Skocz do zawartości

DACAMP w zastępstwie Audiotraka Prodigy Cube


jezzman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

stacjonarnie używałem do tej pory zestawu Audiotrak Prodigy Cube + AKG K240 MkII. Niestety ten pierwszy kończy żywot (ma już ładnych parę lat na karku), przerywa, raz gra normalnie, raz gra jedna strona, itd. Wykluczyłem problemy ze słuchawkami, kablami, itd.

Szukam więc następcy. Oczywiście trochę sam pogrzebałem i mam już kilku kandydatów, jak Fiio K7 czy SMSL DL200.

Zanim jednak takowe zakupię, mam jedno pytanie. W dotychczasowym zestawie miałem też podłączony do DACa mikrofon, bo Audiotrak takowe gniazdo posiada. Czy jest może coś godnego polecenia, co też umożliwi podłączenie mikrofonu po minijacku 3,5mm? Nie jest to dla mnie ficzer must have, ale było by fajnie tą możliwość zachować. Wiem, że jest druga generacja Audiotraka, ale może coś by się jeszcze znalazło. W przeciwnym wypadku postawię na któreś z wymienionych wcześniej lub inne propozycje bez wejścia mikrofonowego.

Drugie pytanie o taki wynalazek:

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/taga-harmony/2021160275343211355//taga-harmony-thda-500t-v2-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac

Nie ma o tym sprzęcie za dużo opinii, więc może ktoś takowy posiada lub go odsłuchiwał i może coś powiedzieć 😀

Budżet, jak mógłbym przeznaczyć, to 1000zł.

Z góry dzięki za porady 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi słuchawkami spokojnie poradzi sobie Topping G5. Oprócz świetnego dźwięku w swojej cenie, jest mobilny bo ma baterię, można go wziąć na piknik czy gdzie tam chcesz :)

Akurat w komisie na forum ktoś sprzedaje za 1000zł.
Ja mam poprzednika i na jakieś wyjazdy to dla mnie must-have.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o interfejsy audio z wejściem mikrofonowym, a zwłaszcza jack 3,5mm, to praktycznie nigdy takich nie widuję w bardziej popularnych przetwornikach. Droższe urządzenia mikrofonowe mają już z kolei XLRy ale ich wyjścia słuchawkowe mają mniejszą moc niż xduuo link 2 więc nie widzę sensu kupować np: scarlett 4i4.

W "wysokiej półce" chyba po prostu trzeba się pogodzić że interfejs mikrofonowy to oddzielne urządzenie od DAC/AMPa słuchawkowego :D

Jeśli chodzi o wzmacniacze lampowe, to musisz wiedzieć że brzmią inaczej niż tranzystorowe i połowa ludzi to lubi, a druga połowa - nie. Czyli najlepiej byłoby na żywo porównać ten wzmacniacz do jakiegoś K7 czy DL200. Nikt ci nie powie że na 100% będziesz wolał wzmacniacz X czy Y.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pioj napisał(a):

Jeśli chodzi o interfejsy audio z wejściem mikrofonowym, a zwłaszcza jack 3,5mm, to praktycznie nigdy takich nie widuję w bardziej popularnych przetwornikach. Droższe urządzenia mikrofonowe mają już z kolei XLRy ale ich wyjścia słuchawkowe mają mniejszą moc niż xduuo link 2 więc nie widzę sensu kupować np: scarlett 4i4.

W "wysokiej półce" chyba po prostu trzeba się pogodzić że interfejs mikrofonowy to oddzielne urządzenie od DAC/AMPa słuchawkowego :D

Jeśli chodzi o wzmacniacze lampowe, to musisz wiedzieć że brzmią inaczej niż tranzystorowe i połowa ludzi to lubi, a druga połowa - nie. Czyli najlepiej byłoby na żywo porównać ten wzmacniacz do jakiegoś K7 czy DL200. Nikt ci nie powie że na 100% będziesz wolał wzmacniacz X czy Y.

 

Dlatego też wejścia mikrofonowego nie uważam za must have, ale tylko miły dodatek. W razie czego mikrofon pójdzie do integry.

 

31 minut temu, HappyBlack napisał(a):

Nadchodzący Questyle CMA18 może być tym, czego szukasz - tylko że trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze parę miesięcy, aż trafi na rynek i pojawią się recenzje.

 

Powiedz to mojemu konającemu Audiotrakowi, żeby jeszcze kilka miesięcy wytrzymał 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności