Skocz do zawartości

Słuchawki do Filmów


Bizon88

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Leairve napisał(a):

Chcę ci powiedzieć, że to SXFI nie wyczarowało ci dźwięku którego nie było w X2. Philipsy to słuchawki bardzo otwarte, nic nie izolujące i grające szeroko. Jeśli po zamkniętych będziesz oczekiwał takiego efektu bo włączysz sobie fancy equalizer pod nazwą SXFI, to bardzo możliwe, że nieprzyjemnie się zdziwisz. Pozostaję przy tym, że za większość efektu odpowiadały SŁUCHAWKI. SXFI oddala dźwięk i w tym przypadku efekt mógł być dobry, bo Philipsy jak dla mnie grają trochę zbyt blisko wokale, sam bym to w EQ lekko oddalił. To nie jest efekt dostosowujący się do konkretnych słuchawek, tylko kilka sztuczek bazujących na EQ które według Creative wywołają taki a nie inny efekt przy większości słuchawek. Jeśli z otwartymi X2 które same z siebie grają przestrzennie się to zgrało to spoko, ale nie zdziw się kiedy podłączysz słuchawki gorsze technicznie bądź grające intymnie. :) Efekt może być znikomy na plus lub zauważalny na minus. Stąd nierozsądne jest pisanie z perspektywy, jakby za cały efekt odpowiadała wirtualizacja. Porównywanie softwaru do słuchawek, a pomijanie tego na co ten software oddziaływał, z czym był sparowany. xD 

 

Jeśli Creative X3 sprawił ci taki cudowny efekt, to jesteś w gruncie rzeczy na wygranej pozycji. Kup X3, jest tani. Kup słuchawki otwarte parę klas lepsze od Philipsów X2, jakieś znane z szerokiego dźwięku, najlepiej planarne bo dobrze reagują na EQ. Sparuj te dwa urządzenia, ewentualnie podbij jeszcze dodatkowo bas w equalizerze. Fin.

Kupie jeszcze raz to X3 i sprawdzę. na HD600 i pożyczę jutro X2 od kolegi i mam w domu gdzieś jeszcze DT770. Denerwujący jest fakt, że w Karcie X3 koniecznie robienie jest

zdjęć głowy i ucha. Ale pamiętam że miało to znaczenie// w każdym razie przetestuję to X3 oczywiście słuchawki też robiły robotę. Ale jednak SXFI na X3 był znacznie lepszy niż aplikacja z Dolby Atmos czy ten soft Razera wiec miał znaczący wpływ 

Edytowane przez Bizon88
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leairve nie słyszałeś SXFI. Dużo daje do dźwięku. Przy oglądaniu filmu masz wybór dźwięku 5.1 lub 7.1. I to słychać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaro54 napisał(a):

@Leairve nie słyszałeś SXFI. Dużo daje do dźwięku. Przy oglądaniu filmu masz wybór dźwięku 5.1 lub 7.1. I to słychać. 

Miałem X1 z przyciskiem SXFI i G6 z tymi ichniejszymi presetami EQ. Słychać, ale nie jest to dobre.

Może przy gorszych słuchawkach ma sens korzystanie z takich sztuczek. Ja nie dostrzegam.

No ale ok, stricte X3 nie miałem więc może wykombinowali tam jakiś niesamowity cud techniki, który daje cudowny efekt w przypadku każdych słuchawek. Na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki nie, ale do gier i filmów bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2024 o 18:17, Leairve napisał(a):

Miałem X1 z przyciskiem SXFI i G6 z tymi ichniejszymi presetami EQ. Słychać, ale nie jest to dobre.

Może przy gorszych słuchawkach ma sens korzystanie z takich sztuczek. Ja nie dostrzegam.

No ale ok, stricte X3 nie miałem więc może wykombinowali tam jakiś niesamowity cud techniki, który daje cudowny efekt w przypadku każdych słuchawek. Na pewno.

Dobra mam X3 i DT770. Fidelio X2 i HD600. 
Ustawienie SXFI troszkę zajęło przez wymóg zrobienia zdjęcia ucha i głowy, 

Najlepsza "efekt" kinowy uzyskały Fidelio X2 i DT770.. HD600 odstawały troszkę dla mnie. Fidelio pewnie dlatego że mają fajniejszy bas. 
I teraz się zastanawiam co z tym systemem Sony czy JVC czy będzie jeszcze lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.03.2024 o 11:55, bakus1233 napisał(a):

Airpods pro 2 generacji zamykają temat.

Bardzo dobra podpowiedz. Ostatnio podłączałem pod tv kilka różnych par słuchawek bt i do oglądania filmów chyba bym je wybrał. Są bardzo lekkie, wygodne, nie mają opóźnienia względem obrazu i można z nimi chodzić po całym mieszkaniu nie tracąc sygnału.

Oglądanie filmu nawet jednego przez 120min w słuchawkach naglownych w dodatku z kablem to musi być mało komfortowe przeżycie.

W dniu 14.03.2024 o 18:05, Jaro54 napisał(a):

@Leairve nie słyszałeś SXFI. Dużo daje do dźwięku. Przy oglądaniu filmu masz wybór dźwięku 5.1 lub 7.1. I to słychać. 

Na słuchawkach słychać stereo...raczej 4 głośników z centralnym i dodatkowym soobwoferem nie usłyszysz, dodatkowych dwóch bocznych też nie ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał(a):

 

Bardzo dobra podpowiedz. Ostatnio podłączałem pod tv kilka różnych par słuchawek bt i do oglądania filmów chyba bym je wybrał. Są bardzo lekkie, wygodne, nie mają opóźnienia względem obrazu i można z nimi chodzić po całym mieszkaniu nie tracąc sygnału.

Oglądanie filmu nawet jednego przez 120min w słuchawkach naglownych w dodatku z kablem to musi być mało komfortowe przeżycie.

Na słuchawkach słychać stereo...raczej 4 głośników z centralnym i dodatkowym soobwoferem nie usłyszysz, dodatkowych dwóch bocznych też nie ;)

nie lubię pchełek. więc żadne air coś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał(a):

Też nie tolreuję pchełek, szybko powodują dyskomfort - poleciłem słuchawki dokanałowe.

Komu jak komu, pchełki nigdy u mnie nie powodowały dyskomfortu. Dokanałówki to już różnie, ale że podrażniają i wysuszają kanał to właściwie norma. Codziennie po 10h to nie wiem czy bym mógł. :P

 

No a w słuchawkach wokółusznych to na luzie, wystarczy dobrać odpowiednie. Zero dyskomfortu. Jeśli ciężkie to może co najwyżej się szyja zmęczyć. :)

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności