Skocz do zawartości

Nowy Dysk Do H320 - 40gb


DarkMind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad zmiana dysku w moim h320.

Wiem ze te wieksze dyski od h340 nie pasuja poniewaz sa grubsze i trzeba by bylo ewentualnie wyjac gumke.

 

znalazlem wymiary dysku polecanego do h320 - czyli jak rozumiem pasujacego do h320 bez problemu: Toshiba MK2004GAL wymiary: 5x54x78.5

ale dysk 20GB mnie nie interesuje.

 

znalazlem dwa dyski 40GB o podobnych wymiarach:

model : MK4004GAH - wymiary: 54 x 78,5 x 5 mm - jak widac identyczne.

Przegladajac forum zauwazylem ze jest to taki sam dysk, jakiego uzyl ReGie w swoim h320. temat, zdjecia

 

drugi dysk:

MK-4009 GAL - Długość 71 mm

Wysokość 5 mm

Szerokość 54 mm

 

ten ostatni jak widac teoretycznie krotszy jest i ma wiekszy bufor.

 

Chcialbym poznac wasze opinie na temat tych dyskow. czy pasowalyby? czy zadzialaly z moim iriverkiem?

Moze ktos uzywa wlasnie ktoregos z tych dyskow?

 

Mam jeszcze pytanko, czy jest jakis polski sklep w ktorym mozna kupic mocniejsza baterie do iriverka? np 2200mAh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z niech tak na dobrą sprawę nie pasuje :(

( choć ten pierwszy da sie na siłę wcisnąć - ale jeżeli

włożysz ten większy dysk to dodatkowy wiekszy akumulator raczej się już nie zmieści )

 

MK4004GAH - to 8mm dysk dwutalerzowy

( w nomenklaturze Toshiby GAH to dwutalerzowe dyski 8mm

, a 5mm dyski jednotalerzowe mają sygnaturę GAL )

 

Natomiast MK-4009 GAL ma interface ZIF 40 , a ty potrzebujesz

do H320 -50 pinowy .

 

Tak naprawdę wśród 40 GB Toshiby dysków tylko jeden spełnia Twoje warunki

czyli ma zarówno 5 mm jak 50 pinowy interface >> to MK4007GAL .

 

Możesz też poszukać 30 GB MK3006GAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z niech tak na dobrą sprawę nie pasuje :(

( choć ten pierwszy da sie na siłę wcisnąć - ale jeżeli

włożysz ten większy dysk to dodatkowy wiekszy akumulator raczej się już nie zmieści )

 

MK4004GAH - to 8mm dysk dwutalerzowy

( w nomenklaturze Toshiby GAH to dwutalerzowe dyski 8mm

, a 5mm dyski jednotalerzowe mają sygnaturę GAL )

 

Natomiast MK-4009 GAL ma interface ZIF 40 , a ty potrzebujesz

do H320 -50 pinowy .

 

Tak naprawdę wśród 40 GB Toshiby dysków tylko jeden spełnia Twoje warunki

czyli ma zarówno 5 mm jak 50 pinowy interface >> to MK4007GAL .

 

Możesz też poszukać 30 GB MK3006GAL

 

dzieki wielkie za odp. chociaz troszke mnie tym zmartwiles.

rozumiem wiec, ze w takim razie, wymiary tych dyskow ktore sa podane nie sa prawidlowe?

poniewaz wiem ze do mnie wejscie dysk 5mm, na aukcji i w tym sklepie podane jest ze maja wlasnie po 5mm.

 

ale bede jeszcze szukal, moze gdzies znajde, chociaz juz mialem nadzieje ze znalazlem chociaz ten na aukcji.

rozumiem wiec ze bateryjka 2200 mAh rowniez bedzie troche wieksza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odp. chociaz troszke mnie tym zmartwiles.

rozumiem wiec, ze w takim razie, wymiary tych dyskow ktore sa podane nie sa prawidlowe?

poniewaz wiem ze do mnie wejscie dysk 5mm, na aukcji i w tym sklepie podane jest ze maja wlasnie po 5mm.

 

ale bede jeszcze szukal, moze gdzies znajde, chociaz juz mialem nadzieje ze znalazlem chociaz ten na aukcji.

rozumiem wiec ze bateryjka 2200 mAh rowniez bedzie troche wieksza?

 

Nie są prawidłowe :( - 40GB MK4007GAL i 30 GB MK3006GAL to w ogóle jedyne dyski

które rozmiarowo i elektrycznie są kompatybilne z 20GB MK2004 i 20GB MK2006 z

Iriverów H 120 / 320 . Te playery mają 50 pinowe złacze IDE który był stosowany

w 1.8 calowych HDD Toshiby których sygnatura konczyła się na 4 , 6 , lub 7 .

 

Produkowane od dwóch lat HDD Toshiby z serii 8 , 9 lub 11 mają nowe

40 pinowe złącze ZIF w postaci charakterystycznej taśmy .

Można oczywiscie kupić adapter IDE -ZIF , ale czy taki dysk da sie w ogóle włożyc do Irivera

musiałbyś poszukać na >> http://www.misticriver.net/showthread.php?t=17400

Na naszym forum nikt takich sztuczek jeszcze nie próbował . :huh:

 

Jeżeli nie masz ochoty na takie przeróbki czy próbe upchnięcia 8 mm dysku

dwutalerzowego to pozostaje tylko polowanie na MK4007GAL . Nie jest to proste

bo ten dysk mozna dostać prawdopodobnie w Japonii , no i oczywiście na eBay`u .

 

30 GB MK3006GAL znacznie łatwiej trafić bo był sprzedawany także w Europie

- w przeciwieństwie do MK4007GAL był też używany w wielu dyskowych

Jukeboxach jak Cowon X5 30GB czy Creative Zen Vision M 30GB .

 

Choć to w Polsce też nie jest chyba takie proste - na Allegro kilka tygodni temu używany MK3006GAL

poszedł za 250 zł , więc i w tym wypadku eBay wydaje się byc najlepszą opcją zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są prawidłowe :( - 40GB MK4007GAL i 30 GB MK3006GAL to w ogóle jedyne dyski

które rozmiarowo i elektrycznie są kompatybilne z 20GB MK2004 i 20GB MK2006 z

Iriverów H 120 / 320 . Te playery mają 50 pinowe złacze IDE który był stosowany

w 1.8 calowych HDD Toshiby których sygnatura konczyła się na 4 , 6 , lub 7 .

 

Produkowane od dwóch lat HDD Toshiby z serii 8 , 9 lub 11 mają nowe

40 pinowe złącze ZIF w postaci charakterystycznej taśmy .

Można oczywiscie kupić adapter IDE -ZIF , ale czy taki dysk da sie w ogóle włożyc do Irivera

musiałbyś poszukać na >> http://www.misticriver.net/showthread.php?t=17400

Na naszym forum nikt takich sztuczek jeszcze nie próbował . :huh:

 

Jeżeli nie masz ochoty na takie przeróbki czy próbe upchnięcia 8 mm dysku

dwutalerzowego to pozostaje tylko polowanie na MK4007GAL . Nie jest to proste

bo ten dysk mozna dostać prawdopodobnie w Japonii , no i oczywiście na eBay`u .

 

30 GB MK3006GAL znacznie łatwiej trafić bo był sprzedawany także w Europie

- w przeciwieństwie do MK4007GAL był też używany w wielu dyskowych

Jukeboxach jak Cowon X5 30GB czy Creative Zen Vision M 30GB .

 

Choć to w Polsce też nie jest chyba takie proste - na Allegro kilka tygodni temu używany MK3006GAL

poszedł za 250 zł , więc i w tym wypadku eBay wydaje się byc najlepszą opcją zakupu :)

 

jesli chodzi o ten 40GB dysk, to faktycznie jak wpisalem w google, to wyskoczyly mi (chyba) Japonskie stronki;)

ale moze udaloby sie wykombinowac tył od H340? bo wiem ze w nim jest wiecej miesjca, i wtedy dysk by sie zmiescil i moze bateria tez?

 

ale pewnie dam sobie spokoj z dyskiem i moze sie zajme bateria? 20GB to nie jest jakos tragicznie malo, a jednak dluzszy czas grania to zawsze duzy plus.

 

tylko wlasnie czy gdzies w polsce mozna kupic wieksza baterie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wlasnie czy gdzies w polsce mozna kupic wieksza baterie?

-> http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=1838

 

Jest to bateria do ipoda 1 i 2 generacji, w którym jest odwrotna polaryzacja na złączce więc trzeba zamienić kabelki.

 

Poniżej link do opisu jak całą operacje należy przeprowadzić :)

-> http://www.misticriver.net/showthread.php?...3259#post363259

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=1838

 

Jest to bateria do ipoda 1 i 2 generacji, w którym jest odwrotna polaryzacja na złączce więc trzeba zamienić kabelki.

 

Poniżej link do opisu jak całą operacje należy przeprowadzić :)

-> http://www.misticriver.net/showthread.php?...3259#post363259

 

 

Dzieki wielkie za linki.

jak nie moge miec wiekszego dysku to chociaz baterie bede mial.

 

chociaz napisalem do serwisu z pytaniem czy maja w sprzedazy tylna czesc obudowy z h340, obudowy z tego co wiem sa takie same, wiec powinna pasowac i wtedy moze byloby wiecej miejsca na dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylna część obudowy w H120 /140 i H320 / H340 jest dokładnie taka sama .

Tam ulokowany jest tylko akumulator , który dla tychże modeli jest przecież identyczny .

 

Różnice są natomiast w wymiarach głównego korpusu tych odtwarzaczy

- różnica pomiedzy dyskiem jednotalerzowym a dwutalerzowmym

( 5mm ver 8mm ) przekłada się automatycznie na wymiary dokładnie

właśnie o te te 3 mm ( H320 grubosć 22 mm ,H 340 -25 mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylna część obudowy w H120 /140 i H320 / H340 jest dokładnie taka sama .

Tam ulokowany jest tylko akumulator , który dla tychże modeli jest przecież identyczny .

 

Różnice są natomiast w wymiarach głównego korpusu tych odtwarzaczy

- różnica pomiedzy dyskiem jednotalerzowym a dwutalerzowmym

( 5mm ver 8mm ) przekłada się automatycznie na wymiary dokładnie

właśnie o te te 3 mm ( H320 grubosć 22 mm ,H 340 -25 mm )

 

 

eh a juz myslalem ze bede spytny i podmienie sobie tylna obudowe, a ty widac ze chcialem byc zbyt sprytny:P

 

trudno wiec pewnie zmienie tylko bateryjke, bo wydawac kaski na iAudio z wiekszym dyskiem to raczej nie mam ochoty, przynajmniej narazie;)

 

EDIT

 

:( stało sie, w piatek upadl mi playerek ale nawet sie nie wylaczyl, gral nadal, mialem go na pasku, jakos zahaczylem o drzwi gdy wychodzilem z pracy i stalo sie. byl w etui.

 

wczoraj zrobilem format dysku (pierwszy po 2 latach) i chcialem wgrac na nowo muzyczke.

stanelo wszystko na 8GB po tym nie chcialo tworzyc zadnych katalgow, ani przez kopiowanie ani recznie.

 

wlaczylem rpogram do testowania partycji itp.

kilkaset bad sectorow:( :(

 

nie wiem czy logiczne czy fizyczne uszkodzenie.

 

ale i tak nie moge uzyc hdd regeneratora, bo ten dziala pod dosem, z bootowalenj dyskietki, a tam nie zobaczy mi dysku podpietego przez usb:(

 

mysle wiec nad kupienie tego dysku ktory podalem w pierwszym poscie z allegro.

on bedzie pasowal, wiem ze jest o 3mm grubszy, ale wiem tez ze jest mozliwosc upchniecia go w playerku bo juz tak niektorzy robili.

 

 

zastanawiam sie jednak, czy ta bateryjka (2200 mAh), do mojego h320 jest rowniez grubsza? bo jesli nie to tez moglbym wymienic, bo moja chyba cos slabo trzyma, wczoraj ladowalem ja 3 razy, podczas wgrywania mp3, formatmowania czy sprawdzania dysku, dopiero pozniej wpadlem na to by podpiac na dluzej zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda Ci się dorwać tylną obudowę z H340, to wtedy nie powinienes mieć problemów z podmianą.

Nawiązujac do Twojego pytania z PM: Tylna obudowa jest z dwóch warstw, wewn. bardzo twardej i zewn. przeźroczystej. Aby zyskać trochę dodatkowego miejsca wyciąłem w tej wewnetrznej warstwie ściankę. efekt możecie zobaczyć na tych zdjęciach.

Wadami tego rozwiazania są, oslabiona tylna ścianka i fakt ze mimo to w playerku dalej jest dość ciasno i jak się go lekko ściśnie to można zatrzymać talerze.

Co prawda dla mnie playerek pochodził dość długo, (przezył nawet kilka upadków) ale takiego rozwiązania raczej nie polecam.

Co do nowych dysków dostepnych na rynku nie mam pojęcia, wiem że jest dysk 80GB o rozmiarach 40GB (strasznie drogi), także może jest też 40stka o rozmiarach 20stki.

Jak ostatnio wypatrzyłem ipody 160GB to tak troche źle sie zacząłem czuć ze swoją 30stka... chyba czas pomyslec o zmianie.... :rolleyes:

pozdro dla dinozaurów z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda Ci się dorwać tylną obudowę z H340, to wtedy nie powinienes mieć problemów z podmianą.

Nawiązujac do Twojego pytania z PM: Tylna obudowa jest z dwóch warstw, wewn. bardzo twardej i zewn. przeźroczystej. Aby zyskać trochę dodatkowego miejsca wyciąłem w tej wewnetrznej warstwie ściankę. efekt możecie zobaczyć na tych zdjęciach.

Wadami tego rozwiazania są, oslabiona tylna ścianka i fakt ze mimo to w playerku dalej jest dość ciasno i jak się go lekko ściśnie to można zatrzymać talerze.

Co prawda dla mnie playerek pochodził dość długo, (przezył nawet kilka upadków) ale takiego rozwiązania raczej nie polecam.

Co do nowych dysków dostepnych na rynku nie mam pojęcia, wiem że jest dysk 80GB o rozmiarach 40GB (strasznie drogi), także może jest też 40stka o rozmiarach 20stki.

Jak ostatnio wypatrzyłem ipody 160GB to tak troche źle sie zacząłem czuć ze swoją 30stka... chyba czas pomyslec o zmianie.... :rolleyes:

pozdro dla dinozaurów z forum

 

Witam, Witam:)

 

poki co udalo mi sie odratowac dysk, wyleczyc wszystkie bad sectory, chociaz troszke roboty z tym bylo.

 

ale i tak sie zastanawiam nad jakims playerkiem z wiekszym dyskiem.

chociaz pewnie nie teraz, bo mam wiele innych wydatkow.

ale fajnie byloby miec chociaz 80gb przestrzeni, wtedy mozna cala swoja muze nosic ze soba:)

 

(ostatnio zastanawialem sie nad iAudio z 60gb dyskiem) ale poki ten mi dziala to poczekam, moze wymysla cos ciekawszego)

 

rozumiem wiec ze bez wyciecia tej scianki to raczej nie upchne 40stki w moim h320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po wycięciu miałem problemy aby go poskładać do kupy, bez tego jest to raczej niemożliwe i niebezpieczne(można zgnieść dysk lub płytę).

to dobrze ze napisalem do Ciebie, bo bylem bliski planowaniu zalupu i dopychaniu wlasnie tego dysku.

 

na MisticRiver wyczytalem ze niektorzy zamawiaja skads 40gb dyski ale pasujace do h320, zainteresuje sie, moze cos z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
jesli chodzi o ten 40GB dysk, to faktycznie jak wpisalem w google, to wyskoczyly mi (chyba) Japonskie stronki;)

ale moze udaloby sie wykombinowac tył od H340? bo wiem ze w nim jest wiecej miesjca, i wtedy dysk by sie zmiescil i moze bateria tez?

 

ale pewnie dam sobie spokoj z dyskiem i moze sie zajme bateria? 20GB to nie jest jakos tragicznie malo, a jednak dluzszy czas grania to zawsze duzy plus.

 

tylko wlasnie czy gdzies w polsce mozna kupic wieksza baterie?

BATIMEX, KUPIŁEM 2200mAh I MÓJ iRIVER JEST JAK NOWY OKOŁO 15 GODZ.ODTWARZA MUZYKĘ.POZDRAWIAM. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
BATIMEX, KUPIŁEM 2200mAh I MÓJ iRIVER JEST JAK NOWY OKOŁO 15 GODZ.ODTWARZA MUZYKĘ.POZDRAWIAM. :D

 

tez zakupilem ta baterie, jeszcze nie doszla, ale mam pytanko czy wkladajac ja, trzeba cos podmiecniac z kabelkami?

po czytalem gdzies na jakims forum ze tak, ale nie pamietam czy to byla ta bateria czy jakas od ipoda.

 

 

mam tez jeszcze jedno pytanko moze ktos wie, mam nowy dysk 20GB do iriverka, jak na tym dysku usmiescic firmware?

myslalem o zrobieniu obrazu poprzedniego, ale moze jakis prostszy sposob jest?

 

bede szukal info na misticriver, ale moze ktos wie co i jak z Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bateria, którą kupiłeś jest przeznaczona do ipoda 1/2G to musisz zamienić kabelki we wtyczce, jeśli jest ona do iRivera to zostawiasz bez zmian.

 

 

Firmware nie jest zapisany na dysku tylko w pamięci wewnętrznej playera, tak więc nie musisz dodatkowo nic robić prócz wymiany.

 

wielkie dzieki za expresowo szybka odpowiedz.

faktycznie, teraz pamietam ze jest ona w pamieci a nie na dysku, ale strasznie dawno sie zajmowalem moim iriverkiem:)

 

bateria to ta co kolega wyzej ma, na aukcji opisane ze do h320/340 itp, wiec jak rozumiem nie bede musial zamieniac, dzieki za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W batimexie najlepiej brać baterie do ipoda, gdyż teraz w promocji 2200mAh kosztuje tylko 36,31zł,

a zamiana kabelków to drobnostka ;)

 

zawsze myslalem ze podmiana dysku to skomplikowana sprawa, kupilem sobie nawet narzadka do malutkich srobek stosowanych w telefonach itp i...

wymienilem:)

proscizna, tylko ze dysk padniety :D:D:D:D:D

 

teraz czekam na baterie

a kupilem dokladnie ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ReGie

powiedz gdzie widziałeś hdd 80 gb bo ja chce w swoim iRivierze H340 wymienić na większy. I szukam dysku większego , może być nawet 100 gb jakby wlazł to byłbym szczęśliwy.i jeszcze

DarkMind

te narządka do malutkich śrubek jak je określiłeś też mnie interesują- gdzie można kupić ? I jaki pasuje do iRivera h300 ?.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReGie

powiedz gdzie widziałeś hdd 80 gb bo ja chce w swoim iRivierze H340 wymienić na większy. I szukam dysku większego , może być nawet 100 gb jakby wlazł to byłbym szczęśliwy.i jeszcze

DarkMind

te narządka do malutkich śrubek jak je określiłeś też mnie interesują- gdzie można kupić ? I jaki pasuje do iRivera h300 ?.Pozdrawiam.

 

czesc

narzadka na allegro kupilem

poszukaj w Akcesoria GSM, wpisz TORX

 

sa rozne zestawy, ja mam taki z 32 koncowkami:) calkiem dobrze radza sobie z malutkimi srubkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dysk mozesz np znalezc tu: http://www.cesell.com/product.php?productid=107138

MK8009GAH

Widze ze cena juz dosc mocno spadla, ale za jakimis polskimi stronkami na ktorych mozesz je dorwac to juz musiszs sobie sam poszukac.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie wszystkim dziękuję.Pozdrawiam.Krecik Ciebie też i nie bądź w gorącej wodzie kąpany.Spoko.Kto czeka ten się doczeka. Tylko spokój może nas uratować ! Kiedyś przyjdą.Fakcior muszę wgrywać nowy firmware jak mam wgrane najnowsze od dłuższego czasu 1.30 pl.?Kupiłem Toshibę MK8009 GAH ale nic z tego, jest na tasiemkę. I tu nie problem, tylko grubość, za gruby(profilowany).Jest w obudowie będzie jako pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności