Skocz do zawartości

Battery Pack Do Ihp 1**


themadcub

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz o bateriach

 

 

Ciekawy artykuł.

Z tego co wyczytałem wynika, że łącząc ogniwa szeregowo sumujemy ich napięcie, zaś łącząc je równolegle sumujemy natężenie. Czyli jeżeli połączymy 4 aku 1,2V 2000mAh równolegle to otrzymamy baterię o napięciu 1,2V i natężeniu 8000 mAh, zaś przy łaczeniu szeregowym otrzymamy 4,8V i natężenie 2000mAh.

Żeby uzyskać odpowiedni prąd do szybkiego naładowania akumulatora w playerze trzeba by zastosować 2 ogniwa (każde z 4 aku 1,2V 2000mAh połączonych szeregowo => 4,8V 2000 mAh) i połączyć je równolegle w celu otrzymania baterii 4,8 V 4000 mAh. To chyba odpowiedź na Twoje pytanie oliver27.

 

 

Ale myślę, że robienie baterii z 8 akumulatorków byłoby przesadą :D

Biorac pod uwage H-1xx ktory ma zasilacz o parametrach dostarczania do niego pradu 5V i 2A to nalezy zaopatrzyc sie w taki pack na 4 aku polaczonych szeregowo.

 

Powracajac do wypowiedzi Pszemi wnioskuje ze nawet polaczone rownolegle 2 packi szeregowe nie przyspiesza ladowania. Poniewaz bedzie wtedy 4,8V i 4A a wykorzystane z tego bedzie i tak tylko 2A. Wiec nie rozmumie dlaczego wyzsza wartosc natezenia (np. aku 2,5A lub nawet 8A) miala by przyspieszyc ladowanie?

 

Czy ktos z elektronikow moze to wyjasnic?

 

Napiecie nie powinno lub nawet nie moze byc ani wyzsze ani nizsze a natezenie moze?

 

Pytam o to bo juz mialem kupowac packa ale powstaly w mej glowie te powyzsze watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracajac do wypowiedzi Pszemi wnioskuje ze nawet polaczone rownolegle 2 packi szeregowe nie przyspiesza ladowania. Poniewaz bedzie wtedy 4,8V i 4A a wykorzystane z tego bedzie i tak tylko 2A

 

Dlaczego sądzisz oliver że będzie wykorzystane tylko 2mAh? Sądzisz że parametry ładowarki określają maksymalne parametry zasilania które może przyjąć player? Jeżeli tak jest to masz rację.

 

 

 

Edit: Masz najprawdopodobniej rację. Rozmawiałem przed chwilą z kumplem który siedzi w takich tematach i on twierdzi że player ma wmontowane ograniczenia przyjmowanych wartości prądu. Zwiększenie pojemności battery packa pozwoli na większą ilość ładowań a nie ich przyspieszenie. Tak więc chyba powinniśmy zostać przy packach na 4 aku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Masz najprawdopodobniej rację. Rozmawiałem przed chwilą z kumplem który siedzi w takich tematach i on twierdzi że player ma wmontowane ograniczenia przyjmowanych wartości prądu. Zwiększenie pojemności battery packa pozwoli na większą ilość ładowań a nie ich przyspieszenie. Tak więc chyba powinniśmy zostać przy packach na 4 aku :D

No wlasnie, nie bylem pewien na 100% i czekalem na potwierdzenie tej wresji bo wydawala mi sie bardziej logiczna a i wymagalo to wyjasnienia na przyszlosc tez dla innych, ktorzy beda chetni na zakup takiego packa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupilem sobie wreszcie takiego packa na 4 aku za 3,50zl i kabelek za 1,50zl :)

 

Jeszcze tylko musze znalezc odpowiedni wtyk, zamontowac go, kupic aku 1,2V i 2500mAh i gotowe.

 

Zastanawiem sie czy mozna to wykorzystac do ladowania komorki, przedchwila kumpel mi mowil ze bateria w komorce wymaga scisle okreslonej specyfikacji dostarczania pradu i jesli potrzebuje 5V i 800mAh to tak powinno byc - odbiegajaca specyfikacja od tej scisle okreslonej moze uszkodzic baterie lacznie z jej "eksplodowaniem". Ponoc sam sie o tym przekonal ladujac siemensa ladowarka rowniez z siemensa, innego, ale o podobnej specyfikacji, odbiegala ona minimalnie i bateria byla do wyrzucenia <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Nie ukrywam, że jestem tu nowy. Mam pytanie do Olivera i themadcuba.

Jak tam Wasze nowe boxy na baterie. Czy te Accu 2500mAH nie są zbyt mocne.

themadcub: jesteś pewien, że w oryginalnym boksie nie ma nic więcej. Żadnego ukladu regulującego napięcie. Może znależliście jakiś boksik na 4 bateryjki ale zamykany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego jeszcze nie "poskladalem" <_<

 

A jesli chodzi o:

Czy te Accu 2500mAH nie są zbyt mocne.

 

To nie jest to mozliwe poniewaz jak masz zasilacz stabilizujacy to im wieksza jego moc w Amperach tym lepiej dla niego bo sie tak nie zurzywa, nie grzeje sie tak mocno - podobnie jest z bateriami.

 

A pozatym jeszcze jedna sprawa i chyba najwazniejsza.

 

W tym przypadku jesli chodzi o pojemnosc baterii to im jest jej wieksza pjemnosc tym dluzej bedzie ladowac baterie. Jesli bateria ma pojemnosc 2000mAh tzn ze jest w stanie dostarczac przez godzine prad o napieciu 2A. Jesli nasze playery potrzebuja takiego natezenia tzn ze takie baterie beda go ladowac przez godzine i nie wiecej. Jesli baterie maja wiecej np 2500mAh tzn ze nasze playery beda i tak pobierac prad o wartosci 2000mAh a zatem baterie 2500mAh beda ladowac nasze baterie w playerach nie godzine a dluzej, bo nie bedzie wykorzystana cala ich moc.

 

Nie wiem czy wyjasnilem to na tyle by to zrozumiec ale o to mniej wiecej chodzi.

Jak czegos jeszcze nie wiadomo to pytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliver jesteś niesamowity. Chyba powinieneś już spać. Ale dzięki. Ciekaw jestem, czy masz playerka na uszach. Pozdrawiam

 

Może ktoś wie jak się nazywa wtyk zasilacza do H320. Jak bym wiedział to zamówiłbym przez Allegro razem z box-em na baterie.

No i odpowiedź Olivera jest częściowa. Czy trzeba jeszcze jakiś układzik zabezpieczający. Z tego co wcześniej pisaliście to takiego nie ma nawet w orygilanym box-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to bedzie nieco smieszne ale widzialem na Mango reklamy ladowarki recznej na. . . KORBKE!!!!

 

Tak , tak na korbkr taka mechaniczna. Krecisz korbka i ladujesz komorke - oczywiscie starcza na jakies 3 do 5 minut rozmowy ale zawsze cos. . .

 

Dlaczego moja odp mialaby byc czesciowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Może ktoś wie jak się nazywa wtyk zasilacza do H320

 

Jeżeli jest taki sam jak w H120 to jest to wtyk zasilania 3.4 x 1.3 mm.

Układ stabilizujący napięcie nie jest chyba potrzebny - to nie 220V tylko 4 paluszki po 1,5V i wielkich skoków zasilania raczej tu nie będzie.

W trakcie moich poszukiwań nie udało mi się trafić na zamykany pojemnik na 4 paluszki. Szkoda.

 

Oliver27: ja swojego packa złożyłem, ale wciąż nie mogę uzbierać kasy na porządne akumulatorki <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności