Skocz do zawartości
  • 0

DAC i słuchawki


q3sniper

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum.

Chciałem zapytać o pomoc w wyborze słuchawek oraz DAC`a.
Do tej pory korzystałem z DAC`a Audinst Mini ale niestety przestał działa i muszę poszukać czegoś nowego. Słuchawki jakie mam w tej chwili to ISK HD9999.
Zrobiłem już rozeznanie ale nie jestem pewien co z poniższej listy mam wybrać stąd moja prośba o doradzenie co kupić.

 

Słuchawki:

- Hifiman Sundara
- Brainwavs HM5
- Ultrasone Pure
- Beyerdynamic DT150

DAC:

- DAC IFI Audio Zen DAC V2
- Fosi Audio fak5pro
- Audiotrak Prodigy Cube2 USB DAC
- Behringer UMC22

Topping DX3+

 

Słucham muzyki elektronicznej, metalu oraz techna stąd chciał bym, żeby słuchawki miały dosyć głęboki bas. 

Jeżeli jakieś słuchawki lub DAC godne polecenia możecie polecić to też będę wdzięczny.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
18 godzin temu, q3sniper napisał(a):

Witam wszystkich serdecznie na forum.

Chciałem zapytać o pomoc w wyborze słuchawek oraz DAC`a.
Do tej pory korzystałem z DAC`a Audinst Mini ale niestety przestał działa i muszę poszukać czegoś nowego. Słuchawki jakie mam w tej chwili to ISK HD9999.
Zrobiłem już rozeznanie ale nie jestem pewien co z poniższej listy mam wybrać stąd moja prośba o doradzenie co kupić.

 

Słuchawki:

- Hifiman Sundara
- Brainwavs HM5
- Ultrasone Pure
- Beyerdynamic DT150

DAC:

- DAC IFI Audio Zen DAC V2
- Fosi Audio fak5pro
- Audiotrak Prodigy Cube2 USB DAC
- Behringer UMC22

Topping DX3+

 

Słucham muzyki elektronicznej, metalu oraz techna stąd chciał bym, żeby słuchawki miały dosyć głęboki bas. 

Jeżeli jakieś słuchawki lub DAC godne polecenia możecie polecić to też będę wdzięczny.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Napisz jakie słuchawki: otwarte czy zamknięte, jakie granie preferujesz i ile chcesz wydać, ułatwi to wybór.

Jeśli myślisz o Sundara to musiałbyś kupić Zen Dac + Can - który ma dobre podbicie basów.

Sundary mają go dosyć mało, więc bez eq czy podbicia będzie słabo.

Edytowane przez wwd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, wwd napisał(a):

 

Napisz jakie słuchawki: otwarte czy zamknięte, jakie granie preferujesz i ile chcesz wydać, ułatwi to wybór.

Jeśli myślisz o Sundara to musiałbyś kupić Zen Dac + Can - który ma dobre podbicie basów.

Sundary mają go dosyć mało, więc bez eq czy podbicia będzie słabo.

Potrzebuję słuchawek zamkniętych a planuję na nie wydać max 800 zł. Jeżeli z Sundarą jest tyle kombinacji to raczej z nich zrezygnuję, chcę kupić jedynie DAC`a.

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje słuchawek orad DAC`ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.01.2024 o 01:04, q3sniper napisał(a):

Potrzebuję słuchawek zamkniętych a planuję na nie wydać max 800 zł. Jeżeli z Sundarą jest tyle kombinacji to raczej z nich zrezygnuję, chcę kupić jedynie DAC`a.

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje słuchawek orad DAC`ów :)

 

Dobrze jest im dać więcej prądu, z eq to już musowo, ale zdaje się, że największy ich problem jest taki, że nie są zamknięte, a 800zł tylko za jakieś używki, choć z "renomą" hifimana to wolałbym nie brać bez gwarancji. ;)

 

Zamkniętych nie słucham i się specjalnie nie interesuje nimi, ale jak tak zapytałeś to nic nie przychodzi mi do głowy co był miało większy sens zamiany, jeśli obecne sprawują się dobrze. Dla spróbowania innych smaków to bym wybrał zwyczajne posiedzenie przy EQ.

 

graph (13).png

 

Można na początku wygenerować preset co by je wyrównał, a potem jakimiś filtrami półkowymi lub z szerokim bandem doprawiać je do smaku. Samo zdjęcie piku i wypełnienie dziury powinno już dać dobre efekty. 

 

+ jeśli siedzisz na windowsie to można włączyć efekt przestrzenny, który też może pomóc poprawić wrażenia.

 

 

 

Co do źródła to musisz zastanowić się nad funkcjonalnością i ile jesteś w stanie gotówki dać za to. Bo dźwiękowo obecnie różnic zbytnich nie ma, jeśli w ogóle jakieś wyczujesz. Z twojej listy najbardziej podoba mi się DX3pro+ bo jest elegancki, sprytny, z dużą mocą, wolny od zniekształceń i szumów, ma pilot i BT, a to tego jest rozsądnie wyceniony za to co oferuje. Z drugiej strony wiele osób ma łatwe do napędzenia słuchawki i nie planuje bardziej wymających w przyszłości i po prostu liczą na czysty dźwięk. Dla nich taki zakup mógłby być overkillem, bo może i integra by im stykła. Wszystko zależy kto czego chce i oczekuje. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności