Skocz do zawartości

Dongiel do telefonu


veinn

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadam się z lg v40 na telefon który nie ma wbudowanego daca i potrzebuję kupić coś zewnętrznego. Co byście polecili? Przypuszczam że nie bedzie z tego puszczane nic ponad iemy.

Fiio ka5? Shanling ua5? AK HC?

Edytowane przez veinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od budżetu, słuchawek i preferencji.

Ponizej kilka propozycji godnych uwagi w rozsądnych pieniądzach. 

Wszytkie trzy posiadają sprzętową niezalezną od telefonu kontrolę głośności oraz wyjscia 3,5mm i zbalansowane 4,4mm.

 

- iBasso DC04 PRO (neutralny,  analogowy),

- iBasso DC06 Pro (jasny, rozdzielczy)

- Hiby FC4 (neutralny, lekko ocieplony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, veinn napisał(a):

Chyba ten by mi najbardziej pasowal. Budzet jest dowolny bo ceny takich urzadzen chyba nie wychodzą ponad 1000-1200 

Mógłbyś się zdziwić ;)

Spojrz na iBasso DC Elite, L&P W4, iFi Audio GO bar - 10th Anniversary Limited Edition czy Hiby FC6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i po 2,5, ja myślałem wydać tak do 1000 słuchawki mam 700 pro x. Mam parę zakupów przed sobą: dongiel, fh9, topping dx 5 , fostexy th 610 - myslalem to ulozyc w jakiejs madrej kolejnosci. Padlo ze dongla wezmę pierwszego. Mam jakies prehistoryczne aune e1 ale tego nawet nie będę podłaczal. Słucham właściwie tylko elektroniki: house, trance liquid drum and bass. Cos mi na forum na head fi napomkneli ze dac'i sabre dobrze sie sprawdzaja w tego typu muzyce.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bru_nnerius napisał(a):

Aune E1 to bardzo dobre słuchawki do house, trance liquid drum and bass

Czy FH9 są od nich lepsze do takiej muzyki... Hmmm, ładniejsze napewno ;)

Dzieki za odpowiedz, ja sie dopiero orientuje w temacie co z czym sie je. Fh9 chcialem kupic zeby zobaczyc jak brzmia hybrydy i sa to sluchawki z odkrecanym filtrem - w aune musialem go usunac przez woskowinę. Jest urzadzenie do czyszczenia iemow - chyba nawet tu na mp3 store tylko ze one kosztuje 1000zl a lepszy wariant 1500. W moim przypadku jakbym chcial kupic jakies drozsze iemy to od razu musialbym doliczyc +1000-1500 na takie urzadzenie

Edytowane przez veinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Akustik napisał(a):

Do 1000 pln nie widzę urządzeń, które oferowałyby więcej niż wcześniej wspomniane przez mnie 3 modele.

 

Jescze ciekawą opcją wydaje sie Shanling UA4, który ma dodatkowo wyświetlacz oled.

Spoko ja tak o sie orientuje, od razu nie kupuje, ale ten ibasso dc06 pro jeśli brzmi tak jak mówisz to mnie przekonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, veinn napisał(a):

Spoko ja tak o sie orientuje, od razu nie kupuje, ale ten ibasso dc06 pro jeśli brzmi tak jak mówisz to mnie przekonuje. 

DC04 brzmi lepiej, pod każdym aspektem. Recenzji i porównań jest masa, bierz DC04 zostanie z Tobą długo, natomiast co do woskowiny w filtrach, zamaczasz końcówki w wodzie utlenionej na parę minut (ale tak żeby nie zalać wnętrza słuchawek) potem wirówka na kabelkach delikatnie i na kaloryfer do rana. Po syfie śladu niema.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bru_nnerius napisał(a):

Aune E1 to bardzo dobre słuchawki do house, trance liquid drum and bass

Czy FH9 są od nich lepsze do takiej muzyki... Hmmm, ładniejsze napewno ;)

Oj będą, będą ;) Miałem przez 1 dzień E1 z ciekawości i szybko z nich wyskoczyłem, zaś FH9 pożyczył mi życzliwy kolega z forum i to nawet nie ma co porównywać choć mój faworyt do elektroniki to ISN EST50 w połączeniu z Tanchjim Space lub iBasso DC04 Pro :)

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dongli jeszcze warto wziąć pod celownik xDuoo Link 2 Bal lub wersje Max. Trochę bardziej żywe granie od DC04 Pro, w sensie mniej neutralne, ale takie bardziej rozrywkowe, przy czym nie idące w kierunku jakiegoś zamulenia. 

 

Co do FH9 - polecam przynajmniej posłuchać, według mnie bardzo dobre IEM-y i mocno niedocenione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie kombajn pokroju BTR 7? Można po kablu, można po BT, jak komu pasuje. Poniżej podsumowanie @maciuxz jego recenzji

Cytat

FiiO BTR7 to jeden z najlepszych adapterów Bluetooth, z jakich miałem okazję korzystać. Słychać, że to rozwinięcie BTR5, bo przetworniki są jednak te same, więc daje się wychwycić wspólny trzon – neutralne, przejrzyste i rozdzielcze brzmienie. Nie mam jednak wątpliwości, że nastąpiła zmiana, bo brzmienie przeszło z domeny stricte analitycznej na bardziej muzykalną. Trudno stwierdzić, czy jest to zasługa wzmacniaczy THX, czy cyfrowego strojenia, ale nie mam wątpliwości, że nastąpił progres. Nie, nadal nie ma mowy o dźwięku analogowym, mocno podkoloryzowanym czy tym bardziej ciemnym, ale BTR7 jest zdecydowanie przystępniejszy w odbiorze od BTR5. Szczegółowe porównanie obu adapterów znajdzie się w dalszej części tekstu, najpierw rozłóżmy BTR7 na czynniki pierwsze

a tu cała recenzja

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności