Skocz do zawartości

Iriver Contra Creative


Anvers

Rekomendowane odpowiedzi

To co mam cieszy mnie niezmiernie i raduje, ale znalazlem jedna jedyna rzecz, ktora Creative ma lepsza od Irivera, przynajmniej w klasie hdd, jest to...pokrowiec. W moim h320 jest taki...pleciony?....a np creative w modelu 20gb ma bardzo ladny skorzany, ktory pieknie lezy w dloni.....ech. I tylko to bym zabral do swojego h320 :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W moim h320 jest taki...pleciony?....a np creative w modelu 20gb ma bardzo ladny skorzany, ktory pieknie lezy w dloni.....ech. I tylko to bym zabral do swojego h320 :D:D:D

Trafiłeś na stary pokrowiec. Ja już mam skórzany, a teraz jest juz jeszcze nowszy, można go zamówić na iriveramerica.com. Też jest skorzany, ale troche cieńszy i ładniejszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że iRiverAmerica niektóre rzeczy przesyła za darmo!! NIe wiem dokładnie co... ;) Warte zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że iRiverAmerica niektóre rzeczy przesyła za darmo!! NIe wiem dokładnie co...  ;) Warte zainteresowania.

Jest coś takiego jak darmowa wysyłka, trwa to dość długo i tylko na terenie USA.

 

Edit: Sprawdziłem, nie mają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat trochę o przesyłaniu ze Stanów to się podłączę. Siedzę sobie na forum już parę godzin i cieszę się ze je znalazłem, ale koniec z pochlebstwami bo jeszcze mi sie monitor będzie unosił jak wejdę na wasze forum:)

 

Tak sobie kombinuję jak by tu stać się posiadaczem ifp 799/899 i rozważałem zakup w USA. Mam tam kolegę który mógłby mi to kupić i przesłac do Polski ale jak tak sie zagłebiłem w temacie to mi wychodzi że zapłacę ogólnie więcej niż gdybym kupił w polsce.

 

Czy sprowadzenie ze stanów w ten sposób jest opłacalne czy jedyna szansa na tanszy zakup ze stanow to śmignąć LOTem do kraju wuja sama i zakupić osobiscie irivera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki mój wój Sam sobie właśnie lata i mi sprowadza sprzęcik. ;) Bierze 5$ za fatygę. Pilotem jest, więc mu "wolno". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To co mam cieszy mnie niezmiernie i raduje, ale znalazlem jedna jedyna rzecz, ktora Creative ma lepsza od Irivera, przynajmniej w klasie hdd, jest to...pokrowiec. W moim h320 jest taki...pleciony?....a np creative w modelu 20gb ma bardzo ladny skorzany, ktory pieknie lezy w dloni.....ech. I tylko to bym zabral do swojego h320 :D:D:D

To malo spostrzegawczy jestes :P ja zauwazylem cos lepszego - CENĘ!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli nie masz możliwości zakupu w USA to jest to w miarę korzystna oferta.

Na amazon.com ifp799 kosztuje ok 190$ czyli jakieś 600pln + opłaty(nie iwem dokładnie ile, ale myśle że w 100 zł można się wyrobić). Z tym że aby opłacało się kupić w USA to Ci to musi ktoś przywieźć, bo wysyłka poczta niesie ze sobą dodakowe koszty: koszt przesyłki, VAT(?) ... no i do tego dochodzi oczekiwanie na przesyłkę ze Stanów. :o

No chyba że się mylę albo coś pominąłem to niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidey w polsce iFP 799 kosztował ponad 1000 zł ja swojego sprowadziłem z ameryki za 215$ plus przesyłka, kosztował mnie w sumie jakieś 650 zł. Ciekaw jestem za ile teraz będę mógł sprzedać ten model z dwumiesięcznym przebiegiem, i amerykańską gwarancją <_< .Trzeba pomyśleć o wymianie na 2GB model jak tylko wyjdzie, przydało by się trochę miejsca. Były czsy kiedy nówka kosztowała 175$, ale odkąd przeinstalowałem system straciłem wszyskie zakładki, i teraz najniższa cena jaką znajduję to 190$.Nie jestem pewien czy to żeczywiście podwyżka czy poprostu trafiam na gorsze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegając od tematu: playerki Sony wykonane są lepiej od iRivera... Ale iRiver i tak rulezz ;)

Ale skąd taki wniosek ?? :mellow::mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym tekstem o Sony muszę się zgodzić :) ale! dziś dostałem swojego iFP-799... miałem słuchaweczki 71SL, które kupiłem do MD SONY :)

krok pierwszy: upgreade do 1.25us... żeby w pelni korzystać z wyjścia i nie mieć ograniczeń przy nagrywaniu :D

krok drugi: wrzuciłem 500MB muzy

krok trzeci: podlaczylem sluchawki :)

krok czwarty: nacisnalem play

krok piaty: ... cholera, szczeka musiala wpasc mi pod fotel!! gdzie ona jest?! jeszcze mi sie przyda ;)

 

wniosek: jakby nie wygladal, to wreszcie dostalem produkt wart ceny. Mialem SONY MZ-N910.. nietania maszynka, wczesniej nie zwracalem uwagi na "jakieś miliwaty", ale jak przeczytalem w specyfikacji, że MD na każdy kanał (L/R) ma 5mW mocy.... to się zdeka zmarszczyłem, heh

 

Nie będę tu głosił peanów na cześć iRivera, ale przynajmniej wiem, za co płacę :) ale czy aż tak drożej by było, gdyby tak magnezową obudowę zapewnić :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po pierwsze witam wszystkich :)

 

Po drugie już w temacie. Creative ssie! Mówię to na podstawie własnych, bardzo nieprzyjemnych doświadczeń z promowanym Zenem Micro. W folderze reklamowym wszystko wygląda pięknie i pod każdym względem przewyższa ipf-899 którego mam teraz, ale:

 

1. Różnica w dostarczonych słuchawkach jest przeogromna. MX400? może nie są szczytem marzeń, ale białe cuda od Creative'a to jakaś żenada. Tak nieprzyjemnego basu i obciętej góry nie słyszałem na żadnych, nawet najtańszych pchełkach. Co prawda te same słuchawki na np. MuVo N200 brzmią lepiej, ale to nie zmienia faktu, że ktoś powinien najpierw posłuchać czy to co dołącza do playera z nim gra.

 

2. Jakość dzwięku: nie jestem audiofilem i muszę przyznać że ten aspekt mnie satysfakcjonował. Na przyjemniejszych słuchawkach wszystko było ok, zwłaszcza w porównaniu do mojego wczesniejszego discmana. Do tego zakładam, że taki sprzęt słuzy do słuchania muzyki w ruchu, w zatłoczonym autobusie, pociągu etc. i nawet jeśli byłyby nedociągnięcia to skłonny jestem je wybaczyć.

 

3. Wykonanie: Jeśli ktoś z waszych znajomych będzie się kiedykolwiek zastanawiał nad produktami creative to odradzajcie jak możecie! Przeglądając fora producenta pechowo przegapiłem ten wątek, po miesiącu gniazdo słuchawkowe wysiadło, tak jak dziesiątkom innych osób. Po ponad 2 tygodniach w serwisie (zaznaczałem że interesuje mnie jedynie naprawa a nie wymiana) zaproponowali nowe Micro. Dość się jednak naczytałem o ludziach zwracających oddtwarzacz po 6 razy z tego samego powodu, zrezygnowałem, poprosiłem o zwrot pieniędzy i tego samego dnia kupiłem iRivera który chodził mi po głowie już wcześniej. Cena rzeczywiście sporo wyższa w przeliczeniu na MB, ale doszedłem do wniosku że moje nerwy są warte więcej.

 

 

 

 

Oczywiście okazało się, że jakoś dzwięku w iR odpowiada mi bardziej, te same mp3 brzmią jakby ktoś dołożył im z 200kbps, można używać radia bez wszechobecnego szumu, bateria starcza na 5x dłużej, dyktafon kładzie na łopatki, ale IMHO to są sprawaydrugorzędne, player powinien przede wszystkim grać a Micro w tej kategorii poległo. Ot co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow creative to naprawde super firma - wlasnie kupilem 3 odtwarzacz od nich.

 

pierwszy odtwarzacz creative - nomad jukebox 2 - super sprawa

- super jakosc wykonania, przezyl utopienie w strumieniu, liczne upadki itd

- super support creative, jak okazalo sie (zdalnie zreszta) ze player byl zwalony od razu wymienili mi na nowy

- bardzo dobra jakosc dzwieku - nie widze wad. na sennheiserach mx500/mx550 naprawde pokazywal pazurki

 

drugi (kolejny njb2)

 

teraz - zen micro. zastanawialem sie nad zenem albo ipodem mini, rio carbon albo iriver h10. i co tu ukrywac, zen rzadzi w swojej klasie. niedorobione ipody z jakims krzywym brzmieniem, carbon z padajacymi microdrive i porabanym sterowaniem i h10 z totalnie zwalonym oprogramowaniem, i ogolnie slabymi ocenami - biore zena

 

i jestem bardzo zadowolony.

brzmienie spoko, od razu sluchawki zmienilem na mx500, troche manipulacji equalizerem zeby pozbyc sie natretnych tnacych sopranow sluchawek i gra pieknie

bardzo dobry system zarzadzania muzyka i menu

cos co zawsze ubostwiam u creative - mozliwosc robienia playlist "now playing". po prostu dodaje piosenki do listy teraz odtwarzanych i jest super, nie musze zapisywac ani nic, zadnego opieprzania sie z itunes

niezly czas zycia na baterii - wytrzymuje caly dzien intensywnego grania na 80-90% glosnosci

bardzo dobra jakosc wykonania, nic nie skrzypi trzeszczy rozlazi sie, jest przyjemny w dotyku, nie ma takiego tandeciarskiego odczucia

 

co do wymiany micro - wyszla wadliwa seria z popsutymi wtykami sluchawek i tyle. ja przynajmniej wiem ze w razie czego support creative'a wymysli cos rozsadnego tak jak z moim njb2.

 

zreszta to naprawde dobry player i zasluguje na rozglos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany micro - wyszla wadliwa seria z popsutymi wtykami sluchawek i tyle. ja przynajmniej wiem ze w razie czego support creative'a wymysli cos rozsadnego tak jak z moim njb2.

oczywiście że wymysli, wymienią na nowego, który popsuje się znowu, po czym wymienią na nowego, który popsuje się znowu, po czym wymienią na nowego, który popsuje się znowu, po czym.... a nie czekaj, już Ci się gwarancja skończy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jak mi wymienili njb2 na nowego to potem jeszcze pol roku dzielnie sluzyl... dopoki nie zerwalem plomb a potem zmiazdzylem glowicy w dysku wraz z wyswietlaczem (spadl mi ze sporej wysokosci na beton...)

 

dodatkowo, wiekszosc posiadaczy micro, poza tymi ktorzy trafili na te ze zwalonym jackiem nie narzeka, bo nie ma na co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności