Skocz do zawartości

Głosniejsze I Cichsze Słuchawki..?


Asteriusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie jak głośno grają wasze słuchawki douszne Bo chyba jest różnica w poziomie głośności na poszczególnych "pchełkach"

Ja mam słuchawki douszne tylko z logiem "iriver" na granatowym kablu.

I jak wychodze na zewnątrz/ruch uliczny/ to musze dawac na 38 poziom wręcz na MAXa i wtedy mozna powiedziec ze nie słysze wcale otoczenia.

Troche to dziwne bo mając walkmana i "pchełki" za 30zł nie słyszalem wcale otoczenia dając na 70% głośnośći.

Więc nie wiem od czego to juz zalezy...?

 

Napiszcie czy odczuliscie różnice po zmianie słuchawek dousznych używając tego samego playera.

Jakich obecnie używacie "pchełek" i jaką macie głośnośc by nie słyszeć otoczenia.

 

Ja mam ifp 190 + "pchełki" z logiem iriver

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, słuchawki mają różną skuteczność, zwaną również czułością, czyli wytwarzają różne natężenie dźwięku z 1 mW.

 

Np: http://headwize.com/tech/dbohn1_table.htm (ta tablica dotyczy akurat nie pchełek, ale w pchełkacjh jest tak samo).

 

Druga rzecz - nie możesz porównywac ot tak dwóch odtwarzaczy, bo wzmacniacze mają różną moc.

 

Trzecia sprawa - słuchawki mają różne impedancje, dany wzmacniacz (odtwarzacz) może dać więcej mocy w słuchawki o małej impedancji niż w słuchawki o dużej impedancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pchelkach iriver/sennheiser slucham zazwyczaj na 20-25 przy duzym ruchu ulicznym. Oczywiscie slysze otoczenie, ale poziom glosnosci rzedu 35-40 bylby dla mnie zbyt "przeszkadzajacy", zbyt natarczywy zeby ze sluchania czerpac jakas przyjemnosc. Poza tym przy tym poziomie glosnosci jakosc dzwieku generowanego przez sluchawki raczej nie jest najlepsza, nie mowiac juz o wplywie na zdrowie i zywotnosc mojego sluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pchełki Irivera czy sennheisera seria MX są słuchawkami typu otwartego. Nie można zatem rozpatrywać ich dobrego tłumienia otoczenia.

 

Player Irivera model iFP190 ma to do siebie że na wyjsciu prezentuje sobą 10mW dla 16 Ohm. Model Irivera przykładowo iFP 790 ma 18mW przy 16 Ohm. Jest więc fizycznie głośniejszy.

 

Z moich pomiarów wynika że posiadam słuchawki 32 Ohm zarówno MX500 jak i dołaczone do zestawu słuchawki Irivera też mają 32 Ohmy.

Aby było głośniej trzeba by użyć słuchawek 16 Ohm, ewentualnie zakupić player z 18mW na wyjsciu...lub to i to łącznie :D

 

Na MX500 słucham muzy tylko gdy jest cicho wokoło. Kiedyś w walkmanach jakość muzyki nadrabiano mocą. Słuchawki douszne były dopasowywane pasmem przenoszenia do możliwości magnetofonu kasetowego, gdzie starano się wyeksponować mocny bas, a braki parametrów słuchawek nadrabiano mocą i korekcją częstotliwości. Te same walkmanowskie słuchawki podłaczone do przenośnego CD playera dawały niezłe efekty, bo CDplayer dawał znacznie lepszą dynamikę dzwięku, większe pasmo przenoszenia i mniejsze zniekształcenia.

 

Dziś mamy MP3playery gdzie zniekształcenia i dynamika dzwięku są właściwie zależne od wybranej kompresji. Urządzenia te mają bardzo nisko szumiące elementy wzmacniające, dostępne do niedawna w sprzecie Hi End. Materiały do produkcji słuchawek są już nieco inne niż w dawnych czasach. Super Lekkie membrany w połaczeniu z magnesami neodymowymi dają efekty na tyle dobre że słuchając nie zagłośno muzyki jest ona wyśmienitej jakości.

 

Natomiast by dać "przysłowiowego kopa" bez straty w jakości dzwięku... to już pociąga za sobą wysokie koszty. Lepsze słuchawki , mocniejsze wzmacniacze...bardziej wyrafinowane układy.

 

Co do słuchawek głośniejszych, to podobno Plugi Kossa są głośniejsze i lepiej tłumią otoczenie. Swoją drogą ciekawe ile plugi mają Ohm ?

 

Pozdrawiam

Rambler :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności