Skocz do zawartości

Soundbar do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Planuję kupić soundbar do salonu ok 25m2. Przeznaczenie 70% filmy z serwisów VOD oraz 30% muzyka ze spotify + youtube.

Zrobiłem research i w tym budżecie znalazłem dwa wg mnie najlepsze modele: JBL Bar 500 oraz SAMSUNG HW-Q800C.
Z tego co wyczytałem jbl ma potężniejszy bass przez co same filmy przyjemniej się ogląda, natomiast samsung ma lepszą listwe z czystszym dźwiękiem.
Na plus samsunga również ten system 5.1.2, gdzie ma podobno dodatkowe dwa głośniki które wspierają dolby atmos, ale z drugiej strony podobno nie robi to ogromnej różnicy.

Nie mam jak przetestować tych głosników w realu, czy ktoś miał do czynienia z tymi dwoma modelami i może polecić który będzie lepszym wyborem?
A może w tej cenie coś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25m2 to nie tak mało, zamiast plastikowych zabawek, poszukaj głośników w drewnianych obudowach. 

 

Jak cena za całość, to super oferta. Do tego subwoofer dokupić i ewentualnie jakiś amplituner lepszy, i sprawę masz załatwioną, może nawet zmieścisz się w budżecie. 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/glosniki-teufel-m550-oraz-amplituner-CID99-IDX5jkD.html

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

To zawsze może zwrócić.

Problem jest innego typu, ten soundbar przekracza jego budżet minimum czterokrotnie xD 

Też mi się tak wydawało, ale sprawdziłem z ciekawości i nie, jest kilka wersji Ambeo, a to jest Mini za ok. 3kzł

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Play napisał(a):

Ah ten Rafacio, znowu gafę palnął 🤦‍♂️

Dlaczego gafę i dlaczego znowu? Jeszcze żadnej nie palnąłem. A w temacie: poczekać, odłozyć i dopiero kupić. Ale lepiej nie kupować wcale soundbara.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, neonlight napisał(a):

Bo skoro ma się "zmieścić" w budżecie, to najbliżej jest właśnie Mini?! 🤔😁

Nie napisał, że mini. W dodatku ten mini też przekracza budżet o tysiaka. Dobra, jakie to ma znaczenie xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz posłuchać muzyki w dobrej jakości to nie kupuj soundbara bo soundbar nie jest zestrojony pod odtwarzanie muzyki.

 

Jak chcesz kupić do filmów, to koniecznie szukaj takiego co ma satelitki które wytworzą jakąś namiastkę efektu przestrzennego - bo sama belka nie daje sensownych efektów i mówię to jako były posiadacz Sonos Arc i osoba która słuchała kilku innych soundbarów z przedziału 3-6k zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem teraz tv sony dodawali soundbar ht-a5000 za grosze to wziąłem - o ile jeszcze na jakichś demówkach da się z tej belki usłyszeć efekt przestrzennego dźwięku, tak w filmach z dolby atmos lub dts:x ja nic takiego nie słyszę, dźwięk dochodzi z jednego miejsca. Bez subwoofera i satelitek to raczej słabe rozwiązanie się wydaje, chyba że ktoś siedzi metr od soundbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności