Skocz do zawartości

V39 Czy Clix2?


Prescot

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że trudne pytanie zadałem :)

Moim zdaniem śmiało można powiedzieć, że V39 jest bezpośrednią konkurencją dla clixa2, nawet pomimo faktu, iż ten pierwszy jest dobrą bańkę tańszy. Spotkałem się nawet z taką opinią na tym forum, ale chciałbym by została chociaż troszkę rozwinięta.

Jeżeli ciężko Wam porównać jakość dźwięku, to sprobujmy inaczej: co Wy byście wybrali i dlaczego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trudne pytanie zadałem :)

Moim zdaniem śmiało można powiedzieć, że V39 jest bezpośrednią konkurencją dla clixa2, nawet pomimo faktu, iż ten pierwszy jest dobrą bańkę tańszy. Spotkałem się nawet z taką opinią na tym forum, ale chciałbym by została chociaż troszkę rozwinięta.

Jeżeli ciężko Wam porównać jakość dźwięku, to sprobujmy inaczej: co Wy byście wybrali i dlaczego? ;)

 

 

No to ja powiem tak :

Wybrałem vtec v39 powody:

4gb vteca to tyle co clixa

większy ekran

lepsze akcesorium

bardziej przypadł mi do gustu dźwięk vteca (może tobie lepiej będzie lepiej grał clix,to jest osobista decyzja ;) )

polska marka :lol:

polecany na forum itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku równorzędna, clix2 jest bardziej klimatyczny, V39 dynamiczny, obydwa grają ciemno, szczegółowo, ze świetną przestrzenią i oddaniem barwy dźwięków. clix2 nie odtwarza FLACa, nieco doprawia ogg i nie ma głośniczka. Za to ma przyciski, lepszy ekran OLED, choć nie dotykowy, i menu porządniej napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę Ci powiedzieć z pkt widzenia osoby, która miała v39 a teraz ma clixa2:

 

V39:

+lossless,

+cena

+ilość obsługiwanych formatów

+akcesoria i inne ******ly

+świetny dźwięk

+/- większy ekran/ dotykowy (plus minus bo jest większy, bardzo ładny, ale mimo to clix2 bije go jakością na głowę- AMOLED)

 

-dotykowy wyświetlacz (dla mnie minus, beznadziejny trend imho w playerkach)

-eq z przesterami (dlatego słuchałem na flat, było genialnie)

-brak obsługi bezwzrokowej

 

 

 

 

Clix2:

+jakość obrazu AMOLED (cuudowny ekranik)

+jakość dźwięku (cuudowny mruczący bas, mój ideał)

+sterowanie (przyciski, D-Click system)

+dopracowany fw, wysoka customizacja (Flash)

 

 

-brak losless

-w ciasnych kieszeniach bez holda ani rusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak porównywałem V39 i Clix2 to dźwięk wydawł mi się podobny (w V39 bardziej dynamiczny - swoją drogą to zatargałem SR80 do mp3store i porównywałem oba ;) ) i z (wtedy) niewiadomych przyczyn padło na V39, ot tyle... na szczęście był to mega-trafny wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tak zastanawiam (sory za offtop) czy zaimplementowanie wma lossless lub FLACa byłoby takie trudne, czy po prostu iriver nie widzi w tym sensu...

 

bo jesli clix2 bez problemu obsluguje wma 98, to w ten sposob rozumująć do wma 100 (lossless) dużo nie brakuje... A byłoby to jakieś rozwiązanie na problem z ogg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis ukryty powod w tym musieli miec ;) A eternality.. Jak prezentuje sie twoje 8Gb? Ile to jest gdzies albumow muzyki i filmow i czy wystarcza taka pamiec w zupelnosci?

 

Prezentuje się wspaniale - ten playerek ma coś w sobie.

 

Co do albumów - kompresuje do mp3 v0 , czasami do wma 98 i narazie mam okolo 14-16 albumow, jeden film (sami swoi), 3 audiobooki i narazie jeszcze 5gb wolnego. Nie mam pomyslu co jeszcze wrzucic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się wspaniale - ten playerek ma coś w sobie.

 

Co do albumów - kompresuje do mp3 v0 , czasami do wma 98 i narazie mam okolo 14-16 albumow, jeden film (sami swoi), 3 audiobooki i narazie jeszcze 5gb wolnego. Nie mam pomyslu co jeszcze wrzucic :D

 

No to dobrze;] W zasadzie moze to i dobrze ze Flaca nie odtwarza bo wtedy by za szybko sie zapelnilo playera ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności