Skocz do zawartości

Jaki Mp3


gadar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chce kupic mp3 playera tak do 600 zl, chcialbym zebyscie mi doradzili moje wymaganie co do tego mp3 playera to sa takie:

1. Najwazniejsza jakosc dzwieku

2. Radio zeby dobrze odbieralo stacje.

3. Jakosc dyktafonu w miare dobra tak zeby mozna bylo nagrywac wykladowce na uczelni

4. USB 2.0 ale tez kompatybilny z USB 1.1 bo widzialem gdies jakies mp3 ktore nie sa kompatybilne

5. Pamiec nie mniejsza niz 512mb wiecej raczej nie potrzebuje ale mniejsza to bedzie za mala

 

Czytalem o creativie ale ma pare wad szczegolnie co do radia i dyktafonu wiec ta firma odpada.

Jezeli sie powtarzam bo to jest mozliwe :) wiec moglibyscie dac linka bo troche tu jest postow i trudno sie odnalesc :P

 

Serdeczne dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najwazniejsza jakosc dzwieku

no to tylko iRiver :)

 

2. Radio zeby dobrze odbieralo stacje.

subiektywna sprawa :huh:

 

3. Jakosc dyktafonu w miare dobra tak zeby mozna bylo nagrywac wykladowce na uczelni

w iRiverach jest wlasnie 'w miare dobra'

 

4. USB 2.0 ale tez kompatybilny z USB 1.1 bo widzialem gdies jakies mp3 ktore nie sa kompatybilne

sa kompatybilne, ale to nie ma nic do zadnych mp3!

 

5. Pamiec nie mniejsza niz 512mb wiecej raczej nie potrzebuje ale mniejsza to bedzie za mala

ifp-795, ifp-895, ifp-995

 

tylko czy znajdziesz gdzies za 600zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najwazniejsza jakosc dzwieku
iRiver lub ew. iAudio (ale te na razie u nas trudniej dostać i mniej o nich wiadomo. Lepsze od iRiver na pewno nie są).

 

2. Radio zeby dobrze odbieralo stacje.
iRiver na pewno odbiera radio o wiele lepiej niż kieszonkowe radyjka za 30 PLN, choć doskonały odbiór STEREO zdarza się rzadziej niż byśmy chcieli. To chyba wada wszystkich takich małych urządzeń bez dobrej anteny.

 

3. Jakosc dyktafonu w miare dobra tak zeby mozna bylo nagrywac wykladowce na uczelni
Tu trochę nie zgadzam się z TomPL'em. A mianowicie w tej kwestii, że na standardowym oprogramowaniu dyktafon jest OK i można nagrywać wykłady (sprawdzałem). Nowszy soft (na pewno wiesz, że w iRiver można robić upgrade'y oprogramowania) działa różnie. Ja pozostaje na razie przy firmowym, ale to kwestia gustu i wyboru.

 

4. USB 2.0 ale tez kompatybilny z USB 1.1 bo widzialem gdies jakies mp3 ktore nie sa kompatybilne
Są kompatybilne. TomPL: chłopak miał na myśli odtwarzacz :).

 

5. Pamiec nie mniejsza niz 512mb wiecej raczej nie potrzebuje ale mniejsza to bedzie za mala
Polecam model iFP-795. Teraz jest w rozsądnych cenach (może ciut więcej niż 600, ale warto). iFP-895 na obrazku wygląda fajnie, ale na żywo moim zdaniem trochę traci. Oba te modele różnią się tylko wyglądem zewnętrznym i niczym więcej. Kiedyś pojawiły się będy w specyfikacji na kilku stronach i dlatego niektórzy twierdzą, że jest różnica.

 

Kup sobie iRivera i częściej zaglądaj na forum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! wszystko poparte opiniami z netu,a nie tym ze sam testowalem![tzn z iRivera mam IFP 340 wiec to co sie jego tyczy jest poprarte moimi doswiadczeniami ;P]

 

1. Najwazniejsza jakosc dzwieku

Tak jak wyzej iRiver/Iaudio

 

2. Radio zeby dobrze odbieralo stacje.

Dobre słuchawki[shure e3c ;)] i tadio dobrze odbiera

 

Jakosc dyktafonu w miare dobra tak zeby mozna bylo nagrywac wykladowce na uczelni

Iriver. Iaudio odpada [dostalem probki z iaudio g3 ...porazka]

 

5. Pamiec nie mniejsza niz 512mb wiecej raczej nie potrzebuje ale mniejsza to bedzie za mala

Coś z serii IFP ... zaleznie od preferencji osobistych [za 600 wyrwiesz spokojnie IFP 795/895... z 995 bedzie mial raczej problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki za odpowiedzi wole poczekac jeszcze miesiac na wyplate i dolozyc do mp3 playerka :). Mylse o modelu 895 i 795 ale 795 mi sie bardziej podoba paremtry z tego co widze sa takie same prawie niczym sie nie roznia chyba ze sie mye :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tylko wyglądem.

 

Masz rację z tym czekaniem. To jest rzecz na dłuższy czas, a skoro i tak kosztuje trochę pieniędzy, szkoda sobie potem pluć w brodę, że nie wydało się tych 100 zł więcej na coś pożądnego.

 

EDIT: oliver27, no to się zgraliśmy z wypowiedzią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jakosc dyktafonu w miare dobra tak zeby mozna bylo nagrywac wykladowce na uczelni
Tu trochę nie zgadzam się z TomPL'em. A mianowicie w tej kwestii, że na standardowym oprogramowaniu dyktafon jest OK i można nagrywać wykłady (sprawdzałem). Nowszy soft (na pewno wiesz, że w iRiver można robić upgrade'y oprogramowania) działa różnie. Ja pozostaje na razie przy firmowym, ale to kwestia gustu i wyboru.

A moglbys Echelon na jakims serwie umiesic mp3 z dyktafonu :) bo slyszalem juz z creativa i jest badziewna :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno probowal ktos podpiac mp3 playerka do glosnikow 200W lub wiekszych przez wzmacniacz :lol:

 

Pozdrawiam.

Jesli player ktory Cie interesuje ma wyjscie liniowe line out lub wyjscie optyczne optical out a wzmacniacz ma wejscie liniowe line in lub wejscie optyczne optical in to w czym problem??? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu jakieś starsze głośniki do komputera. One mają kabel z wejściem mały jack i drugi kabel do kontaktu z prądem. Wpinam małego jacka zamiast słuchawek i działa. PRzez wzmacniacz nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają one podpięcie do kontaktu to mają one też wbudowany wzmacniacz. :D Głośniczki aktywne... Jeśli podpiął byś odtwarzacz do samych głośników o takiej samej mocy bez podłączenia do prądu to musiałyby one strasznie cicho i mało namiętnie grać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~gadar~
A jeszcze jedno probowal ktos podpiac mp3 playerka do glosnikow 200W lub wiekszych przez wzmacniacz

 

Ja podpinałem przez wzmacniacz do 400 W kolumn JBL, także nie bój nic :)

Dzieki :) tak sie pytalem tylko z ciekawosci :) wlasnie jak kupie bede mial zamiar go od czasu do czasu podpinac :D tylko narazie czekam na dotacje pieniezna :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności