Skocz do zawartości

Jakość Dźwięku Słuchawek Bluetooth


eminem767

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie. dostałem od ciotki na święta w prezencie słuchawkę bluetooth firmy SilverCrest. jednak po pierwsze to niezabardzo znam tą firmę, a z tego co wiem to jest to niemiecka firma, której produkty w polsce można kupić w lidlu. nie wiem czemu, ale lidl troche mi śmierdzi tandetą :):) dowiedziałęm się też ze swoich źródeł że kosztowała 99zł :):P jednak do rzeczy. nie jestem, zbytnio przekonany do jakości dźwięku. jest to jedna słuchawka bluetooth, więc dźwięk jest mono. dźwięk rozmów jest jednak lepszy niż jak pżyłożę ucho do słuchawki :) jenak to sięnasuwa moje pytanie. czy każda słuchawka bluetooth ma niezbyt dobrą jakość dźwięku? słuchawkę Jabry można już nawet kupić za 86zł i w opisie jest napisane, że optymalna jakość dźwięku, albo nawet świetna. czy to jest po prostu zwykła reklama szajsu? jeśli chodzi o to co dostałęm to w zestawie był futerał, ładowarka USB, samochodowa i sieciowa. była zawieszka na ucho, jakieś 2 wkładki na samą słuchawkę. łąduje się przez 2 godziny, starcza na 8 godzin rozmów lub 190 czuwania, ma bluetooth 2.0, zasięg 10m klasy 2 itd. z tych parametrów wynika, iż jest bardzo podobna do słuchawek takich firm jak np Jabra. jednak czy za 99 zł można kupić gów**? :) i tak wogóle to ta bezprzewodowa słuchawka bluetooth (jedna) nie obsuguje mp3 tylko .amr, czy wogóle powinna obsługiwać dźwięki? :):P. dziwi mnie to wsytko. za 99zł słuchawka bluetooth mało znanej firmy i jabry za 86 w któej w opisie jest napisane ze ma swietną jakość dźwięku. jak to w końcu jest? proszę o odpowiedź. mam motorolęv3 :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego jakosc muzyki a co innego jakosc mowy / dzwieku.

 

to jakby dwa rozne protokoly transmisji.

 

dzwiek moze byc jako tako dobry z analogowego nadajnika bluetooth i w miare dobrych sluchawek.

natomiast sluchawka mono korzysta z innego protokolu i innego nadajnika bluetooth.

 

nie da sie sluchac muzyki (puszczanej z foobara czy z MWP czy z winampa) oraz telefonicznej sluchawki bluetooth i bluetooth-em podpietym pod peceta.

probowalem kiedys cos takiego zrobic i nici z tego wyszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj Jabry do jakiegoś wynalazku, poza tym ważny jest też segment produktu bo nie każda Jabra kosztuje 86 zł. Są produkty dużo droższe ale za to bardziej zaawansowane

 

 

nie o to mi chodzilo. chodzi mi o to ze Jabra za 86 ma w opisie ze ma swietna jakosc dźwięku, a SilverCrest za 99 nie :) nie testowalem zadnej Jabry dlatego pytam, jak z jakoscią rozmow na sprzecie do 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim nie przetestujesz tej jabry, sam opis nic (zupełnie nic) Ci nie powie... przecież opis produktu zależy tylko od wyobraźni sprzedawcy (od 21 grudnia tego roku można się domagać w sądzie rekompensaty za "z nieba wziętą reklamę" ;) )

 

ja też mogę powiedzieć "o kurcze, dziwne, bo ja słyszałem że ta Twoja słuchawka Silvercast jest wyjątkowo chwalona, a tu nagle tak ją zjechałeś O_o może jest uszkodzona albo coś"...

 

... i co wtedy? ;)

 

oczywiście żartowałem, ale czcze gadanie jeszcze nie przysłużyło się ocenie jakości dźwięku tego, czego się nie słyszało... albo obie te słuchawki zostaną porównane (nawet nie jednocześnie, wystarczy że ktoś słyszał je obie) albo sami wiecie...

 

poza tym cena nie jest wyznacznikiem jakości... cena też zależy głównie od wyobraźni kolejnych przedsiębiorców (kolejno producent, importer/hurtownik, sprzedawca detaliczny etc.)

 

... a poza tym - jak sam zauważyłeś - w lidlu raczej nie da się dostać produktów gigantów elektroniki w okazyjnych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Bt mają przedewszystkim służyć do rozmowy, a nie dło słuchania muzyki.

Nie oszukujmy się, to nie po to jest stworzone.

 

Sam mam Jabrę 250v i wiem, że jeszcze wiele mogę od niej wymagać.

Jest wygodna w noszeniu, dobrze się przez nią rozmawia, ale co z tego skoro jej zasięg jest ****o warty.

Słuchawek bt nie powinno się oceniać jedynie pod względem dźwięku, ale również pod wieloma innymi bardzo ważnymi czynnikami ;)

 

W domu mam jeszcze Nokię BH-700.

Jakościowo tych sluchawek nie można nawet porównywać. Nokia zdecydowanie prowadzi - cenowo również ...

 

Na tym sprzęcie nie ma co oszczędzać. Chcesz mieć jakość płać, tylko nie pakuj się w mało znane firmy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności