumple, Bakflip 12.

 

Po czym poznaje różnice. Nie wiem to kwestia wyczucia ale np Jazzurekcja dla jednego cholernie podobna dla mnie zupełnie inna choć nie mówie o takiej różnicy jaką miałbym napisać gdym porównywał płyte Zeusa i chociażby Peji.

 

Może też tego nie do końca rozumiem bo dobry rap traktuje jako całość to znaczy odsłuch spokojnego kawałka "Eldo-Plaża" w niczym nie przeszkadza mi żeby zaraz później odsłuchać "Peja- Życie kurewskie" kawałki zupełnie inne a dla wielu "fanów" nie do przeszkoczenia jest posłuchanie jednego czy drugiego bo jeden jest lepszy niż ten drugi a de facto ma po prostu inny styl.

 

tak wiec należy się szanować i pomimo gustów doceniać naprawde dobry rap.

 

Mój Top 10 z tego roku przedstawia się następująco i różnice są naprawde minimalne bo słucham praktycznie tego wszystkiego w tym samym stopniu

 

Ułożenie Losowe

 

1. Tetris - Dwuznacznie

2. OSTR - OCB

3. Tede - Note2

4. PoeCi

5. Ortega Cartel - Lavorama

6. Pezet - Muzyka Emocjonalna

7. Familia HP - 42

8. Zeus - Album Zeusa

9. Mes - Zamach na Przeciętność

10. Chada - Proceder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malas, wg mnie warto go posluchac, choc mozna troszke miec dosc tej tematyki. niemniej podziwiam go za te plyte. no i lapie 'ten' klimat.

 

five deez - koolmotor

warto sie zapoznac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność też raczej tak jak przychodzi mi do głowy, nie jakaś uporządkowana

 

WFD - Powrocifszy

 

TTM - Zamach na Przeciętność

 

3W - Złodzieje Czasu

 

N1 - Ludzie, Maszyny, Słowa

 

Tede - N2

 

Z większych zawodów to zdecydowanie Jeden na Milion Onara

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre kawałki Tedego sa naprawde świetne, ale sam niewiem co o nim myśleć. Często mówi do rzeczy i go lubie, a teraz piosenka z Mrozem <_< teraz jeszcze by brakowało dissu Peji z Verbą albo Afromentalem na Tedego. Wole zdecydowanie jego stare kawałki w stylu Drin za drinem, teraz to raz robi fajne jak Errata, albo denne jak ten. OCB ciężko mi ocenić bo płyta super i ma prawo sie podobać, ale troche inny styl. Ja najbardziej wolałem Tabasko i Jazz w wolnych chwilach. No i soundtrack do Galerianek świetny( w odróżnieniu do filmu :P ). Z takich fajnych płyt to zdecydowanie Kasta, Unhuman Mixtape a z takich rozcarowań to Note2 i Inwazja porywaczy ciał, najsłabsza płyta Górala jak dla mnie. Pamiętam którys z forumowiczów miał na opisie piosenke Natural Dread Killaz, filmik promujący jakiś koncert czy cos w tym stylu, w tytule jeszcze było 2009. Kawałek super a nie znam tytułu :P napewno nie ma jej na płycie "Naturalnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to hejotwanie mroza jest hejtem dla hejtu, jeśli wiecie o czym mówię. Tak samo jak niektórzy hejtują 3W zanim sprawdzą inne piosenki niż te co w Esce leciały.

Mi się w tym tracku Mrozu w ogóle nie widzi, ale za to kawałek z N2 był ok. ;)

 

A co do 3W to imo jedna z lepszych płyt roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w Polsce sprzedaż płyt niezbyt dorównuje tej w Stanach. Choć ostatnio i tak nie jest najgorzej z tego co się orientuję.

 

no boze jaki argument... u nas we krwi piractwo, zarobki z dupy, popualcja 6x mniejsza ... trudno sie dziwic ze sprzedaz mniejsza. zreszta, poziom nie ten.

 

hejt dla hejtu. wystarczy ze ktos sie raz zeszmacil dla kasy i bedzie przegrany w tej kulturze. wybacz ale tak ****owy kawalek nie powinien w zyciu wyjsc na swiat, ale wiemy jak jest. mnie jest milo jak moge posluchac ostrego lub innych w audycji na trojce. uslyszy to 20 tysiecy ludzi i powie "w tym cos jest". cos odkryja, a i ja moge stwierdzic ze nie slucham byle czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mrozu to nie raper, tylko wokalista r'n'b ? Może ktoś nie zarabia inaczej pieniędzy, tylko właśnie przez rap ? I to ma być powód dla którego mam hejtować typa ? A OSTR to niby co ? Vinyl Podostrzyfszy za 220 PLN'ów, i pewnie nic z tego nie będzie miał, co ? Robi to dla kultury, nie po to żeby mieć za co żyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w Polsce sprzedaż płyt niezbyt dorównuje tej w Stanach. Choć ostatnio i tak nie jest najgorzej z tego co się orientuję.
no boze jaki argument... u nas we krwi piractwo, zarobki z dupy, popualcja 6x mniejsza ... trudno sie dziwic ze sprzedaz mniejsza. zreszta, poziom nie ten.hejt dla hejtu. wystarczy ze ktos sie raz zeszmacil dla kasy i bedzie przegrany w tej kulturze. wybacz ale tak ****owy kawalek nie powinien w zyciu wyjsc na swiat, ale wiemy jak jest. mnie jest milo jak moge posluchac ostrego lub innych w audycji na trojce. uslyszy to 20 tysiecy ludzi i powie "w tym cos jest". cos odkryja, a i ja moge stwierdzic ze nie slucham byle czego.

Jak to jaki argument? W Polsce nie ma kultury kupowania płyt, w Stanach większość słuchaczy z wypiekami na twarzach czeka na otwarcie sklepu by rano pognać po świeżutki materiał. Kto u nas tak robi? Chyba resellerzy klikając "10 sztuk" w unikatowych produkcjach. I nie pisz o zarobkach, które oczywiście mają znaczenie, ale zgodzisz się, że 30zł to nie jest dużo, nawet na woreczek nie starczy. 3 piwa w klubie i masz CD, tak?

***owy kawałek, o którym wspominasz to "Rewolucja". Nigga, please... Ty wciąż z tym Ostrym w kółko. Nie chce mi się o nim już dyskutować.

 

z takich rozcarowań to Note2
Serio? Jak dla mnie to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń w tym roku. Poza tym ciężko znaleźć na polskiej scenie kogoś, kto w takim czasie i w formie pamiętnikowej stworzyłby lepszy materiał.

Popieram, "Note2" to jednak z najlepszym polskich rap-płyt w tym roku, bezsprzecznie.

 

Ale mrozu to nie raper, tylko wokalista r'n'b ? Może ktoś nie zarabia inaczej pieniędzy, tylko właśnie przez rap ? I to ma być powód dla którego mam hejtować typa ? A OSTR to niby co ? Vinyl Podostrzyfszy za 220 PLN'ów, i pewnie nic z tego nie będzie miał, co ? Robi to dla kultury, nie po to żeby mieć za co żyć ?

True, true...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam zatem, bo moze rzeczywiscie nie powinienem oceniac tak źle mroza.

 

adix masz racje, to jest przegiecie.

 

moge nie mowic o ostrym, spoko. milo mi sluchac w audycjach trojki urbaniaków lub tez kawalkow z doo bopu. niech bedzie tak.

 

jestem jak najbardziej biały.

 

mozna okreslic jeszcze postać tego roku: ja obstawiam na pjusa. szalenie mi imponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroza nie lubię i raczej nie polubię, bo tak :P Tede nie mówie że jest zły, tylko ten album mi się nie spodobał, oczekiwałem czegoś lepszego. Oczywiście najlepszy kawałek Errata (swoją drogą Rychu chyba zaliczył wpadke roku jeżeli tak podsumowujemy :P ). O płycie Górala dowiedziałem się chyba na dwa dni przed premierą, potem posłuchałem i też zawód, choć i tak go lubię i czekam na następną. Tetris fajna płyta, Zeus również. Niewiem jak wy, ale ja mam tak,że np OSTR czy Góral wydadzą słabą płyte i wole posłuchać nowych kawałków, niż taki odgrzewany kotlet w stylu Jazzurekcja Addendum, z okazji 5-lecia (smut :P ). Z takich Reedycji to chyba kupie sobie http://www.sklep.fokuspace.com/Pijani_Powietrzem_reedycja__Fokus_Alfa_i_Omega-43.html w zestawie z Alfą i Omegą, bo wstyd się przyznać ale nie mam :P Pijani jak dla mnie jedna z najlepszych płyt polskiego hh jakie wyszły wogóle, reedycja z bonusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OSTR to niby co ? Vinyl Podostrzyfszy za 220 PLN'ów, i pewnie nic z tego nie będzie miał, co ? Robi to dla kultury, nie po to żeby mieć za co żyć ?

 

eh ludzie ludzie jak już mówicie o cenie weźcie pod uwage koszty do produkcji płyty wniesione, z tych 220 całkiem pokaźna sumka przeleje się na wiele różnych stron. Ile sam OSTR weźmie ? Jak myślicie ?

 

zresztą co to za wyrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności