Skocz do zawartości

Iriver Kontra Sony Kontra Creativ


tiruriru

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie dylemat mnie zżera :(

 

Kupić odtwarzacz zapragnołem. Dysk musi mieć koniecznie.

Na rynku jest kilka modeli, ale mnie interesują tylko z dyskiem nie mniejszym jak 20gb.

 

Czy ktoś z szanownych obywateli miał okazje testować, porównać, używać różnych playerów nie tylko Iriver?

Podzielcie się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapraszam: www.ihp-120.end.pl - recenzja iRiver iHP-120..

 

Playerków innych firm nie używam i nie miałem okazji ich testować, ale napiszę ci tylko tyle, że zastanawiałem się pół roku nad zakupem.. i nie wybrałbym czegoś co nie spełnia moich oczekiwań.

Miałem jeszcze do wyboru: iPod, Creative i inne..

 

PS. iRiver iHP-120 i wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym wlasnie polega urok iriver-sony i creative olaly informacje, a skoro nie istnieja fora-na twoim miejscu mimo recenzji czasopism i witryn poswieconym sprzetowi audio, bylbym ostrozny. Co znaczy dla ciebie recenzja, ze sprzet jest super, jezeli nie ma wypowiedzi uzytkownikow, ktorzy sprawdzili sprzet na ulicy, a nie w redakcyjnych testach typu: "a teraz Bronek przebiegnij sie z tym playerkiem po redakcji-zobaczymy czy player przerywa".

 

Gdybym mogl kupic w tej chwili player-bez watpienia byly to h 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborco masz rację, że testy w redakcjach nie pokazują wielu rzeczy, ale można dowiedzieć się czasem ciekawych informacji których nie ma w specyfikacji producenta.

np ten test w benchmark jest zupełnie cenny

Dowiedziałem się, że w Creativach nie można robic podkatalogów

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...e_zen_xtra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się przejaśnia

  • Creative Zen Xtra 60gb
    Kusząca pojemnośc oraz cena, tylko 1140zł nówka sztuka nie śmigana z gwarancją w sklepie.
    Niestety z braku radia zostaje odzucony.
  • Creative pozostałe
    Bez radia i drogie.
  • Sony
    Nieststy moje uprzedzenia w stosunku do tej firmy są chyba zbyt mocne. Wiem, że to nie rozsądne, ale ilekroć coś się dostaje w moje ręce tej firmy, zawsze mnie irytuje.
  • Philips HDD100
    Nie przypadł do gustu, a cena zabujcza.

Na polu boju ostały się jedynie produkty firmy Iriver oraz Rio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna miałem podobnie, tzn. chcę kupić odtwarzacz z hdd i mam problem co wybrać.

 

Również zastanawiałem się nad creativem (ale raczej Zen Touch 20Gb i Zen Micro), philipsem (hdd 100), nawet ipoda brałem pod uwagę, no i oczywiście irivery (h120 i 320).

Ipod odpadł pierwszy, głównie z powodu wyglądu który wybitnie mi nie podchodzi. Później pożegnałem Philipsa ze względu na małe zaufanie do firmy oraz powtarzające się opinie o niestabilności softu. Kiedy na placu boju pozostały juz tylko Creative'y oraz iRiver'y zaczął się prawdziwy problem :D

Do odtwarzacze Creative jakoś nikt nie umiał mnie tak solidnie przekonać, więc najwiekszą zaletą sprzętu tej firmy jest cena - Zen Touch z pilotem kosztuje ok. 1100 pln(btw. Creative ma radio i dyktafon, ale wymaga to właśnie dokupienia pilota :D tak to sobie wymyślili).

Co do iRiverów to interesował mnie raczej h120 niż h320 - od oglądania zdjęć i filmów mam laptopa. Niestety cena sprawiała że skłaniałem się raczej do zakupu tańszego Creativa (którego poza tym można kupić na raty, tzn. najpierw odtwarzacz potem pilot). Na szczęście dowiedziałem się że ceny iRiverów trochę spadły i że h120 mogę mieć za jakieś 1300 pln. To zadecydowało - nie będę się ładował w tańszy, nie obsługujący podfolderów sprzęt po to żeby zaoszczędzić marne 200-300 pln. Kupuję H120 i mam nadzieję że będzie mi służył przez długi czas.

Tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niezdecydowanym, tym ktorym nie zalezy na radiu i nagrywaniu, szczerze polecam odtwarzacz Rio Karma. Swietny dzwiek, maly rozmiar, bogactwo funkcji i super podstawka (wazne jezeli ktos chce playera podlaczyc do domowego zestawu HiFi, i do domowej sieci Ethernet) PODSTAWKA. Poza tym odtwarza wszystko to co h120 (mp3, wma, asf, wave, ogg) + egzotyczny (ale ponoc audiofilski) format FLAC. Z minusow: do transferu plikow konieczny jest (dobrze dopracowany) program. Za to mozna transferowac dane w obie strony. Bateria wytrzymuje dobrze ponad 8 godzin (producent oczywiscie mowi o 16 ;) ). Jezeli ktos by mial ochote pzretestowac ten sprzet za pol ceny, posiadam jedna sztuke uzywana, chetnie tanio odsprzedam (kupilem sobie 2 Karme, nowa!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz używać playera. Iriver jest uniwersalny chociaż moim zdaniem nie najlepszy w odtwarzaniu dżwięku, jeśli ma ci służyć jako przenośny odtwarzacz to polecam Karme bądź Creative (60 gb dysk robi wrażenie). Te przenośne cacka są tańsze od Irivera i lepsze do słuchania muzyki (Rio firma z tradycjami praktycznie prekursor na rynku odtwarzaczy mp3, teraz ,jesli sie dobrze orietuje, wykupila ją firma Denon, która słynie z bardzo dobtych wzmacniaczy; razem zadebiutowali z nowymi playerami. Firmy Creative chyba nie musze przedstawiać, karty muzyczne! wszystko jasne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smialem sie ostatnio z kumplem, ze creative to firma elektroniczna i taka powinna zostac i nie karty muzyczne tylko dzwiekowe - jakies dzwieki to to przeciez wydaje ale zeby zaraz nazywac to muzyka :), niestety w przypadku swoich playerow niczym sie nie popisali, rowniez jesli idzie o hdd - tak samo suche i bezplciowe brzmienie jak blastery :)

 

Uba czy tobie sie czasem sufit na leb nie spadl, czy ty moze bereszczaty na jedno ucho ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Firmy Creative chyba nie musze przedstawiać, karty muzyczne! wszystko jasne"

wszystko jasne: karty muzyczne :lol:

 

"Rio firma z tradycjami"? ...i jakie wnioski? Wszystkie modele maja super parametry?

 

Na tym forum nie funkcjonuje pojecie odtwarzacza idealnego, czy sluchawek idealnych. Wymieniamy sie uwagami co do zalet i wad.

 

O przenosnych cackach niech pisza kolorowe magazyny. Troche konkretow. Moj odtwarzacz nosze w kieszeni plecaka ...i przemawia do mnie nie jego nazwa tylko brzmienie. Konkrety ludzie, a nie puste bajty, bo szkoda scrolla w myszce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności