Skocz do zawartości

BLACK FRIDAY 2023


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marek_m napisał(a):

Brzmi groźnie.

 

Bandyterka była i będzie. Tym bardziej warto kupować na Amazonie. 

Oczywiście tylko skala zupełnie inna. 

A to co warto to kupować w naszych rodzimych sklepach. Nie zawsze się opłaca ale warto.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zakupy w Stanach Zjednoczonych (tu akurat chodzi o BF w sparkoslab.com)mogę zapłacić: (kwota ok $130)
1. PayPal (pobierze ok 60zl za zakup) ale sądzę że mi nie wystarczy na prowizje dla PP bo mam tam kasy na styk.
2. Karta kredytowa w walucie PLN
3. Karta debetowa walutowa w EUR
4. Przelewy24 (ten przycisk przelewy24 skąd się bierze na amerykańskiej stronie, sprzedawca go wstawił?)
Czym lepiej zapłacić?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zgreg napisał(a):

Za zakupy w Stanach Zjednoczonych (tu akurat chodzi o BF w sparkoslab.com)mogę zapłacić: (kwota ok $130)
1. PayPal (pobierze ok 60zl za zakup) ale sądzę że mi nie wystarczy na prowizje dla PP bo mam tam kasy na styk.
2. Karta kredytowa w walucie PLN
3. Karta debetowa walutowa w EUR
4. Przelewy24 (ten przycisk przelewy24 skąd się bierze na amerykańskiej stronie, sprzedawca go wstawił?)
Czym lepiej zapłacić?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Podpiąć kartę walutową pod Paypal i zapłacić z ochroną PP, ale swoim kursem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to waluta w euro na tej karcie (Millennium voyager, debetowa) ,więc czy to jest różnica czy podepnę pod PP tą czy np. kredytową w PLN? Chyba i tak pobierze za przewalutowanie po niekorzystnym kursie plus 3% ? Jakbym miał kartę w $ to by było cacy.

https://www.paypal.com/pl/cshelp/article/gdzie-mogę-znaleźć-przelicznik-walut-i-kursy-wymiany-stosowane-w-systemie-paypal-help109

Choć 10groszy na 1 dolarze więcej to nie jest majątek (wychodzi 4.21PLN za 1 $)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustard R26 za 1400 USD~5600 zł już z wysyłką i opłatami  :

https://hifigo.com/products/gustard-dac-r26-discrete-r2r?variant=42974797922543

do tego kupon -30 USD HIFIGOYM30

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zgreg napisał(a):

Ale to waluta w euro na tej karcie (Millennium voyager, debetowa) ,więc czy to jest różnica czy podepnę pod PP tą czy np. kredytową w PLN? Chyba i tak pobierze za przewalutowanie po niekorzystnym kursie plus 3% ? Jakbym miał kartę w $ to by było cacy.

https://www.paypal.com/pl/cshelp/article/gdzie-mogę-znaleźć-przelicznik-walut-i-kursy-wymiany-stosowane-w-systemie-paypal-help109

Choć 10groszy na 1 dolarze więcej to nie jest majątek (wychodzi 4.21PLN za 1 $)


PayPal ma koszmarny przelicznik walut, więc ja nigdy z niego nie korzystam i nie polecam. A prowizja rozumiem naliczana przez sklep za użycie PP?
Ja po prostu nie lubię podłączać nigdzie swojej karty, wolę PP, gdzie możesz łatwo anulować przyszłe płatności. No chyba, że masz jednorazową z np. Revoluta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep raczej nie pobiera tylko PP 3%, plus niekorzystny przelicznik walut.
Z drugiej strony tak średnio mi się uśmiecha podawać na stronie sklepu dane do karty, to już chyba podpiąć ja pod PP lepiej ale jak i tak PP zarobi swoje na przeliczniku plus prowizja 3% ( ściągając kasę z karty a nie z salda konta PP) to koło się zamyka.
Są jeszcze przelewy24 ale skąd się wzięły na stronie amerykańskiego sklepu, właściciel je dodał? Wydaje mi się że przelewy24 to polska firma.
Chyba, że Polska jest liderem płatności internetowych i obsługuje cała Europę co też może mieć miejsce.

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dweet napisał(a):

 

Dla nowych...

Również dla starych bez aktywnej subskrypcji. Zalogowałem się i mógłbym kupić, ale nie widzę sensu.
 

Miałem ponad rok Roon a pod koniec subskrypcji nie używałem bo wolałem Moode.

W Roon nie można było jednym kliknięciem odtwarzać wszystkich albumów danego artysty lub dodawać w każdej chwili dodatkowych do aktualnej listy odtwarzania.
Trzeba tworzyć za każdym razem na sztywno playlisty.

Porażką (jak dla mnie) w Roon czy Audirvana jest też brak możliwości puszczania muzyczki/tworzenia playlisty przeglądając katalogi.
W Moode brakuje mi jednak tego co mam UAPP czy grajkach Shanling- puszczanie bez przerwy muzyki po katalogach.
Jak skończy się dany album to włącza się kolejny i muzyki można słuchać bez przerwy- słucham tak w samochodzie muzyki z USB+ UAPP na długie trasy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dla starych bez aktywnej subskrypcji. Zalogowałem się i mógłbym kupić, ale nie widzę sensu.
 
Miałem ponad rok Roon a pod koniec subskrypcji nie używałem bo wolałem Moode.
W Roon nie można było jednym kliknięciem odtwarzać wszystkich albumów danego artysty lub dodawać w każdej chwili dodatkowych do aktualnej listy odtwarzania.
Trzeba tworzyć za każdym razem na sztywno playlisty.
Porażką (jak dla mnie) w Roon czy Audirvana jest też brak możliwości puszczania muzyczki/tworzenia playlisty przeglądając katalogi.
W Moode brakuje mi jednak tego co mam UAPP czy grajkach Shanling- puszczanie bez przerwy muzyki po katalogach.
Jak skończy się dany album to włącza się kolejny i muzyki można słuchać bez przerwy- słucham tak w samochodzie muzyki z USB+ UAPP na długie trasy.

Gdzie po zalogowaniu była taka opcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, blackromek napisał(a):


Gdzie po zalogowaniu była taka opcja


Używałem kiedyś tego konta. Mam jeszcze jedno na inny mail i tam też można.

 

IMG_3181.jpeg

IMG_3182.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak idzie paczka z USA (usps.com) i od tygodnia pisze (ok. 130$,elektronika)

International Transit, Departed, BRUSSELS, BELGIUM, December 8, 2023. The item is currently in transit to the destination.

To oznacza, że paczka jest teraz w celnym w PL, czy to firma kurierska się kontaktuje o zapłacenie Vat u czy UCelny i jak sie kontaktują, na tel. dzwonią, sms; na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zgreg napisał(a):

Jak idzie paczka z USA (usps.com) i od tygodnia pisze (ok. 130$,elektronika)

International Transit, Departed, BRUSSELS, BELGIUM, December 8, 2023. The item is currently in transit to the destination.

To oznacza, że paczka jest teraz w celnym w PL, czy to firma kurierska się kontaktuje o zapłacenie Vat u czy UCelny i jak sie kontaktują, na tel. dzwonią, sms; na maila?

Tzn, że dotarła do Belgii a teraz nie wiadomo gdzie jest. Sprawdź śledzenie na stronie Poczty Polskiej. To od nich dostaniesz awizo, opłacisz Vat 23%  i opłatę za obsługę chyba 8.50zł. Cła nie ma na elektronikę z USA.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zgreg napisał(a):

Jak idzie paczka z USA (usps.com) i od tygodnia pisze (ok. 130$,elektronika)

International Transit, Departed, BRUSSELS, BELGIUM, December 8, 2023. The item is currently in transit to the destination.

To oznacza, że paczka jest teraz w celnym w PL, czy to firma kurierska się kontaktuje o zapłacenie Vat u czy UCelny i jak sie kontaktują, na tel. dzwonią, sms; na maila?

Na tym sprawdzasz? https://parcelsapp.com/en/tracking/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Przewidywana data przybycia na pocztę:
16 Gru 2023 - 24 Gru 2023, pozostało 1 - 9 dni

 

Pozostaje czekać na awizo

Dotychczas sprawdzałem na https://www.usps.com/

bo taki link dostałem od sprzedającego (sklep)

 

Na stronie PP jest ta przesyłka i ostatni zapis kończy się na 5 gru:

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadana 2023-12-04 International Postal System

W transporcie

2023-12-05 ISC LOS ANGELES CA (USPS)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj cierpliwie na Pocztowca i szykuj mamonę :)

Ja też oczekuję paczki z USPS i po 4 dniach od przyjęcia w Brukseli pojawiła się u naszych celników. Teraz tak jak @lobuz1 pisał przyjedzie z nią sympatyczny Kenijczyk i zarząda ode mnie pokrycia opłat celnych :)

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zgreg napisał(a):

Przewidywana data przybycia na pocztę:
16 Gru 2023 - 24 Gru 2023, pozostało 1 - 9 dni

 

Pozostaje czekać na awizo

Dotychczas sprawdzałem na https://www.usps.com/

bo taki link dostałem od sprzedającego (sklep)

 

Na stronie PP jest ta przesyłka i ostatni zapis kończy się na 5 gru:

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadana 2023-12-04 International Postal System

W transporcie

2023-12-05 ISC LOS ANGELES CA (USPS)

Noe dotarła jeszcze do Polski. Śledź tracking na naszej stronie i będziesz widział wszystkie etapy celne- przyjęcie, zwolnienie itp.

6 minut temu, x86 napisał(a):

Teraz tak jak @lobuz1 pisał przyjedzie z nią sympatyczny Kenijczyk i zarząda ode mnie pokrycia opłat celnych :)

To masz super bo u mnie w Warszawie, w stolicy Polski nie ma listonosza. Jest jakiś gość z innej dzielnicy co wrzuca awizo i to też nie zawsze. Porażka. Raz go widziałem bo zadzwonił, żeby wpuścić na klatkę, to zbiegłem na dół…a on przesyłek nie ma, tylko blankiety awizo 😅.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lobuz1 napisał(a):

To masz super bo u mnie w Warszawie, w stolicy Polski nie ma listonosza. Jest jakiś gość z innej dzielnicy co wrzuca awizo i to też nie zawsze. Porażka.

Ja jestem bardzo zadowolonym klientem Poczty Polskiej już od wielu lat. Może mam szczęście ale trafiam na ludzi z którymi od początku układy są jak ze starym znajomym, a nie burakiem z zagranicznych koncernów przewozowych choć oczywiście nie jest to zasadą i większość też jest spoko :) Te akcje z awizami zamiast doręczania przesyłek w naszym mieście przeszły do historii jakieś 10 lat temu. Współczuję, że w Wawie trwa to do dziś. Chociaż wolałbym awizo i odebrać bezpiecznie na Poczcie niż jak w UK czy USA z wycieraczki czy trawnika przy płocie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, x86 napisał(a):

Ja jestem bardzo zadowolonym klientem Poczty Polskiej już od wielu lat. Może mam szczęście ale trafiam na ludzi z którymi od początku układy są jak ze starym znajomym, a nie burakiem z zagranicznych koncernów przewozowych choć oczywiście nie jest to zasadą i większość też jest spoko :) Te akcje z awizami zamiast doręczania przesyłek w naszym mieście przeszły do historii jakieś 10 lat temu. Współczuję, że w Wawie trwa to do dziś. Chociaż wolałbym awizo i odebrać bezpiecznie na Poczcie niż jak w UK czy USA z wycieraczki czy trawnika przy płocie :D

Kiedyś miałem telefon do Pani listonosz, później do Pana listonosza, dobrze ich zagadywałem to przynosili mi paczki, albo umawiałem się na mieście. Odeszli z pracy i nie zatrudnili listonosza w moim regionie. Ten co go dorwałem na dole powiedział, ze on jest delegowany z innej dzielnicy na chwilę (zmieniają ich często) ma swój teren i nie ma czasu na dostarczanie paczek u mnie. Taka sytuacja trwa już kilka lat.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Kiedyś miałem telefon do Pani Listonosz, później do Pana listonosza i zawsze przynosili mi paczki, albo umawiałem się na mieście. Odeszli z pracy i nie zatrudnili listonosza w moim regionie. Ten co go dorwałem na dole powiedział, ze on jest delegowany z innej dzielnicy na chwilę (zmieniają ich często) ma swój teren i nie mamczasu na dostarczanie paczek u mnie. Taka sytuacja trwa kilka lat.

Czyli tzw. gość z łapanki ;) Starzy listonosze, którzy przepracowali niemal całe życie roznosząc listy to lokalne legendy :) Tak nawiasem pisząć, poza Twoim przypadkiem jeżeli listonosz roznosi pieszo, z dużą torbą, to też nie można mieć pretensji, że z automatu zostawia awizo na wszystko co jest większe od pocztówki czy małej koperty. Tzw. paczkarze rozwożą busami i nie spotkałem się z takim co by jeździł na pusto i tylko awiza wrzucał do skrzynek ;) Zmienili podejście bo dostali zielone światło i zostawiają u sąsiadów jak wiedzą, że mogą tak zrobić inaczej zawsze dzwonią. Wtedy dostaję sms, że jest pod takim czy innym numerem mieszkania. Z jednym jak gadałem to mówił, że ma premię za dostarczenie więc nie opłaca mu się awizować.

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, x86 napisał(a):

Czyli tzw. gość z łapanki ;) Starzy listonosze, którzy przepracowali niemal całe życie roznosząc listy to lokalne legendy :) Tak nawiasem pisząć, poza Twoim przypadkiem jeżeli listonosz roznosi pieszo, z dużą torbą, to też nie można mieć pretensji, że z automatu zostawia awizo na wszystko co jest większe od pocztówki czy małej koperty. Tzw. paczkarze rozwożą busami i nie spotkałem się z takim co by jeździł na pusto i tylko awiza wrzucał do skrzynek ;) Zmienili podejście bo dostali zielone światło i zostawiają u sąsiadów jak wiedzą, że mogą tak zrobić inaczej zawsze dzwonią. Wtedy dostaję sms, że jest pod takim czy innym numerem mieszkania. Z jednym jak gadałem to mówił, że ma premię za dostarczenie więc nie opłaca mu się awizować.

Oni nawet listu nie doręczają- zawsze jest awizo.

Pani listonosz woziła rowerem nie tylko listy. Kupowałem wtedy namiętnie noźe z USA i zawsze dostarczała 😊.

Mamy tutaj 2 rodzaje doręczycieli z PP:

- zwykli listonosze (z nimi jest problem),

- z WER, kurierzy PP, którzy jeżdżą busami (nie ma najmniejszego problemu, mam numer do kuriera i znamy się od dłuższego czasu)

 

Jeśłi ktoś wyśle coś z numerem xxxxxxxxxxxFR, xxxxxxxxxUS, xxxxxxxxxxJP itp. to na bank trzeba lecieć na pocztę po odbiór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności