Skocz do zawartości

Jbl Reference 220


olexinski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok no to ruszamy - tekst będzie edytowany co pare minut, bo jednocześnie się wypakowuje i robie kolację :P

 

Na początek kwestia oryginalności:

1. Pudełko identyczne z tym ze zdjęć oryginalnych słuchawek (jak będę miał chwilę to pstryknę fotki)

2. Pełen komplet akcesoriów - baaardzo wątpie żeby komuś chciało się podrabiac wszystko łącznie z pokrowcem

3. W środku oryginalna gwarancja jbl

4. Wszystkie cechy oryginalny słuchawek (zgodnie z listą na ebay - przykładowo kabel sznurkowaty szaro-czarny.

 

EDIT

Przyszedł kumpel z szachami i teraz nieco problemów sprawia mi składanie logicznych zdań :P Kilka luźnych spostrzeżeń - reszta jutro.

 

Izolacja - mam bardzo mieszane uczucia - z jednej strony nie występuje wogle efekt zatkanego ucha (co dość często odstrasza niektórych od dokanłówek), a dźwięki "mikrofonowe" zredukowane są niemal do minmum. Ich konstrukcja jest faktycznie otwarta, a jednocześnie zamknięta jeśli wiecie o czym mówię :P Żeby było zabawniej jakimś cudem jednak izolują!! Przy czym izolacja jest inna niż przy Aurvanach czy epkach - mając je włożone do ucha (bez muzyki) słychać wszystko - tak jakbym miał w uszach pchełki - kiedy jednak włącze muzykę dźwięki otoczenia są jakby odcinane - przy czym jakieś ostre i nagłe sygnały z zewnątrz są nadal słyszalne (np.: trąbienie mającego cie właśnie rozjechać samochodu ;)), ale jednostajny szum tramwaju, rozmowy itp. zostają wyciszone - dla mnie bajka :)

 

Minus za badziewne gumki w zestawie - a te z Aurvanów mają niestety za wąską tulejkę - będzie trzeba dokupić nowe... (ma ktoś?) Kołeczki frankesteina (pianki) dają najlepszą izolację, ale są diablo niewygodne.

 

Cudowny kabel -żadnych dźwięków mikrofonowych, wytrzymały, niebrudzący się, nieplączący się - bajka :)

 

Dźwięk - Słuchawki troszkę pieją (wysokie tony nieco za dużo), ciut za słabo słyszalny bas - chyba muszą je wygrzać :) Póki co poprawiamy eq., dobra szczegółowość, przestrzeń szersza niż w Aurvanach, znacznie wygodniejsze od Zenków, ciepłe, melodyjne brzmienie, świetnie leżą w uszach

 

CDN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Myślę, że ta obawa przed podróbkami wynika z faktu, że u nas te słuchawki są dość drogie w porównaniu z USA. Tam, cena za jaką kupił je White Haven nie jest specjalnie nietypowa. Dziś po południu w przerwach od nauki wybrałem sobie kilka kawałków, które mi dobrze brzmiały i od pół godziny odlatuję przy muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bushido jak dogadasz sie z tym gosciem to daj znac na PM... moze zamowimy razem... mam nadzieje ze dzisiaj w nocy dostane odpowiedz w sprawie tych sluchawek od wind130... chetnie bym je bral i spokojnie z ta drozsza przesylka ale niech mi potwierdzi w mailu ze na bank wysle do polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Myślę, że ta obawa przed podróbkami wynika z faktu, że u nas te słuchawki są dość drogie w porównaniu z USA. Tam, cena za jaką kupił je White Haven nie jest specjalnie nietypowa. Dziś po południu w przerwach od nauki wybrałem sobie kilka kawałków, które mi dobrze brzmiały i od pół godziny odlatuję przy muzyce.

 

20$ jest normalna cena za te sluchawki? SRP to 80$ - sugerujesz ze ktos je sprzedaje za 1/4 ceny? Byc moze to sa faktycznie orginaly ale ta cena sugeruje przynajmniej srednio legalna metode uzysku ... IMHO dosc prosto da sie to zweryfikowac - wystarczy sprawdzic numer seryjny na kilku sluchawkach od tego samego dostawcy i zapytac JBL o ich pochodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to tak... oto odpowiedz wind130:

 

"Hi, we do not ship to Poland via USPS First class because of your Customs, Post delays and lost shipments in the Past, thank you"

 

widocznie mnie nie zrozumial bo odpowiedzial na temat tanszej formy przesylki a nie na temat drozszej... zapytalem jeszcze raz i zapytalem jak rosnie cena shippingu w przypadku np. zamowienia 4 sztuk... pewnie znow odpowie mi w nocy wiec wiecej na ten temat bedzie jutro... kurde zeby sie tylko zgodzil to w poniedzialek-wtorek robie zamowienie

 

co do legalnosci jbli... widzialem na amazonie i jeszcze w jakims sklepie w ameryce te sluchawki za 29$ ... nie podejrzewam zeby oficjalne sklepy (poza tym wind130 to tez sklep :P - wind130.com przekierowanie na space2shop.com) sprzedawaly lewy towar od zlodziejaszkow ktorzy oferuja towar ktory spadl z tira na poduszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja rowniez jak ktos ma do sprzedania czarne :P a tak calkiem serio - jesli wind130 odpowie pozytywnie i bedzie mozna za wieksza cene przesylki sprowadzic te sluchawki to ktos sie pali do zbiorowego zamowienia? odrazu zaznaczam ze swoja eKarte bede mial w okolicach swiat wiec jak narazie platnosc przeze mnie by nie przeszla... moglbym sie bawic z karta dziewczyny ale jesli ktos ma konto w paypalu i obsluguje sie juz nim to czekam na chetnych :) moze nas wysylka wyjdzie taniej :)

 

EDIT:

 

z ostatniej chwili :) przegladalem aukcje wind130 i oto co wyczytalem na jednej z nich (dokladnie aukcji dotyczacej koss porta pro):

Will NOT ship to Belgium, Spain, Portugal, Denmark, Iceland, Norway, Italy, Nigeria, Brazil, Thailand, Malta, Greece, Poland, Czech Republic, Slovakia, Latvia, Romania, Russia, Indonesia

 

Please do not bid if you are shipping to those countries or Please Pay for Priority/Express shipping!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja rowniez jak ktos ma do sprzedania czarne :P a tak calkiem serio - jesli wind130 odpowie pozytywnie i bedzie mozna za wieksza cene przesylki sprowadzic te sluchawki to ktos sie pali do zbiorowego zamowienia? odrazu zaznaczam ze swoja eKarte bede mial w okolicach swiat wiec jak narazie platnosc przeze mnie by nie przeszla... moglbym sie bawic z karta dziewczyny ale jesli ktos ma konto w paypalu i obsluguje sie juz nim to czekam na chetnych :) moze nas wysylka wyjdzie taniej :)

 

EDIT:

 

z ostatniej chwili :) przegladalem aukcje wind130 i oto co wyczytalem na jednej z nich (dokladnie aukcji dotyczacej koss porta pro):

Will NOT ship to Belgium, Spain, Portugal, Denmark, Iceland, Norway, Italy, Nigeria, Brazil, Thailand, Malta, Greece, Poland, Czech Republic, Slovakia, Latvia, Romania, Russia, Indonesia

 

Please do not bid if you are shipping to those countries or Please Pay for Priority/Express shipping!

 

 

Rzekomo kilku osobom normalnie sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytaj drugą część tego co napisał ;)

Please do not bid if you are shipping to those countries or Please Pay for Priority/Express shipping!

Proszę nie licytować, jeśli chcesz, bym wysłał do tych krajów albo proszę zapłać za priorytetową/ekspresową przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha widzisz Kilar Enzan i tu mnie masz :) nie doczytalem tego do konca :) dobra to ja czekam na jego odpowiedz w sprawie wysylki bo jesli sprawa ma kosztowac tyle samo to nie wiem czy warto kombinowac razem (wiecej roboty, ustalania a potem jeszcze wysylka po polsce)...

 

White Haven - ile czekales na przesylke?

 

 

EDIT:

 

wind130 nie odpisal... mi trafila sie okazja zaplacilem 180 PLN za nowe i czarne :P wiec mysle ze nie najwiecej (zrodlo prywatne) ... nie bede musial sie z amerykancem uzerac :) ale jesli tylko odpowie jak z kosztami wysylki kilku przedmiotow to napisze...

 

jak tylko dojdzie do mnie v39 i jbl 220 to porownamy w roznych konfiguracjach z holdegronem i grado i cos skrobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to ruszamy - tekst będzie edytowany co pare minut, bo jednocześnie się wypakowuje i robie kolację :P

 

Na początek kwestia oryginalności:

1. Pudełko identyczne z tym ze zdjęć oryginalnych słuchawek (jak będę miał chwilę to pstryknę fotki)

2. Pełen komplet akcesoriów - baaardzo wątpie żeby komuś chciało się podrabiac wszystko łącznie z pokrowcem

3. W środku oryginalna gwarancja jbl

4. Wszystkie cechy oryginalny słuchawek (zgodnie z listą na ebay - przykładowo kabel sznurkowaty szaro-czarny.

 

EDIT

Przyszedł kumpel z szachami i teraz nieco problemów sprawia mi składanie logicznych zdań :P Kilka luźnych spostrzeżeń - reszta jutro.

 

Izolacja - mam bardzo mieszane uczucia - z jednej strony nie występuje wogle efekt zatkanego ucha (co dość często odstrasza niektórych od dokanłówek), a dźwięki "mikrofonowe" zredukowane są niemal do minmum. Ich konstrukcja jest faktycznie otwarta, a jednocześnie zamknięta jeśli wiecie o czym mówię :P Żeby było zabawniej jakimś cudem jednak izolują!! Przy czym izolacja jest inna niż przy Aurvanach czy epkach - mając je włożone do ucha (bez muzyki) słychać wszystko - tak jakbym miał w uszach pchełki - kiedy jednak włącze muzykę dźwięki otoczenia są jakby odcinane - przy czym jakieś ostre i nagłe sygnały z zewnątrz są nadal słyszalne (np.: trąbienie mającego cie właśnie rozjechać samochodu ;)), ale jednostajny szum tramwaju, rozmowy itp. zostają wyciszone - dla mnie bajka :)

 

Minus za badziewne gumki w zestawie - a te z Aurvanów mają niestety za wąską tulejkę - będzie trzeba dokupić nowe... (ma ktoś?) Kołeczki frankesteina (pianki) dają najlepszą izolację, ale są diablo niewygodne.

 

Cudowny kabel -żadnych dźwięków mikrofonowych, wytrzymały, niebrudzący się, nieplączący się - bajka :)

 

Dźwięk - Słuchawki troszkę pieją (wysokie tony nieco za dużo), ciut za słabo słyszalny bas - chyba muszą je wygrzać :) Póki co poprawiamy eq., dobra szczegółowość, przestrzeń szersza niż w Aurvanach, znacznie wygodniejsze od Zenków, ciepłe, melodyjne brzmienie, świetnie leżą w uszach

 

CDN :)

 

Albo Twoje sluchawki nie maja wiele wspolnego z JBL 220 albo zle je zakladasz :) Bas jest tam gdzie powinien byc tyle ze w momencie kiedy sluchawka sie "zassie". Microphonics sa - i to niewiele mniejsze niz w epk'ach - troche lepiej jest kiedy zalozy sie kabel za ucho. Izolacja jest dokladnie taka sama jak w epkach - te sluchawki sa otwarte tylko w teorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten średniawy bas to kwestia wygrzania słuchawek. 3-5 dni i będzie OK. Nie rozumiem właśnie sprawy z efektem mikrofonowym, bo to jest dość odczuwalna sprawa, aczkolwiek zależy od paru czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności