Skocz do zawartości

Multiroom audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

 

Właśnie przygotowuję się do "umuzykalnienia" swojego nowego mieszkania poprzez tzw. "multiroom".

Jako że nie podjąłem jeszcze decyzji jak ostatecznie będzie wyglądał ten system, to na wszelki wypadek rozporządziłem 😉 ekipie remontowej położenie kabli LAN + zasilania do wszystkich pomieszczeń (ściany). Oczywiście sieć wifi będzie również dostępna i to co najmniej na dwóch routerach.

 

Oczytałem się trochę w temacie i widzę, że najprościej byłoby skorzystać z usług powszechnie znanych producentów systemów - Bluesound, Sonos, Denon i Yamaha.

Martwi mnie jednak, że są to systemy zamknięte i może być trochę problem z dodawaniem sprzętu spoza ich taśm produkcyjnych.

 

System będzie składał się dwóch pomieszczeń po 20 m2, gdzie chcę mieć przyzwoite stereo i kilku pomniejszych z jednym głośnikiem stereo do brzdąkania przy czynnościach kulinarnych (kuchnia), zawodowych (gabinet) i innych (łazienki).

 

Do jednego z pomieszczeń pójdą dwa spore głośniki podłogowe wraz ze wzmacniaczem, które już posiadam (Harman Kardon AVR265 i 2x Monitor Audio). Do drugiego pomieszczenia (salon) chciałbym jakąś parkę głośników, ale planuję bardziej pójść w jakość niż głośność.🙂

Pozostałe pomieszczenia to dobre ale raczej pojedyncze głośniczki.

 

I teraz pytania:

Czy głośniki należące do systemów wcześniej wymienionych są warte swojej ceny i lepiej nie pchać się poza te systemy, żeby nie było problemów z obsługą tego całego bałaganu?

Czy można zbudować multiroom na streamerach innych producentów (wiim?) i da się to spiąć w sensowną całość mając możliwość kupna dowolnych monitorów?

Jeśli tak, to jakie monitory (aktywne lub pasywne) polecilibyście na odsłuch w salonie (najlepiej podstawkowe i białe, bo żonie się takie podobają😁 )

 

System będę budował sukcesywnie ale tak 10-12 kilo wolałbym nie przekroczyć.

Słuchamy raczej spokojnej muzyki -chill, electro, jazz,  itd.

Korzystamy ze Spoti Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności