Skocz do zawartości

Shanling m0 pro czy sony nw a45


Rekomendowane odpowiedzi

Shanling m0pro czy sony nw a45?


czego slucham? FLAC , muzyka elektroniczna.

 

Czego oczekuje? Przyzwoitej jakosci w cenie do 600 zl (interesuja mnie jedynie te dwa modele DAP)

 

Sluchawki jakie posiadam to dokanalowe KZ ZS10proX.

 

Czego oczekuje?

 

Shanling m0pro nie posiada zbyt wiele przyciskow fizycznych (posiada az jeden ale w pelni programowalny i mozna nim zmienic utwor, tak doczytalem)

Sony ma pelna opcje z przyciskami dzieki czemu moge sobie cwiczyc i zmieniac utwory.

 

Ktory lepiej zagra? Nie interesuje mnie BT, bardziej dotyk zebym mogl korzystac w domu jak ze smartfona.

 

Dodatkowe pytanie : jaki chip muzyczny ma sony a45 ? 
 

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adrian2605 napisał(a):

Shanling m0pro czy sony nw a45?


czego slucham? FLAC , muzyka elektroniczna.

 

Czego oczekuje? Przyzwoitej jakosci w cenie do 600 zl (interesuja mnie jedynie te dwa modele DAP)

 

Sluchawki jakie posiadam to dokanalowe KZ ZS10proX.

 

Czego oczekuje?

 

Shanling m0pro nie posiada zbyt wiele przyciskow fizycznych (posiada az jeden ale w pelni programowalny i mozna nim zmienic utwor, tak doczytalem)

Sony ma pelna opcje z przyciskami dzieki czemu moge sobie cwiczyc i zmieniac utwory.

 

Ktory lepiej zagra? Nie interesuje mnie BT, bardziej dotyk zebym mogl korzystac w domu jak ze smartfona.

 

Dodatkowe pytanie : jaki chip muzyczny ma sony a45 ? 
 

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi. 

 

 

 

Jakbyś zdecydował się  na m0 Pro to mam na sprzedaż jak nowy.

Shanling M0 pro możesz obsługiwać z telefonu za pomoca ich aplikacji Eddict Player-bardzo wygodne. W playerze praktycznie nie grzebię.

 

Cytat

S-Master HX to technologia cyfrowego wzmacniacza firmy Sony, a nie sam przetwornik cyfrowo-analogowy. Ten rodzaj cyfrowego wzmocnienia wprowadzono wiele lat temu w płytach Minidisc, nie tylko ze względu na jakość dźwięku, ale także ze względu na wydajność. 

Obawiam się, że zastosowana technologia, sam DAC jest w całości własnością Sony, tutaj Cirrusa, AKM, Sabre nie zobaczysz...:smile_phones:
 

 

Master HX to technologia cyfrowego wzmacniacza firmy Sony, a nie sam przetwornik cyfrowo-analogowy. Ten rodzaj cyfrowego wzmocnienia wprowadzono wiele lat temu w płytach Minidisc, nie tylko ze względu na jakość dźwięku, ale także ze względu na wydajność. 

Obawiam się, że zastosowana technologia, sam DAC jest w całości własnością Sony, tutaj Cirrusa, AKM, Sabre nie zobaczysz...:smile_phones:

 

 

https://www.head-fi.org/threads/sony-nw-a40-series-nw-a45-a46-a47.854779/page-49

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Aplikacja Edcict player. Uźywam Ipada. Poszukaj. Dotyk działa bez problemu. Pokrętło też moźna zaprogramować klikami.

Sprzedam taniej taki klawy zestaw. Etui sam wyrzeźbiłem. 😊

IMG_3685.jpeg
 

IMG_3686.jpeg

 

IMG_3687.jpeg
 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoiler

 

 

20 minut temu, Adrian2605 napisał(a):

Dotyk widze calkiem niezle pracuje. Jaka cena z etui? :)

Masz wiadomość na priv.


Aplikacja Eddict Player na Ipad 12.9 Pro. Można sterować muzyką i głośnością.

 

IMG_3690.jpeg

 

IMG_3691.jpeg
 

IMG_3692.png
 

IMG_3693.png

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Aplikacja Eddict Player na Ipad 12.9 Pro. Można sterować muzyką i głośnością.

To jest game changer, mam cos takiego w Hiby i przez to pozbyłem się Sonki A55. Przekopywanie się przez listę kilku tysięcy tracków na Sony to mało przyjemna rzecz, a z poziomu smartfona Hiby/Shanlinga obsługuje się o niebo lepiej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner czytalem wątek o „sony umi w muzyke” Miales sony, powiedz mi jesli mozesz, ktory z tych dwoch DAP bedzie lepszym wyborem? Sony mi sie podoba ale to starsza konstrukcja i ogolnie niewiadomo co jest w srodku (czary mary sony), znow m0pro jest taki jakis maly, uwazam ze z dotykiem bede mial sosc duzy problem przy takim rozmiarze. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się kłóci telefon z takim M0, jak już trzeba korzystać z telefonu, to lepiej jakiegoś dongla, jest w czym wybierać do 500 zł. Mogą nawet lepiej zagrać niż M0 czy ten Sony. M0 itp, jest jak najbardziej ok, z TWS do biegania, czyli ekstra mobilności, sam korzystam.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Co ma dotyk do rozmiaru? Możesz mieć ewentualnie problem z przeglądaniem bo jest mały dlatego polecam telefon.

Czytalem, ze dotyk jest tępy i to mnie nieco odstrasza od m0pro. 😀 Tak, widzialem na filmiku, ktory nagrales ze dotyk dziala. Caly czas mysle nad Twoja oferta :)

 

Jesli chodzi o udogodnienia DAP itp to nie bede go raczej laczyl ze smartfonem. Glownie chodzi mi o to czy taki DAP m0pro w cenie 500-600 zl bedzie najlepszym wyborem i nie ma co spogladac sie na produkty sony typu A45 czy tez A55.

 

 

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, dj1978 napisał(a):

Trochę się kłóci telefon z takim M0, jak już trzeba korzystać z telefonu, to lepiej jakiegoś dongla, jest w czym wybierać do 500 zł. Mogą nawet lepiej zagrać niż M0 czy ten Sony. M0 itp, jest jak najbardziej ok, z TWS do biegania, czyli ekstra mobilności, sam korzystam.

Dongle przywieszony do telefonu, odstający z portu usbc i  drenujący baterię to mniej ergonomiczne rozwiązanie niż taki maluch, którego możesz wsadzić do kieszeni w koszuli. Z tego powodu wyleczyłem się z dongli i kanapek. Obsługa aplikacją to jak @Najner powiedział super sprawa. Ja oczywiście nie namawiam. Każdy ma swoje preferencje.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze bez zadnego problemu kz zs10proX zostana napedzone przez tego malego szkraba? :) @lobuz1 ja Cie doskonalerozumiem jesli chodzi o ten rozmiar m0pro poniewaz do tej pory czas uzytkuje sansa clip+ (zastanawiam sie czy faktycznie az tak duzy przeskok bedzie)

 

Sony tez bez problemu napedzi prawie 30 ohm sluchawki? Z tego co widzialem na stronie producent wskazuje na 16 ohm 😏 

Edytowane przez Adrian2605
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adrian2605 napisał(a):

Rozumiem, ze bez zadnego problemu kz zs10proX zostana napedzone przez tego malego szkraba? :) @lobuz1 ja Cie doskonalerozumiem jesli chodzi o ten rozmiar m0pro poniewaz do tej pory czas uzytkuje sansa clip+ (zastanawiam sie czy faktycznie az tak duzy przeskok bedzie)

 

Sony tez bez problemu napedzi prawie 30 ohm sluchawki? Z tego co widzialem na stronie producent wskazuje na 16 ohm 😏 

Ile Sony ma tej drzemiącej mocy? Serio tylko 1,6-4.2mW przy 16 Om?

Cytat
  • Wyjście słuchawkowe (mini jack stereo)

      • MAKSYMALNA MOC WYJŚCIOWA (JEITA 16Ω/MW)

        1,6–4,2 mW

https://www.sony.pl/electronics/support/digital-music-players-nw-nwz-a-series/nw-a45/specifications
Shanling MO Pro przy większym obciążeniu 32 Om:

Cytat

Charakterystyka wyjścia niezbalansowanego

  • poziom wyjściowy: 1,7 Vrms @ 32 Ω
  • moc wyjściowa: 90 mW @ 32 Ω
  • pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz
  • THD+N: 0,0006% (@ 720 mV)
  • separacja kanałów: 72 dB @ 32 Ω
  • zakres dynamiczny: 119 dB @ 32 Ω
  • SNR: 118 dB @ 32 Ω
  • impedancja wyjściowa: 0,4 Ω

Charakterystyka wyjścia zbalansowanego

  • poziom wyjściowy: 2,75 Vrms @ 32 Ω
  • moc wyjściowa: 236 mW @ 32 Ω
  • pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz
  • THD+N: 0,0004% (@ 720 mV)
  • separacja kanałów: 109 dB @ 32 Ω
  • zakres dynamiczny: 121 dB @ 32 Ω
  • SNR: 119 dB @ 32 Ω
  • impedancja wyjściowa: 0,8 Ω

 

Balans w tym M0 Pro robi z niego małego potwora.

Te kz mają 29 Om, ale wysoką czułość aż 112 dB i nie wydają się wymagającymi słuchawkami.

Skąd ta informacja, że Sony obsłuży słuchawki 30 Om. O jakiej czułości? To dosyć ważne.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj mnie bo ja jestem na etapie poczytaj mi tato 😅

 

O co chodzi z tymi numerkami? Odnosnie sony to wlasnie takie info znalazlem i nie bylo tam mowy o 32 ohm i stwierdzilem, ze takich 29 ohm nie obsluzy? 
Chyba czas na nauke u mnie bo zupelnie nie wiem o co biega i jak sie do tych czulosci odniesc 😂

 

Na chlopski rozum jedynie rozumiem, ze sony a45 to zadna okazja. Mam mozliwosc kupic a45 w stanie idealnym za 400 zl no i chyba zaczynasz przeciagac mnie w strone m0pro.

 

Tak jak wyzej pisalem, wiekszosci o tym o czym pisales @lobuz1 we wczesniejszym poscie nie rozumiem ale na przykład okreslenie „maly potwor” juz tak 😅


edit:

ktos z Was posiada/posiadał sansa clip + i m0pro i moglby porownac te dwa urzadzenia? Bede zadowolony na + po przesiadce z clip+ jesli chodzi o jakosc dzwieku? 

 

Edytowane przez Adrian2605
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adrian2605 napisał(a):

Nie pytaj mnie bo ja jestem na etapie poczytaj mi tato 😅

 

O co chodzi z tymi numerkami? Odnosnie sony to wlasnie takie info znalazlem i nie bylo tam mowy o 32 ohm i stwierdzilem, ze takich 29 ohm nie obsluzy? 
Chyba czas na nauke u mnie bo zupelnie nie wiem o co biega i jak sie do tych czulosci odniesc 😂

 

Na chlopski rozum jedynie rozumiem, ze sony a45 to zadna okazja. Mam mozliwosc kupic a45 w stanie idealnym za 400 zl no i chyba zaczynasz przeciagac mnie w strone m0pro.

 

Tak jak wyzej pisalem, wiekszosci o tym o czym pisales @lobuz1 we wczesniejszym poscie nie rozumiem ale na przykład okreslenie „maly potwor” juz tak 😅

 

 

Wiesz ja wciąż nie jestem pewny czy sprzedawać bo może będę go nosił w lato zamiast moich twsów i ma też tryb wyjścia liniowego (może sprawdzi sie jako taki szybki daczek/playerek w drugiej bazie audio)- bez ściemy, serio. Nie naciskam specjalnie a odpowiadam na Twoje pytania. Leży w Szuflandii i wczoraj pomyślałem, że go szkoda trzymać bo mam trochę innych opcji.

 

Jeśli chodzi o te cyferki to mówiąc krótko przy wyższej rezystancji 32 om (większym oporze, obciążeniu jakie wywołują słuchawki) Sony będzie miał mniejszą moc niż te 4.2mW podane dla 16 Om.
M0 Pro ma 90mW przy 32 Om jeśli podepniesz go do słuchawek kabelkiem 3.5mm a z tym adapterem 4.4 po balansie ma moc 236mW. 
Jeśli chodzi o moc to jak widać jest przepaść- na korzyść M0Pro.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam jeszcze raz za wyczerpujace odpowiedzi. 
Rozjaśniliście mi bardzo wiele. Moze i faktycznie nie ma co sie pchac w soniaka i pomysleć bardziej przyszlosciowo. 
 

Doczytalem, ze ten przycisk w m0pro jest programowalny tak jak i sami wczesniej mi o tym pisaliscie ale czy jest taka opcja zeby zaprogramowac przycisk jako „pause” ? Wiem jest dotyk i moge to zrobic dotykowo ale jak bede cwiczyl to zapewne latwiej bedzie mi wlaczyc taka opcje jak „pause” fizycznym przyciskiem. ;)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adrian2605 napisał(a):

Doczytalem, ze ten przycisk w m0pro jest programowalny tak jak i sami wczesniej mi o tym pisaliscie ale czy jest taka opcja zeby zaprogramowac przycisk jako „pause” ?

 

Tak, jest taka opcja.

 

Można ustawić, by podwójne naciśnięcie przycisku działało jako PLAY/PAUSE, a np. potrójne - jako przełączenie na kolejny utwór.
Pojedyncze naciśnięcie wzbudza ekran. Kręcenie reguluje głośność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna jakos wybrnac  z tym programowaniem.

 

W temacie napisalem sony albo shanling ale widze Hiby R2 i Shanling m2s. Oczywiscie uzywane :) Mozecie cos o nich powiedziec? Ktos mial?

 

Sony a45 odrzucam z modeli ktore mnie interesuja.

 

Zostaje :

Hiby R2

shanling m2s

shanling m0pro

 

 Najtansza opcja jest m2s, nastepnie Hiby R2 i na koncu m0pro :)

 

Jeszcze raz przypomne, ze to typowo ma byc przenosne urzadzenie do cwiczen i ma ono napedzac sluchawki kz zs10proX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HappyBlack nim wyslales tego posta zaczalem czytac o bolączkach hiby r2 o ktorych pisales na forum 😳 

Na problemy z softem raczej nie bede patrzyl z przymruzeniem oka. Rozladowywujaca sie bateria od patrzenia. O nie nawet za cene 400 zl nie chcialbym patrzec na to jak bateria leci mi w oczach. 
Jedynie co podoba mi sie w hiby r2 to to,ze jest wiekszy i wyswietlacz dzieki temu tez jest wiekszy od m0pro.

 

Wlasnie na takim ciut wiekszym urzadzeniu niz jak ten m0pro bardziej by mi zalezalo. Patrzac na zdjecia @Lo-buz wychodze z zalozeniem, ze nie bede mogl trafic w dany folder szukajac muzyki 😂 Palce duze, urzadzenie malutkie. Wiem, ze mniej wiecej jest takie na wielkosc jak sansa clip+ ale clip ma fizyczne przyciski i nie dotyka sie ekranu 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adrian2605 napisał(a):

Rozladowywujaca sie bateria od patrzenia.

 

Ona właśnie potrafi się rozładować wtedy, gdy się na nią nie patrzy - i to w tym najgorsze. XD

Bierzesz grajka, którego miałeś naładowanego do 80%, a tu ..puff..

 

Aktualnie rzadko mi się to zdarza, może raz na miesiąc, ale zawsze. Są pewne wskazówki, które mogą świadczyć o tym, że nieprawidłowo odłączył napięcie i ponowne włączenie/wyłączenie pomaga. 

 

giphy.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony A/35/45/55 z wgranym walkmanem rozjedzie i nawet nie zauważy tych co je sobie upatrzyłeś, z wymienionych przez Ciebie (oprócz masy innych wcześniej posiadanych) nie miałem tylko shanling m2s.

w A55 masz bajeczne SQ+Batera+DAC USB+DAC BT+UI+Rozmiary, nie wyrwiesz nic lepszego do tysiaka pincet :)

I piszę to nie dlatego, że puszczam w świat A55 (bo mi go w tej szufladzie szkoda :) ) po zakupie WM1A ;) 

 

Edytowane przez bru_nnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności