Skocz do zawartości

Bateria - Cowon D2


kab_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Dać mi trochę techniki i od razu się gubię, więc proszę o pomoc. Na początek pytanie: co to są tagi? I mam pytanie co do baterii w Cowon D2: czy powinnam robić jej formatowanie (3 razy rozładować całkowicie i ładować po 12h)? Jak powinnam ją ładować by jej użytkowanie było najwydajniejsze. Bardzo proszę o rady i serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać mi trochę techniki i od razu się gubię, więc proszę o pomoc. Na początek pytanie: co to są tagi? I mam pytanie co do baterii w Cowon D2: czy powinnam robić jej formatowanie (3 razy rozładować całkowicie i ładować po 12h)? Jak powinnam ją ładować by jej użytkowanie było najwydajniejsze. Bardzo proszę o rady i serdecznie dziękuję :)

Tego typu akumulatorów nie trzeba formatować. Można je też ładować "jak się chce" - to znaczy, można je ładować przez tydzień, a można codziennie przez 1/2 godzinki podładowywać. Nie powinno to wpłynąć negatywnie ani na czas pracy, ani na żywotność. Jedyne, czego należy unikać, to nadmiernego rozładowywania (tzn. nie czekać, aż player się wyłączy).

Tagi to specjalne znaczniki w filmach z muzyką identyfikujące zawartość - mogą zawierać informacje takie, jak wykonawca, tytuł albumu, tytuł utworu, numer ścieżki, i wiele wiele innych. Ułatwiają identyfikację i organizację plików - niektóre odtwarzacze tylko po tagach potrafią sortować utwory.

To tyle, może ktoś to mądrzej napisze :P

 

Życzę przyjemnego użytkowania D2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagi są to dodatkowe informacje (zawarte w plikach z muzyką) w których zapisane są informacje nt. artysty, nazwy albumu, typu muzyki, daty wydania itp. Baterii LiPoly nie trzeba formować, a zbyt częste rozładowywanie jej do zera skraca jej żywotność. Pierwsze ładowanie powinno być na maksa. Te baterie są bardzo delikatne nawet najmniejsze przeładowanie może je uszkodzić, więc elektronika playera odłącza prąd ładowania po naładowaniu baterii i to, że player nadal podłączony jest do źródła nie ma już znaczenia.

 

Edit: Ripper był szybszy, strasznie długo pisałem posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności