Skocz do zawartości

Ipod Touch - Dodawanie Programów (jailbreak)


PolonusTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

swojego czasu zrobiłem instrukcję po polsku, jak wykonać jailbreak dla iPoda Touch. Gdzieniegdzie na tym forum umieściłem nawet adres do tej instrukcji odpowiadając na niektóre posty tutaj. Opis powstał głównie z punktu widzenia użytkownika komputera Mac i OS X. Niemniej jednak wystarczał on wprawnym użytkownikom Windows do przeprowadzenia jailbreak i dodania programów z iPhone. Ponieważ dostawałem i dostaję trochę zapytań odnośnie szczegółów dotyczących Windows (skąd wziąć SSH etc.) pomyślałem, że dobrze by było zrobić osobny topic, gdzie inni użytkownicy Windows mogliby dodawać jakieś uwagi bo ja się w tej materii poruszam nieco po omacku. I z tą myślą podaje ponownie link:

 

http://www.appleuser.pl/iPod_Touch_Jailbreak.html

 

Pozdrawiam wszystkich świątecznie :)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ niektórzy z nas zrobili z ciekawości update firmware do najnowszego 1.1.3 i zauważyli, że nie mogą w prosty sposób powrócić do wcześniejszej wersji (bo póki co 1.1.3 jest bez jailbreak) to odpowiednio poprawilem w/w opis o informację, jak wymusić downgrade.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Swoje filmy musisz skonwertować do formatu *.mp4. Osobiście używam programu Videora .

Program umożliwia zrobienie hardsubów, należy jedynie przekonwertować napisy, najlepiej do formatu *.srt. Aby tego dokonać można użyć np programu Subtitle Workshop. Trzeba tylko pamiętać, żeby plik z napisami miał taką samą nazwę co film.

O ile się nie mylę, to będą też działały napisy w formatach *.sub i *.ssa - w tym wypadku wystarczy użyć np. SubEdit Player do konwersji z *.txt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnelem ten program zarowno do konwertowania filmow jak i napisow. Zrobilem tak jak trzeba ale ejst kilka problemow. Po pierwsze pomimo tego ze format filmu niby mp4...to nie chce mi go przezucic do ipoda nie wiem czemu ? a Po drugie im dluzej trwa film tym wieksza roznica miedzy obrazem dzwiekiem i fonia!! Czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Sciagnelem ten program zarowno do konwertowania filmow jak i napisow. Zrobilem tak jak trzeba ale ejst kilka problemow. Po pierwsze pomimo tego ze format filmu niby mp4...to nie chce mi go przezucic do ipoda nie wiem czemu ? a Po drugie im dluzej trwa film tym wieksza roznica miedzy obrazem dzwiekiem i fonia!! Czemu ?

 

A ja używam programu IpodME który dodaje napisy na końcu pliku (nie robi hardsubów) i można je w dowolnej chwili włączyć/wyłączyć

 

Napisy muszą na czas konwersji mieć tę samą nazwę co film i być w formacie SRT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam programu IpodME który dodaje napisy na końcu pliku (nie robi hardsubów) i można je w dowolnej chwili włączyć/wyłączyć

 

Napisy muszą na czas konwersji mieć tę samą nazwę co film i być w formacie SRT

 

oo... informacja na wagę złota, o ile to działa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacja dla tych, którzy chcieliby odtwarzać prawie wszystkie formaty (audio/video) na Touchu (np. flac, ogg itd.).

Pliki wrzuca się do dowolnego folderu w Touchu poprzez np. t-pot (plugin do total commandera) lub winssh(chyba taką ma nazwę).

Dalej, żeby je odtworzyć trzeba zainstalować poprzez Cydię vlc4iphone lub mplayer (ten się u mnie nie odpalił) i wskazać folder z mediami... VOILA.

Genialne rozwiązanie, ale jest też kilka problemów, np. vlc4iphone odtwarza tylko jeden utwór i się zatrzymuje, trzeba wskazać następny itd. Jest to na maxa uciążliwe, ale jest to też nadzieja na przyszłość na pozbycie się iTunes :)

Aha, podobno da się w vlc tworzyć playlisty (mnie się nie udało) i możliwe, że to załatwia problem przeskakiwania utworów. Oczywiście vlc nie ingeruje w dźwięk, a dodatkowo można ustawić systemowy EQ.

 

Dodatkowo można zakupić w Appstore programy SIDplayer i MODplayer do odtwarzania SIDów (czyli muzyczek z C64!, a jest ich sporo na http://www.hvsc.c64.org/), a drugi służy do odtwarzania modów, czyli utworów stworzonych w trackerach (np. na Amigę) :P

Mam nadzieję, że twórcy powyższych progsów pomyślą o odtwarzaniu nowocześniejszych formatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja używam programu IpodME który dodaje napisy na końcu pliku (nie robi hardsubów) i można je w dowolnej chwili włączyć/wyłączyć

 

Napisy muszą na czas konwersji mieć tę samą nazwę co film i być w formacie SRT

 

oo... informacja na wagę złota, o ile to działa ;]

 

No przeca używam ... ale żeby nie było , trza sobie potem przy oglądaniu filmu je włączyć (pac w ekran i potem wybieramy dymek i pojawi się niezidetyfikowane napisy wybieramy i mamy).

 

Żeby zamiast niezidetyfikowane napisy było np pl trza zmienić nazwę pliku z napisami na bodajże cośtam.pl.srt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności