Skocz do zawartości

Kolumny aktywne do 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Topping DX3 Pro+ rozumiem, że pod niego mogę podpiąć tylko kolumny aktywne? Albo dokupić AMP? 

 

Myślę mocno o Edifier S2000 MKIII, co o nich myślicie? Chcę wymienić wysłużone Microlab Solo 7C - z czasów studenckich. Poszedłem mocno w słuchawki, ale czas upgradować nagłośnienie pokoju ;) 

 

Kolumny mają służyć do słuchania muzyki, filmy są drugorzędne.

Kwota orientacyjna, mogę przekroczyć ten budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kolumn aktywnych jest projektowana pod gry / filmy - czyli to typowe V-ki.

 

Jak poczytasz opinie o Edifier S2000 MKIII to jest to samo - "gesty" (pewnie rozlazły) bas + cofnięta średnica i bez rewelacji w wysokich.

Do tego standardowe u Edifiera narzekanie na wejścia cyfrowe oraz kabel zasilający na stałe.

 

Nie lepiej w tych pieniądzach dokupić do Toppinga jakiś mały wzmacniacz + np. Elac Debut 5.2?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek_N napisał(a):

Większość kolumn aktywnych jest projektowana pod gry / filmy - czyli to typowe V-ki.

Że jak? Chyba Kolego nie słuchałeś za dużo kolumn aktywnych, bo właśnie większość z nich, to granie dalekie od v'ki.

Edytowane przez neonlight
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eris e5xt. tylko trzeba siedzieć w odpowiednim miejscu ale mnie to nie przeszkadza. Jakość dźwięku pirima sort.

Edytowane przez sp5it
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sp5it napisał(a):

Eris e5xt. tylko trzeba siedzieć w odpowiednim miejscu ale mnie to nie przeszkadza

To odpada, powiedzmy że kanapa jest domyślna i pod nią ustawiane są kolumny, ale siedzę też dalej przy biurku (nawet częściej), przy stole, na podłodze z dzieckiem itp. Wiadomo, że bawiąc się z dzieckiem nie liczę na super doznania i jest to przy okazji i ciszej, ale żeby też tragedii jakiejś nie było.

 

12 godzin temu, neonlight napisał(a):

Że jak? Chyba Kolego nie słuchałeś za dużo kolumn aktywnych, bo właśnie większość z nich, to granie dalekie od v'ki.

Czyli co polecasz? :)

 

14 godzin temu, Marek_N napisał(a):

Jak poczytasz opinie o Edifier S2000 MKIII to jest to samo - "gesty" (pewnie rozlazły) bas + cofnięta średnica i bez rewelacji w wysokich.

Oglądałem jakieś recenzje i właśnie niby bas dobrze kontrolowany i nie za dużo - ale wiadomo, dlatego pytam Was, a nie kieruję się reckami na youtube :) V-ki nie chcę.

14 godzin temu, Marek_N napisał(a):

Do tego standardowe u Edifiera narzekanie na wejścia cyfrowe oraz kabel zasilający na stałe.

Nie przeszkadza mi nic z tych rzeczy. Mam kabel poprowadzony z RCA w listwie do obecnych głośników. Gniazdko jest tuż obok.

14 godzin temu, Marek_N napisał(a):

 

Nie lepiej w tych pieniądzach dokupić do Toppinga jakiś mały wzmacniacz + np. Elac Debut 5.2?

Może lepiej, jestem otwarty :) Jaki wzmacniacz polecasz?

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, syzygy87 napisał(a):

To odpada, powiedzmy że kanapa jest domyślna i pod nią ustawiane są kolumny, ale siedzę też dalej przy biurku (nawet częściej), przy stole, na podłodze z dzieckiem itp. Wiadomo, że bawiąc się z dzieckiem nie liczę na super doznania i jest to przy okazji i ciszej, ale żeby też tragedii jakiejś nie było.

To może coś od KEF na Uni-Q, żeby tak ze sweet spotem nie cyrklować?  Np. Q350 i dobrać wzmacniacz do nich?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubachim napisał(a):

To może coś od KEF na Uni-Q, żeby tak ze sweet spotem nie cyrklować?  Np. Q350 i dobrać wzmacniacz do nich?

Bardzo ciekawe, nie wiedziałem, że są takie rozwiązania. Polecisz jakiś wzmacniacz?

4 godziny temu, bbobii napisał(a):

Fajne, wyglądają na malutkie, ale pewnie nie ma się co tym sugerować.

 

Aha, nie napisałem, że słucham w większości muzyki gitarowej. Przy rodzinie lżejszej, ale w sumie mały już do żłobka chodzi, więc na home office leci też coś cięższego. Tylko mieszkam w bloku, więc też nie jakoś mega głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, syzygy87 napisał(a):

Bardzo ciekawe, nie wiedziałem, że są takie rozwiązania. Polecisz jakiś wzmacniacz?

Raczej rzucam jako opcję do rozważenia, sam mam KEF LSX i faktycznie te współosiowe głośniki robią robotę i o ile faktycznie najlepiej usiać sobie na środku kanapy dla najlepszego odbioru, to fajnie gra nawet jak się przemieszczam po salonie czy usiądę przy stoliku obok. No ale LSX to raz że all-in-one, dwa że nie ten budżet raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, syzygy87 napisał(a):

Fajne, wyglądają na malutkie, ale pewnie nie ma się co tym sugerować.

Bardzo zbliżone wielkością do Edifier S2000 MKIII. Dosłownie minimalne różnice.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bbobii napisał(a):

Bardzo zbliżone wielkością do Edifier S2000 MKIII. Dosłownie minimalne różnice.

Faktycznie. Nie grają V-ką? ;) Grają dobrze też średnio głośno/cicho? Do takiego słuchania w większym skupieniu służą u mnie jednak słuchawki, głośniki grają gdzieś w locie, przy okazji, choć jak zostaję teraz sam na home office to grają też głośniej.

 

W recenzjach gdzieś wyczytałem, że maja jakiś aktywny bas, który lepiej wyłączyć? 

Czy muszą się jakoś "zgrywać" z Toppingiem, czy to nie ma aż takiego znaczenia jak przy doborze wzmacniacza do kolumn pasywnych? Topping niby dość neutralny, ale to mój pierwszy DAC więc nie mam doświadczenia.

 

7 godzin temu, kubachim napisał(a):

No ale LSX to raz że all-in-one, dwa że nie ten budżet raczej.

 

No te za 5K raczej poza budżetem, ale te za 900zł jeden bym przebolał - jeśli zmieściłbym się ze wzmacniaczem w tysiącu, ale to pewnie niezbyt  wykonalne.. :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bbobii napisał(a):

Ciekawe, ale w sumie nie potrzebuję odtwarzacza CD. Mam oryginalne płyty, zrippowane i wszystko z kompa leci przez Toppinga. Teraz najczęściej Spotify. Wiem, że to niezbyt audiofilskie ;) A że taki odtwarzacz CD na pewno coś kosztuje w całym zestawie, to jakoś skłaniam się najbardziej ku Twojej pierwszej propozycji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 09:47, syzygy87 napisał(a):

Oglądałem jakieś recenzje i właśnie niby bas dobrze kontrolowany i nie za dużo - ale wiadomo, dlatego pytam Was, a nie kieruję się reckami na youtube :) V-ki nie chcę.

Tez się nad nimi zastanawiałem ale jest dużo recenzji i opinii nt. cofniętej średnicy i "gęstego" basu. Wiem że takie granie robi wrażenie na początku, ale nie lubię takiego grania więc je sobie odpuściłem.

 

W opisie masz Senki HD650 - jak je lubisz, to może te Edki też Ci podejdą :)

 

W dniu 8.01.2024 o 09:47, syzygy87 napisał(a):

Nie przeszkadza mi nic z tych rzeczy. Mam kabel poprowadzony z RCA w listwie do obecnych głośników. Gniazdko jest tuż obok.

Dobry kabel zasilający wpływa bardzo pozytywnie na "granie" głośników. Sensowne kabelki zasilające (OCC) na Ali zaczynają się od trochę ponad 100 zł, więc w kolumnach aktywnych za te pieniądze jednak szkoda że nie ma gniazda zasilającego.

 

 

W dniu 8.01.2024 o 09:47, syzygy87 napisał(a):

Może lepiej, jestem otwarty :) Jaki wzmacniacz polecasz?

 

S.M.S.L. A50 na TPA3116 - ma bardzo dobre opinie na przekroju całego netu. W pełni cyfrowe sterowanie, BT, pilot, korektor, predefiniowane ustawienia. W promkach jest za 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.01.2024 o 15:37, Marek_N napisał(a):

Tez się nad nimi zastanawiałem ale jest dużo recenzji i opinii nt. cofniętej średnicy i "gęstego" basu. Wiem że takie granie robi wrażenie na początku, ale nie lubię takiego grania więc je sobie odpuściłem.

 

W opisie masz Senki HD650 - jak je lubisz, to może te Edki też Ci podejdą :)

Ale Senki HD 650 mają chyba dużo średnicy? Słyszę partię gitar, których nie słyszałem na żadnych innych słuchawkach, ani kolumnach. Więc nie rozumiem trochę :) 

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.01.2024 o 11:08, bbobii napisał(a):

Poważnie je rozważam ostatnio, ale teraz mam jeszcze taką myśl - czy one wystarczą do pomieszczenia ok 20m2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał(a):

Z subwoofer'em tak, bez będzie bieda, imo.

Może nie być tak źle, dużo zależy też od tego, czego się słucha. Ja na 25m2 używam KEF LSX z mniejszym jeszcze driverem i gdyby nie 10% biblioteki, które lubi pierdyknięcie na subbasie, to mógłbym żyć bez suba.

Ale tak, trzeba mieć z tyłu głowy, że to może nie być gotowy plug n play (pomijając ogarnięcie akustyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jak najmniej komplikacji tego rodzaju, to może jakieś podłogowe? :) Dodam, że w tych głośnikach co teraz mam, to jest problem z dudniącym basem, mam go skręconego na zero.

 

Jak dobijemy do 3000zł to też przeżyję ;) 

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał(a):

Dobrze skonfigurowany subwoofer, jest w tym wypadku rozwiązaniem, nie problemem.

To jaki sub ewentualnie do nich? Głośniki aktywne, to subwoofer pasywny? One mają wyjście na suba, więc chyba nie jest to problem duży :)

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał(a):

Ja bym szedł w zamknięty i najlepiej z płyną regulacją fazy, ale nie jest to konieczne. Osobiście mam i sobie chwalę B&W ASW610.

 

Jako źródło amplituner z filtrem dolnoprzepustowym, czyli KD bo chyba stereo tego nie mają.

To już się robi trochę komplikacja - audio idzie z kompa, mam topping DX3Pro, chciałem do niego dokupić kolumny aktywne, bez wzmacniacza. 

W sumie to najlepiej jednak, żeby były to kolumny podstawkowe (nawet nie podłogowe), bo mam 1,5 roczne dziecko, więc subwoofer na ziemi będzie w centrum jego zainteresowania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, syzygy87 napisał(a):

To już się robi trochę komplikacja - audio idzie z kompa, mam topping DX3Pro, chciałem do niego dokupić kolumny aktywne, bez wzmacniacza. 

W sumie to najlepiej jednak, żeby były to kolumny podstawkowe (nawet nie podłogowe), bo mam 1,5 roczne dziecko, więc subwoofer na ziemi będzie w centrum jego zainteresowania ;) 

Subwoofer'y są raczej dobrze zabezpieczone przed ingerencją z zewnątrz. Można też coś na upartego wykombinować, żeby niebezpieczeństwo uszkodzenia było minimalne.;) Bez subwoofera nie dasz rady ogarnąć dudniącego basu, o którym wspomniałeś. Z DX3Pro możesz wypuścić sygnał do amplituner'a, a z niego do kolumn aktywnych. Następnie subwoofer do amplituner'a, a potem wyregulować czas oraz odcięcie tak, żeby bas w całym swoim zakresie był względnie równy w miejscu odsłuchu. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności