Skocz do zawartości

Problem Z Wyborem Słuchawek


tonas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z wyborem słuchawek no ale od początku jeśli chodzi o playera to mam ifp 780 ze standardowymi słuchawkami iriver...

Chcę sobie zmienić słuchawki i teraz mam dylemat które wybrać...

sennheiser mx 350

sennheiser mx 450

czy pozostać przy standardowych iriver które dostałem z playerem

Mój problem się bierze stąd że z tego co pisze producent na oficjalnej stronie : www.sennheiser.pl to mx 350 i 450 różnią się tylko wyglądem i tym że mx 450 ma dołączoną zwijarkę kabla która nie jest mi potrzebna... no i różnią się oczywiście ceną.No i bądź tu teraz mądry chyba że te słuchaweczki różnią się jeszcze czymś jeśli tak to powiedzcie mi czym?? Jeśli niczym to nie chcę przepłacać za zwijarkę :D

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam iriverowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i zostan przy standardowych. Ani 350 ani 450 nie maja specjalnych atutow, za ktore warto placic piec dych. Wsrod pchelek panuje brzmieniowa bieda... po sony mdr ex71sl tylko firmowe iriverki brzmia w miare neutralnie. Pchelki sennheiser to "szczypiace" soprany wybijajace sie nad srednie i niskie tony. Chetnie przeczytam argumenty zadowolonych uzytkownikow mx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolonych może nie. Ale dziś dostałem kolejne mx400, choć w sklepie MIP'u wmawiali mi, że sa to mx500 :lol: ... Testuję H320 z nimi właśnie, ale po przejściu na moje kilkumiesięczne mx'y odczywam dziwną różnicę. :huh: Jakoś lepiej moje brzmią. Tamte sa strasznie płaskie w brzmieniu. :blink:

 

EDIT: Mój pięćsetny (500) post !! :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja nie miął bym żadnego problemu nie wybrał bym ani tych ani tych. Nie chce tu nikomu narzucać swojego zdania ale według mnie wsadzanie sobie słuchawiki "do" ucha nigdy nie odda Ci głębi dzwięku i napewno nie wychwycisz wszystkich tonów i dzwięków w takich słuchawkach a więc polecam Ci Sennheiser PX 200 albo KOSSa Pro Porta natomiast jak nie jesteś przy kasie i nie lubisz takich dużych słuchawekl pozostaniesz dalej nie uświadomiony co do "prawdziwej muzyki".... A więc wybór należy do Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie chodzi o to że nie chcę dużych słuchawek tylko douszne zastanowie się jeszce na koss the plug bo na allegro widziałem już od 63 zł... tylko z kolei o plugach się za dużo naczytałem że znowu mają za mocne bassy, jenym słowem chcę się zmieścić w kwocie maks 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardzo zadowolony ze swoich MX550,

 

w porownaniu do MX500 sa o niebo bardziej zrownowazone, nie ma tych tnacych uszy sopranow i bas brzmi tak jak lubie, jest w miare cieply ale nie natretny.

 

natomiast mx 500 wymagaja ostrego manipulowania equalizera, basu troche brakuje a sopran zbyt sie wysuwa do przodu.

mx550 maja bardziej slyszalny dol i srodek.

 

problem w tym ze mx550 sa strasznie awaryjne, mnie czeka juz 3 wyprawa do serwisu z nimi - co rusz przestaje dzialac prawa sluchawka i ogolnie jakosc wykonania sprawia gorsze wrazenie niz mx500.

 

mx550 sa tez mniejsze wiec lepiej mi sie mieszczą w uszach, choc i tak musze obu uzywac bez gąbek bo inaczej nie wejda (ach te moje male zmutowane uszy :|)

 

ogolnie rzecz biorac polecam mx550 jesli sie boisz basow plugow,

z drugiej strony nigdy plugow nie slyszalem... ale jak kaska sie uzbiera to sie pomysli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem sennheiser MX 350 grają o niebo lepiej od pchełek iriverowskich. Po porównaniu jednych i drugich iriverki od razu trafiły do szuflady.

Nie porównywałem brzmienia 350 i 450. Sugerując się opisem produenta(parametrami) oraz opinią sprzedawcy, który stwierdził, że różnią się wyłącznie zwijarką (dołączaną do modelu 450) kupiłem MX 350 i byłem z nich bardzo zadowolony.... przez jakiś miesiąc do dwóch. Dodam, że korzystałem z equalizera. Potem trafiłem na sony mdr ex71sl!!! Przy nich 350 wypadają kiepsko (ale i różnica w cenie jest olbrzymia). Ostatecznie (przynajmniej jak na razie) swoje poszukiwania zakończyłem na Portach Pro.

 

Obawiam się, ze z Tobą może być tak samo. Dlatego proponuję Ci, abyś zamiast wydawać mniejsze pieniądze co 2 - 3 miesiące od razu kupił coś porządnego... albo nie nakładał na uszy niczego lepszego niż masz i żył w przekonaniu, że świetnia brzmią...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie cos na uszy (820 philipsa) i bedziesz bardziej zadowolony niz z pchelek... ja moge polecic tylko plugi sony a wiec drozsze niz 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to dosc dziwne jesli sie uzywa przenosnego odtwarzacza i takich sluchawek nie wychodzic w nich z domu :]

Ja mam podobny dyleman, nabylem odtwarzacz i teraz sluchawki. W zaciszu domowym mam philipsy HP890 i wiem ze taka jakosc dla "pechelek" jest nieosiagalna i trudna tez dla wiekszych sluchawek z palakiem do 200zl. Problem w tym ze wymiary tych philipsow sa takie ze wstydze sie nawet jak mnie ktos w nich w domu widzi :)

Wiec jesli ktos chce koniecznie sluchawki typu dousznego, gdzie najwieksza ekstrawagancja bedzie ta "obejma" na ucho jak w modelu sony to co ma do wyboru?

W gre wchodza sennheisery mx300-550, kossy plugi, soniacze, i?

cos mi szukajka nie podala nic o: http://allegro.pl/show_item.php?item=47883725

sporo ludzi to kupuje, i mialem do czynienia z bardzo podobnym modelem (zewn identyczne) dolaczanych do discmana jakiegos wysokiego modelu za ~600zl i wypadaly niezle. Pomijam oczywiscie kwestie bajeranckiego wygladu, ktory jak dla mnie przy "pchelkach" jest raczej niepozadany, bo juz kupujac sluchawki gdzie ide na kompromis w dzwieku dla zmniejszenia wielkosci dostaje sluchawki jakies blyszczace czerwone... aby przypadkiem nie byly nie widoczne heh.

Wiec co z tymi philipsami? co o nich sadzicie?

philips_he580.jpg

Bo dla mnie ex81 odpadaja ze wzgledu na cene, plugi ze wzgledu na odciecie od swiata zewnetrznego i inne wady ktore mi nie pasuja. A sennheisery sa nieco "przestarzale wykonane'. Chwala im za prostote, ale strona ktora wklada sie do ucha ma pewne wady. Slynne wypadanie gombek ale tez wg mnie glosnosc na zewnatrz :) Taka konstrukcja gdzie spora czesc pola sluchawki z ktorej wydobywa sie dzwiek nie pokrywa sie z "otworem w uchu", ale z reszta malzowiny. Jest do o tyle dokuczliwe ze jezeli podarujemy sobie gabki sluchawki staja sie dosc glosne na zewnatrz. Tzn nie wiem jak dokladnie jest w przypadku wszystkich modeli sennheiserow, ale takie sa moje doswiadczenia odnosnie takiej konstukcji sluchawek. Bardzo nie lubie uczucia gdy siedze sobie np w autobusie/tramwaju, teoretycznie "odciety od swiata" a patrzy na mnie jakos dziwnie starsza pani ktora np slyszy jakas "podwojna stope" i kojarzy to pewnie z jakims bombardowaniem z czasow 2giej wojny :) Ale do czego zmierzam. Otoz ten efekt niweluje sie gdy ladnie uszczelni wsyztko taka pulchna gąbka, albo taka gumowa nasadka jak jest w philipsach ktora ma "wypustke" wchodzaca glebiej do ucha co w moim odczuciu poprawia zarowno stabilnosc sluchawek i niweluje wydobywanie sie dzieku na zewnatrz. Wg mnie powinna byc wlasnie taka wersja podrasowana sennheiserow, nie zewnetrznie, zeby nadal byly niepozorne i czarne, ale wewnetrzna strona moglaby miec inna konstrukcje jak na dzisiejszy dzien niz jakies pierwsze pchelki z lat 80tych (o ile wtedy byly) :]

No chyba ze nie mam racji odnosnie tych sluchawek, jednak uzytkownicy moga powiedziec na ten temat wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mysl :) tak sie sklada ze mam dostep wlasnie do tych "gumek", a ciezko by je bylo dostac w detalu.

No wiec jesli sennheisery do nich to ktore, jesli chodzi o cena/jakosc? Bo z opinii to one sa dosc podobne do siebie i tylko niektorzy slysza wyrazne roznice. Na allegro mx350 sa zaczynaja sie od 39zl, a koncza 550 na ~80zl. Co wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nasluchalem sie pozytywnych opini o serii mx sennhow, polazlem do mm i wybralem mx450. I mysle teraz jakby je tu sprzedac za dobra kaske... :/ Jak sie zalozy gabki (inaczej wylatuja mi z uszu ;]) to wysokie cza leciutko podbic, srednica ok, natomiast okolice 200hz normalnie masakra, plastik totalny :/ Nie warte swej ceny. A moglem dostac sporte za 60zyla na allegro... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności