Skocz do zawartości

Odtwarzacz do 1500zł, HD600 i klasyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukam nowego źródła do moich Hd 600 (z kablem od HD650) i przenośnego wzmacniacza Emmeline The Black Bird SR-71A, gdyż dotychczas był nim dyktafon Olympus LS-5 z kieszenią na kary SD... :) nie potrzebuję jednak WiFi, Bluetooth, dotykowego ekranu, różnych niezliczonych funkcji, androida, etc., lecz prosty odtwarzacz z bardzo dobrym wyjściowym sygnałem, muzykalny i nie techniczny dźwięk, najlepiej niewielkich rozmiarów (wzmacniacz ma ok. 11x6cm), może być także używany, gdyby miał jeszcze wymienne baterie byłoby idealnie - o ile takie są jeszcze produkowane.  Słucham głównie muzyki barokowej i renesansowej, z Bachem na samym szczycie, w plikach .wav. Mój budżet to 1500zł. 

Czy kupię dziś taki "prosty" ale dobry odtwarzacz? 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tempotec V6 Variation. Sądzę że wzmacniacz byłby niepotrzebny, bo V6 ma sporo mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio K5 PRO byłyby ok, ale pewnie o kilka cm za duży. Swoją drogą nie podałeś trzeciego boku. Dodatkowo zaraz wskoczy kolega i napisze ci, że bez kilku watowego, a najlepiej kolumnowego wzmacniacza nie podchodź do tematu HD600 czy 650.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał(a):

Fiio K5 PRO byłyby ok, ale pewnie o kilka cm za duży.

ODTWARZACZ ma być nie wzmacniacz @Rafacio

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Jaro54 napisał(a):

ODTWARZACZ ma być nie wzmacniacz @Rafacio

🫵

Faktycznie. Nie ma usprawiedliwienia. Eh czasem sam jestem zaskoczony moją głupotą. Bywa.

Ale skoro już dałem plamę to pociągnę to dalej i może coś w stylu Fiio BTR do telefonu?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Polecam Tempotec V6 Variation. Sądzę że wzmacniacz byłby niepotrzebny, bo V6 ma sporo mocy 

 

No właśnie chcę korzystać ze swojego wzmacniacza Black Birda SR-71A, który bezproblemowo napędza HD600 i wręcz synergicznie z nimi pracuje - HD600 były punktem odniesienia podczas jego tworzenia. Dlatego zależy mi głównie na samym odtwarzaczu z dobrymi kośćmi, muzykalny z dobrą sceną i naturalnym basem, z ekranem potrzebnym mi wyłącznie do wyboru/rozpoznania utworów z kart na których trzymam muzykę, więc nie jest mi potrzebny streeming i opisane wyżej funkcjonalności, nawet pamięci wewnętrznej nie musi mieć wiele i ekran nie musi być duży. Potrzebny mi odtwarzacz z dobrym wyjściowym dźwiękiem.

 

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

 

🫵

Faktycznie. Nie ma usprawiedliwienia. Eh czasem sam jestem zaskoczony moją głupotą. Bywa.

Ale skoro już dałem plamę to pociągnę to dalej i może coś w stylu Fiio BTR do telefonu?

 

To ma być zestaw bez telefonu, klasycznie trio - odtwarzacz i wzmacniacz (kanapka) + słuchawki, brakuje mi pierwszego elementu.

Grubość mojego wzmacniacza to 2,3 cm. 

Edytowane przez Renese
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune M1P podobno gra fantastycznie, osobiście niestety nie słyszałem. 

Shanling M3X - fajne, muzykalne granie.

Hiby R3 II / R3 Saber. Miałem oba, jak na cenę moim zdaniem świetne urządzenia.

Hiby M300 - ludzie chwalą, "niestety" odtwarzacz na Androidzie, więc chyba nie trafia w kategorię "prosty".

Shanling M0 Pro - granie na poziomie Hiby R3, tylko trochę mniej techniczne.

Sony A55/A45 z wgranym modem Mr.Walkman - mało mocy, dużo muzycznej jakości, prosty system z dosyć utrudnioną nawigacja między wykonawcami/folderami itp.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempotec jest teraz w promocji na Ali, kupowałem tutaj:

https://a.aliexpress.com/_EzTgB9j

Wyszło niecałe 900 PLN i w tej cenie nie widzę dla niego konkurencji.

Dap na androidzie ale obsługa jest łatwa + fizyczne przyciski, długi czas pracy na baterii dużo mocy z dziurki gra świetnie jest na kościach akm, mnie pozytywnie zaskoczył 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Renese napisał(a):

 

No właśnie chcę korzystać ze swojego wzmacniacza Black Birda SR-71A, który bezproblemowo napędza HD600 i wręcz synergicznie z nimi pracuje - HD600 były punktem odniesienia podczas jego tworzenia. Dlatego zależy mi głównie na samym odtwarzaczu z dobrymi kośćmi, muzykalny z dobrą sceną i naturalnym basem, z ekranem potrzebnym mi wyłącznie do wyboru/rozpoznania utworów z kart na których trzymam muzykę, więc nie jest mi potrzebny streeming i opisane wyżej funkcjonalności, nawet pamięci wewnętrznej nie musi mieć wiele i ekran nie musi być duży. Potrzebny mi odtwarzacz z dobrym wyjściowym sluchawkowym

V6 ma dwa line-out, jedno 3,5 SE, drugie 4,4 balans. 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Po przejrzeniu specyfikacji i recenzji to skłaniam się do Sony A55 z softem MrWalkman, rozmiarowo idealny i długo pracująca bateria. Jedyna obawa, czy można jeszcze kupić nową baterię w Sony i wymienić...

 

Edytowane przez Renese
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności