Skocz do zawartości

UPGRADE AUDIO PIANOCRAFT


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Airborne82 napisał(a):

 

Jestem na etapie małych zmian audio.
Rozglądam się za jednym z modeli Pianocrafta od Yamahy.
Na oku mam modele:
E - 730
E - 410
E - 810
Mam tutaj zapytanie.
Czy idzie do nich podłączyć moją MP3 FiiO X1?

 

Fiio nie ma wyjścia liniowego, ale jak się uprzesz to możesz puścić ze słuchawkowego. Potrzebujesz kabelek jack 3.5- 2xrca

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Airborne82 napisał(a):

 

Jestem na etapie małych zmian audio.
Rozglądam się za jednym z modeli Pianocrafta od Yamahy.
Na oku mam modele:
E - 730
E - 410
E - 810
Mam tutaj zapytanie.
Czy idzie do nich podłączyć moją MP3 FiiO X1?

 

730 sobie odpuść, jednosegmentowce mają słabą dziurkę słuchawkową i znacznie mniejszą moc na głośniki. 

 

Z mini wież z dobrym wyjściem słuchawkowym mogę polecić Marantz CR401 i Denon RCD-M33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał(a):

znacznie mniejszą moc na głośniki. 

 

Z mini wież z dobrym wyjściem słuchawkowym mogę polecić Marantz CR401 i Denon RCD-M33.

A tu już mała moc na głośniki nie przeszkadza? Miałem Marantza akurat, kumpel Denona. Fajnie to grało, ale mocą nie grzeszyło. Dwu segmentowa Yamaha załatwia sprawę, u mnie po przesycie "dużymi" klockami załatwiała ją ze cztery lata. E200. W tym czasie grała z różnymi kolumnami, zarówno monitory jaki podłogówki. Miałem też, a nawet mam w piwnicy w rezerwie taktycznej Yamahę E300 i choć tej mocy było mniej to było nieźle, a gniazdo słuchawkowe całkiem dobre. Z w/w bierz E410. Z czasem do tego będziesz mógł podłączyć naprawdę solidne kolumny. U mnie na koniec Piano grało z AP Spark. Potem te Sparki wymieniłem na Pylon Pearl 20, bo po prostu lepiej grały, ale to już inna historia.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał(a):

No i?

Ale już Yamahy odradzasz, bo mocą nie grzeszą.

2 godziny temu, neonlight napisał(a):

730 sobie odpuść, jednosegmentowce mają słabą dziurkę słuchawkową i znacznie mniejszą moc na głośniki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Fiio nie ma wyjścia liniowego

Ma...

 

obraz.thumb.png.4d4acc358e66fee8ccbc3ddafac23d2e.png

3 godziny temu, neonlight napisał(a):

730 sobie odpuść, jednosegmentowce mają słabą dziurkę słuchawkową i znacznie mniejszą moc na głośniki. 

 

 

  Rozwiń.

Na jakiejś sporem mocy mi nie zależy.

Jako główne audio mam co innego.

To chce jako dodatkowe audio do innego pomieszczenia w którym nieraz przebywam jak przy czymś robie. Więc wtedy chce sobie sluchać muzyki w lepszej jakości niz tam mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

jak się uprzesz to możesz puścić ze słuchawkowego. Potrzebujesz kabelek jack 3.5- 2xrca

 Tak mam przy AVR 255, ze słuchawkowego ktory jest i wyjsciem liniowym leci do przedniego panelu do AVR 255 po RCA.

Tylko nie wiem czy wymienione Pianocrafty tez tak pozwolą, nie wiem ktore z nich ma wejscie a ktore wyjscie RCA.

Wiec wolę sie upewnić nim którys zakupie.

5 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Skoro Fiio ma wyjście liniowe a Yamaha ma kilka wejść liniowych to nie będzie z tym problemu.

 Oby :)   Bo kto pyta nie błądzi. To dopiero drugie takie urządzenie w moim zyciu ( no dobra nie licząc kiedyś innej wieży, gdzie nie pamiętam juz jak mialem ją podłaczoną poprzez PC )

Więc wole dopytać bardziej ogarnietych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Airborne82 napisał(a):

 Tak mam przy AVR 255, ze słuchawkowego ktory jest i wyjsciem liniowym leci do przedniego panelu do AVR 255 po RCA.

Tylko nie wiem czy wymienione Pianocrafty tez tak pozwolą, nie wiem ktore z nich ma wejscie a ktore wyjscie RCA.

Wiec wolę sie upewnić nim którys zakupie.

 Oby :)   Bo kto pyta nie błądzi. To dopiero drugie takie urządzenie w moim zyciu ( no dobra nie licząc kiedyś innej wieży, gdzie nie pamiętam juz jak mialem ją podłaczoną poprzez PC )

Więc wole dopytać bardziej ogarnietych.

Proponuję poszukać instrukcji jak masz taki problem. Na obudowie też jest to opisane. W E810 masz 3 wejścia jak poniżej.

IMG_3455.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Airborne82 napisał(a):

Ma...

 

obraz.thumb.png.4d4acc358e66fee8ccbc3ddafac23d2e.png

  Rozwiń.

Na jakiejś sporem mocy mi nie zależy.

Jako główne audio mam co innego.

To chce jako dodatkowe audio do innego pomieszczenia w którym nieraz przebywam jak przy czymś robie. Więc wtedy chce sobie sluchać muzyki w lepszej jakości niz tam mam.

Dwusegmentowa Yamaha ma lepszą wydajność prądową i więcej mocy, zarówno na kolumny, jak i słuchawki. Tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neonlight napisał(a):

Z mini wież z dobrym wyjściem słuchawkowym mogę polecić Marantz CR401

To ten CR401 ma dobre wyjście słuchawkowe? Mam Marantza M-CR503 i wyjście słuchawkowe jest kiepskie, ale ma na szczęście wyjście linowe RCA i można było do niego podłączyć wzmacniacz słuchawkowy - zresztą z takim zamiarem kupowałem minisystem, obowiązkowo wyjście RCA i zakup wzmaka słuchawkowego w przyszłości. No i 5 lat temu dokupiłem do niego SMSL sAp-II i jestem bardzo zadowolony z dźwięku. Marantz gra tylko jako źródło w systemie słuchawkowym, głośniki mam w innym pokoju podłączone do wzmacniacza Rotel RA-840BX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bednaar napisał(a):

To ten CR401 ma dobre wyjście słuchawkowe? 

Według mnie tak, a w tamtym czasie sporo wież przetestowałem pod tym względem. M-CR503 nie znam, ale podejrzewam, że właśnie wraz z nowoczesnym wyglądem, jakość poszła w dół. 

 

Ale wiadomo, dedykowane wzmacniacze słuchawkowe pewnie dadzą jeszcze wyższe SQ, jednak w przypadku Marantz'a mamy dodatkowo regulację niskich i wysokich tonów, bez zniekształceń.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neonlight napisał(a):

M-CR503 nie znam, ale podejrzewam, że właśnie wraz z nowoczesnym wyglądem, jakość poszła w dół. 

A ja z kolei nie znam 401, ale ta słabsza jakość dźwięku 503 była tylko z wyjścia słuchawkowego (jak pisałem - miało to dla mnie małe znaczenie w związku z perspektywą podłączenia wzmaka słuchawkowego). Z głośników gra dość podobnie do Pianocraftów. Najważniejsze, że to mało awaryjny sprzęt - zero problemów po 12 latach codziennego używania.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności