Skocz do zawartości

Kompaktowy zmacniacz


Lukasz580

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę jeszcze raz. Jak nie potrzebujesz pilota to kup jakąś końcówkę mocy do Fiio i po sprawie. Masz w nim wyjście liniowe regulowane przecież.1

 

Na AVS było takie coś: Tangent PowerAmpster II (tangent-audio.com) Nawet zacząłem rozważać skomponowanie sobie nowego hifi z tego, ale na razie mi przeszło, bo było by za dużo pudełek bym miał funkcjonalność Cyrusa, ale dla ciebie do Fiio wydaje mi się to idealnym rozwiązaniem. No chyba, że potrzebujesz pilota.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 04:29, Rafacio napisał(a):

Powtórzę jeszcze raz. Jak nie potrzebujesz pilota to kup jakąś końcówkę mocy do Fiio i po sprawie. Masz w nim wyjście liniowe regulowane przecież.1

 

Na AVS było takie coś: Tangent PowerAmpster II (tangent-audio.com) Nawet zacząłem rozważać skomponowanie sobie nowego hifi z tego, ale na razie mi przeszło, bo było by za dużo pudełek bym miał funkcjonalność Cyrusa, ale dla ciebie do Fiio wydaje mi się to idealnym rozwiązaniem. No chyba, że potrzebujesz pilota.

 

A wiesz, że możesz mieć rację? Chyba porozglądam się za końcówką mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz580 napisał(a):

Jeszcze takie pytanie. A co myślicie o Pro-Ject Amp Box DS2? Kompaktowy rozmiar, cena ok.

 

Kolumny pasywne podłączysz, ma line out, więc wzmacniacz słuchawkowy na upartego też. Nie wiem czy ma ciepłe brzmienie (ani czy ma dobre brzmienie, nie słyszałem by ktoś klocki Pro-Ject proponował kupić inne niż ich preampy gramofonowe) no i potrzebny jakiś dac z możliwością sterowania tą końcówką.

 

Jakieś kolumny pasywne konkretne masz na oku? To dobiorę jakiś wzmacniacz kolumnowy z wbudowanym DAC nowy ze sklepu i będzie po kłopocie. Skoro nie chcesz używek.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, timecage napisał(a):

 

Kolumny pasywne podłączysz, ma line out, więc wzmacniacz słuchawkowy na upartego też. Nie wiem czy ma ciepłe brzmienie (ani czy ma dobre brzmienie, nie słyszałem by ktoś klocki Pro-Ject proponował kupić inne niż ich preampy gramofonowe) no i potrzebny jakiś dac z możliwością sterowania tą końcówką.

 

Jakieś kolumny pasywne konkretne masz na oku? To dobiorę jakiś wzmacniacz kolumnowy z wbudowanym DAC nowy ze sklepu i będzie po kłopocie. Skoro nie chcesz używek.

 

Tylko pytanie co ze wzmacniaczem słuchawkowym?

 

Audio Bronze 100 mam na oku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz580 napisał(a):

Tylko pytanie co ze wzmacniaczem słuchawkowym?

Audio Bronze 100 mam na oku

 

No to przy podanych kryteriach, z tego co można kupić w sklepach, do głowy przychodzą Marantz PM6007 albo Onkyo 9130. Ewentualnie można się zainteresować Quad Vena II albo Emotiva BasX TA1.

Te kolumny wydają się dosyć wymagające względem mocy wzmacniacza, więc ciężko powiedzieć jak to się zgra.

 

Co do wzmacniacza słuchawkowego to można go podpiąć pod pre-out (albo w przypadku Marantza record out) wzmacniacza kolumnowego.

Wszystkie co wymieniłem mają wbudowany DAC (czyli digital in), ale chyba żaden po USB, więc tu może być potrzebny jeszcze konwerter.

 

Ponownie doradziłbym zainteresować się sprzętem używanym, pozwala to na większą elastyczność wyboru.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał(a):

Te kolumny wydają się dosyć wymagające względem mocy wzmacniacza, więc ciężko powiedzieć jak to się zgra.

Mój ojciec ma Bronze 2. Nie sprawiają wrażenia jakichś wymagających. Także te nowsze raczej też nie dramatem nie bedą. U ojca znakomicie to moim zdaniem gra z Yamaha R-N 602. Yamaha również spokojnie napędza K701, których teraz używa czasem mój starszy. Co ciekawe był wrogiem słuchawek, ale AKG go przekonało.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności