Skocz do zawartości

Słuchawki do Filmów


Bizon88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. poszukuje słuchawek do filmów. otóż mam kino domowe. i to tam w 80% oglądam filmy. niestety sytuacja życiowa zmusza mnie do oglądania coraz częściej na słuchawkach. Dlatego szukam słuchawek tylko i wyłącznie do filmów. 
posiadam słuchawki sennheiser hd 600, Ale chciałbym namiastkę surround. Może jakieś rozwiązanie pokroju Sony mdr-hw700ds lub JVC XP-EXT1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale większość ampli ma trefne wyjście słuchawkowe z dziurki.
Jak filmy lecą z  HTPC pomyślałbym nad rozwiązaniem BT. Nie bawiłbym się z wynalazkami z pseudo-surround.
Ja osobiście używam TWSów Sony na przemian z innymi dokanałówkami z odbiornikiem BT.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, docentore napisał(a):

Ok, ale większość ampli ma trefne wyjście słuchawkowe z dziurki.
Jak filmy lecą z  HTPC pomyślałbym nad rozwiązaniem BT. Nie bawiłbym się z wynalazkami z pseudo-surround.
Ja osobiście używam TWSów Sony na przemian z innymi dokanałówkami z odbiornikiem BT.

tak jak mówię właśnie chciałbym tą namiastkę i nie lubię dousznych dlatego jak czasem słucham muzyki to mam HD600. szukam czegoś do filmów i tylko do filmów, nawet kosztem samego audio w stereo. czy to rozwiązanie Sony czy JVC a może inny układ czy zestaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bizon88 napisał(a):

tak jak mówię właśnie chciałbym tą namiastkę i nie lubię dousznych dlatego jak czasem słucham muzyki to mam HD600. szukam czegoś do filmów i tylko do filmów, nawet kosztem samego audio w stereo. czy to rozwiązanie Sony czy JVC a może inny układ czy zestaw 

Hmm. No kwestia jest taka, że ten "surround" to w dużej mierze ściema. To są słuchawki jednoprzetwornikowe i taki sam, a raczej lepszy efekt można uzyskać używając zwykłych dobrych słuchawek i oprogramowania np. Dolby Access, które symuluje "przestrzenny dźwięk" z filmów nagranych w ten sposób. Nastaw się, że w tym przypadku płacisz za co najwyżej średniej jakości słuchawki z wgranym na stałe softem symulującym takie sztuczki, który stanowi dużą część ich ceny... Nie wiem z czego puszczasz filmy w tym kinie domowym, ale jeśli jakimś cudem to PC/XBOX to pewnie lepiej będzie jeśli kupisz dobre słuchawki oraz oprogramowanie dolby i to skonfigurujesz. :) Oczywiście efekt w takim scenariuszu będzie najlepszy w filmach / serialach natywnie to obsługujących, ale nie tylko - jest gotowy preset film który w dużej mierze pewnie by ci odpowiadał, działający wszędzie. Są też inne programy w których można nawet samemu rozmieścić źródła dźwięku w przestrzeni, to już bardziej hardkorowa sprawa wykorzystywana przez profesjonalistów do miksowania. Osobiście nie korzystam z żadnego z tych rozwiązań, Arye są na tyle przestrzenne same z siebie że te softwarowe sztuczki działają mi raczej na niekorzyść, to już po prostu przesyt... Ale może nie zaznałem dobroci systemu surround z prawdziwego zdarzenia.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Leairve napisał(a):

Hmm. No kwestia jest taka, że ten "surround" to w dużej mierze ściema. To są słuchawki jednoprzetwornikowe i taki sam, a raczej lepszy efekt można uzyskać używając zwykłych dobrych słuchawek i oprogramowania np. Dolby Access, które symuluje "przestrzenny dźwięk" z filmów nagranych w ten sposób. Nastaw się, że w tym przypadku płacisz za co najwyżej średniej jakości słuchawki z wgranym na stałe softem symulującym takie sztuczki, który stanowi dużą część ich ceny... Nie wiem z czego puszczasz filmy w tym kinie domowym, ale jeśli jakimś cudem to PC/XBOX to pewnie lepiej będzie jeśli kupisz dobre słuchawki oraz oprogramowanie dolby i to skonfigurujesz. :) Oczywiście efekt w takim scenariuszu będzie najlepszy w filmach / serialach natywnie to obsługujących, ale nie tylko - jest gotowy preset film który w dużej mierze pewnie by ci odpowiadał, działający wszędzie. Są też inne programy w których można nawet samemu rozmieścić źródła dźwięku w przestrzeni, to już bardziej hardkorowa sprawa wykorzystywana przez profesjonalistów do miksowania. Osobiście nie korzystam z żadnego z tych rozwiązań, Arye są na tyle przestrzenne same z siebie że te softwarowe sztuczki działają mi raczej na niekorzyść, to już po prostu przesyt... Ale może nie zaznałem dobroci systemu surround z prawdziwego zdarzenia.

oczywiście wiem że to jest tylko softwerowo. Dalej będę oglądał w większości przypadków filmy normalnie. na moim kinie. Ale jednak sytuacja jest taka że wieczorem coraz częściej będę zmuszony do używania słuchawek, i dlatego chciałbym słuchawki które dadzą mi jak najlepszą namiastkę kina domowego, absolutnie nie obchodzi mnie muzyka i szukam jak najlepszego rozwiązania po film..

Raz miałem okazję testować to SXFI od Creative X3 z Fidelio X2 i było to naprawdę zaskakująco dobre, bez efektu studni. była słyszalna wyraźna separacja kanałów.  
było to zdecydowanie półkę wyżej niż aplikacja Dolby Access. I zastanawiam się czy rozwiązanie od Sony lub JVC jest jeszcze lepsze,. Lub może jeszcze coś innego. 
Filmy to dyski blu-rey i 4K BR i wiadomo VOD 
Ampli to NR7100 więc nic szczególnego 
No i Komputer który robi też często za procesor obrazu 

Potestowałbym kilka takich rozwiązań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bizon88 napisał(a):

oczywiście wiem że to jest tylko softwerowo. Dalej będę oglądał w większości przypadków filmy normalnie. na moim kinie. Ale jednak sytuacja jest taka że wieczorem coraz częściej będę zmuszony do używania słuchawek, i dlatego chciałbym słuchawki które dadzą mi jak najlepszą namiastkę kina domowego, absolutnie nie obchodzi mnie muzyka i szukam jak najlepszego rozwiązania po film..

Raz miałem okazję testować to SXFI od Creative X3 z Fidelio X2 i było to naprawdę zaskakująco dobre, bez efektu studni. była słyszalna wyraźna separacja kanałów.  
było to zdecydowanie półkę wyżej niż aplikacja Dolby Access. I zastanawiam się czy rozwiązanie od Sony lub JVC jest jeszcze lepsze,. Lub może jeszcze coś innego. 
Filmy to dyski blu-rey i 4K BR i wiadomo VOD 
Ampli to NR7100 więc nic szczególnego 
No i Komputer który robi też często za procesor obrazu 

Potestowałbym kilka takich rozwiązań 

Pewnie da się osiągnąć lepsze efekty kiedy oprogramowanie jest skrojone pod dane słuchawki, ale raczej sceptycznie podchodziłbym do ich możliwości technicznych. To konstrukcje zamknięte, X2 które słyszałeś to słuchawki otwarte. Można dobrze udawać szerokość sceny, pewnie, ale do jakiego stopnia? Wróżę, że duży nacisk stawiany jest raczej na bas. Niemniej jeśli przetestujesz jakieś takie rozwiązanie to chętnie się dowiem jak to wygląda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomyśl o słuchawkach gamingowych. Teraz jest promocja na x-kom.pl na Razer Blackshark. Powinny spełnić twoje wymagania jeśli chodzi o dźwięk przestrzenny

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jaro54 napisał(a):

To pomyśl o słuchawkach gamingowych. Teraz jest promocja na x-kom.pl na Razer Blackshark. Powinny spełnić twoje wymagania jeśli chodzi o dźwięk przestrzenny

Nie ten sprzęt SXFI zjada ten soft Blackshark jesli chodzi o taki dźwięk przestrzenny., po prostu zastanawiam się czy coś jest lepszego. wiesz takiego bardzie pro. może to od sony lub JVC lub cos innego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, decees napisał(a):

Sony MDR-HW700DS mam i używam namiętnie do wieczornych seansów. Są mega. Spięte bezpośrednio z TV po optyku. Polecam.

oo świetnie wiedzieć, Pytanie jak wygląda tam kanał centralny, słychać wyraźnie że jest przed tobą tak jak SXFI czy słychać go w środku głowy tak jak np w Dolby Atmos z apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w środku głowy. Tutaj raczej trudno przeskoczyć fizykę.

Wcześniej miałem niższy model Sony MDR-DS6500 i ten obecny to naprawę spory progres dźwiękowy. Niski zakres chodzi fenomenalnie, w filmach to ich bardzo duża zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, decees napisał(a):

Zdecydowanie w środku głowy. Tutaj raczej trudno przeskoczyć fizykę.

Wcześniej miałem niższy model Sony MDR-DS6500 i ten obecny to naprawę spory progres dźwiękowy. Niski zakres chodzi fenomenalnie, w filmach to ich bardzo duża zaleta.

Kurczę SXFI miał ten kanał centralny nawet dość odseparowany, i tak się zastanawiam.  ciekawe jak to JVC wypada, zrobiłbym testy SXFi to od Sony i ten od JVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bizon88 napisał(a):

nie no gdzie,. przecież włączałem i wyłączałem SXFI ... i różnica był bardzo duża 

Załóż zamknięte słuchawki z wąską sceną i zobacz jaka będzie różnica. :) Miałem dongla Creative SoundBlaster X1 z tym SXFI i w przypadku słuchawek dousznych jedyne co ta opcja robiła, to wychudzała i oddalała dźwięk, przez co brzmiał on po prostu sztucznie. Podłączysz słuchawki które same z siebie nie mają szerokiej sceny i to SXFI ci nie pomoże.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Leairve napisał(a):

Załóż zamknięte słuchawki z wąską sceną i zobacz jaka będzie różnica. :) Miałem dongla Creative SoundBlaster X1 z tym SXFI i jedyne co ta opcja robiła to oddalała dźwięk i sprawiała że brzmiał sztucznie.

może to że X3 to jednak lepszy sprzęt., No ale teraz już nie sprawdzę bo nie mam ani X3 ani fidelio X2 ale dobrze pamiętam że była spora różnica między SXFI on a OF 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Leairve napisał(a):

Ok. Tak tylko cię uświadamiam, że za 90% brzmienia odpowiadają słuchawki. Scena była szeroka, bo X2 to jasne słuchawki otwarte. To SXFI to w 100% software, a programem możesz tyle wyciągnąć ze słuchawek ile one mają potencjalnie w sobie. Nic więcej.

rozumiem że chcesz mi powiedziesz że to kwestia X2. Ale SXFI na karcie X3 działa bardzo dobrze i chcę Cię uświadomić że różnica miedzy włączonym SXFI a wyłączonym była bardzo duża. i to nie była kwestia tylko słuchawek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bizon88 napisał(a):

rozumiem że chcesz mi powiedziesz że to kwestia X2. Ale SXFI na karcie X3 działa bardzo dobrze i chcę Cię uświadomić że różnica miedzy włączonym SXFI a wyłączonym była bardzo duża. i to nie była kwestia tylko słuchawek 

Chcę ci powiedzieć, że to SXFI nie wyczarowało ci dźwięku którego nie było w X2. Philipsy to słuchawki bardzo otwarte, nic nie izolujące i grające szeroko. Jeśli po zamkniętych będziesz oczekiwał takiego efektu bo włączysz sobie fancy equalizer pod nazwą SXFI, to bardzo możliwe, że nieprzyjemnie się zdziwisz. Pozostaję przy tym, że za większość efektu odpowiadały SŁUCHAWKI. SXFI oddala dźwięk i w tym przypadku efekt mógł być dobry, bo Philipsy jak dla mnie grają trochę zbyt blisko wokale, sam bym to w EQ lekko oddalił. To nie jest efekt dostosowujący się do konkretnych słuchawek, tylko kilka sztuczek bazujących na EQ które według Creative wywołają taki a nie inny efekt przy większości słuchawek. Jeśli z otwartymi X2 które same z siebie grają przestrzennie się to zgrało to spoko, ale nie zdziw się kiedy podłączysz słuchawki gorsze technicznie bądź grające intymnie. :) Efekt może być znikomy na plus lub zauważalny na minus. Stąd nierozsądne jest pisanie z perspektywy, jakby za cały efekt odpowiadała wirtualizacja. Porównywanie softwaru do słuchawek, a pomijanie tego na co ten software oddziaływał, z czym był sparowany. xD 

 

Jeśli Creative X3 sprawił ci taki cudowny efekt, to jesteś w gruncie rzeczy na wygranej pozycji. Kup X3, jest tani. Kup słuchawki otwarte parę klas lepsze od Philipsów X2, jakieś znane z szerokiego grania i dokładności, najlepiej planarne bo dobrze reagują na EQ. Sparuj te dwa urządzenia, ewentualnie podbij jeszcze dodatkowo bas w equalizerze. Fin.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności