Skocz do zawartości
  • 0

Airpods Pro 2 na iPhone vs Android


masseur

Pytanie

Cześć. Kupiłem Airpods Pro 2 (usb-c). iPhona kupuję dopiero za miesiąc, ale słuchawki potrzebowałem na teraz, więc skoro będzie iPhone, to wziąłem Airpods Pro 2. Obecnie napędza je smartfon z Androidem Xiaomi Mi 9T Pro.

Pierwsze wrażenie po założeniu słuchawek - grają w sumie podobnie albo trochę gorzej od moich poprzednich 1more Comforbuds Pro za 350 zł. Wiem, że Apple robi ceny z kosmosu, ale po słuchawkach za 1300 zł spodziewałem przynajmniej odrobinę więcej niż w tych za 350 zł. Przede wzystkim brakuje basu. Zastanawiam się czy te słuchawki sa tak skonfigurowane, że grają lepiej na sprzęcie Apple i jak kupię iPhona to odczuję skok w jakości dźwięku?

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To i tak wysoko je wyceniłeś xD

Ja swoje ap 3 gen w pierwszy dzień od zakupu brzmieniowo porównywałem do słuchawek za 50zł po kablu 😅

Nie wiem co się stało, ale z czasem zaczęły grać wyraźnie lepiej (chociaż hiend to żaden nie jest) obecnie grają przyjemnie. 

Moja rada to daj im czas, ewentualnie pobaw się eq. Jeśli chodzi o brzmienie ios vs android, to dla mnie na ios grają nieco lepiej, cieplej, ale nie jest to jakaś kosmiczna różnica. Jeszcze muszę zapytać o jedną rzecz: gdzie kupiłeś słuchawki? To istotne, bo na olx i allegro pełno podróbek i to nawet takich co będą miały nr seryjny jak słuchawki appla :) takie słuchawki najlepiej kupić w znanych sklepach lub ewentualnie od zaufanego forumowicza. Inaczej jest spore ryzyko :)

Edytowane przez bakus1233
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

51 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Moja rada to daj im czas, ewentualnie pobaw się eq.

 

Wiem, że słuchawki muszą się na początku trochę wygrzać. Pytanie jak bardzo to wpłynie na ich brzmienie. iPhone ma equalizer do airpodsów?

 

51 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Jeszcze muszę zapytać o jedną rzecz: gdzie kupiłeś słuchawki? To istotne, bo na olx i allegro pełno podróbek i to nawet takich co będą miały nr seryjny jak słuchawki appla :) takie słuchawki najlepiej kupić w znanych sklepach lub ewentualnie od zaufanego forumowicza. Inaczej jest spore ryzyko :)

 

Kupiłem w jednym z chyba dwóch najpopularniejszych sklepów, więc słuchawki na pewno nie są podrobione.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jakąś alternatywą. Coś co będzie miało trochę więcej basu, ale też ogólnie będzie po prostu wyraźnie lepiej grało do podobnej kwoty. Znajdę coś? Oczywiście z dobrym ANC. Myślałem też nad Bose Quitetomfort Earbuds II, ale chętnie posłucham innych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Huawei Freebuds 5. Jeśli Airpodsy ci pasują ergonomicznie to Freebuds 5 też powinny. Dźwiękowo to wg mnie jedne z lepszych TWSów ale nie dogadały się z moimi uszami (jak wszystkie tego typu) i dlatego wylądowały na bazarku

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, masseur napisał(a):

Przede wzystkim brakuje basu.

 

Jak brakuje basu to może masz kiepski seal? Sprawdź inne rozmiary gumek. Brak basu to chyba ostatnie co można Airpodsom Pro 2 zarzucić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Dirian napisał(a):

 

Jak brakuje basu to może masz kiepski seal? Sprawdź inne rozmiary gumek. Brak basu to chyba ostatnie co można Airpodsom Pro 2 zarzucić. 

No właśnie, to też może być przyczyna słabego brzmienia w słuchawkach dokanałowych.

10 godzin temu, masseur napisał(a):

iPhone ma equalizer do airpodsów?

„Adaptacyjna korekcja (EQ) na bieżąco dostraja muzykę do Twoich uszu, zapewniając znakomitą jakość dźwięku. Wysokie, liryczne nuty i głębokie, soczyste basy brzmią wręcz nieprzyzwoicie czysto.” Tak piszą na stronie Apple. Dodatkowo możesz sobie ustawić eq w aplikacji muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Tzn ja tak wspomniałem o tym basie, ale też nie lubię gdy jest go za dużo. No ale w Airpodsach jest go jednak trochę za mało. Ogólnie doły są za słabe, brzmienie jest zbyt lekkie, pozbawione jaj. Trochę w barwie dźwieku przypominają mi jakieś słuchawki logitech firmowe do kompa, z takimi płaskimi małżowinami bez wgłębienia. Oczywiście to nie ten sam poziom, tu jest jednak lepiej, ale jakby szły w tym kierunku. Słuchawki bardziej do gadania niż słuchania muzyki. Brak takiej głębi.
Miałem w uszach Soundcore Liberty 3 Pro , miałem Jabry 8 Active i choć ostatecznie nie zdecydowałem się na żadne z nich z innych względów, to tam brzmienie było naprawdę mocne, aż głowa wibrowała, a słuchawki tańsze (te pierwsze ponad 2x). W Airpodsach nawet jak jest głośno to nie czuć aż tak tej muzyki. 

I zastanawiam się jeszcze nad alternatywami do iPhona. Ale koniecznie z dobrym ANC. Brzmienie + ANC, to jest najważniejsze.

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo autor tematu ma wygórowane oczekiwania co do słuchawek. Pamiętam jak lata temu szukałem w słuchawkach basu jak z jakiegoś potężnego suba, żeby w czasie słuchania muzyki słuchawki spadały mi z głowy (oczywiście od basu). Miałem wtedy skrzywione podejście, słuchawki które ludzie opisywali jako basowe dla mnie były bez basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, all999 napisał(a):

Sprawdź inne tipsy, na allegro masz Spinfit, które wg mnie grają trochę lepiej od oryginalnych. Choć tu raczej problem jest w dobrym sealu.

Czym jest ten seal? Wiele wątków jest z tym słowem, ale w żadnym nie zalazłem wyjaśnienia.

 

7 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Albo autor tematu ma wygórowane oczekiwania co do słuchawek. Pamiętam jak lata temu szukałem w słuchawkach basu jak z jakiegoś potężnego suba, żeby w czasie słuchania muzyki słuchawki spadały mi z głowy (oczywiście od basu). Miałem wtedy skrzywione podejście, słuchawki które ludzie opisywali jako basowe dla mnie były bez basu. 

Wiesz, no na te za 350 zł nie narzekałem jeśli chodziło o jakość dźwięku. W słuchawkach 4 razy droższych spodziewałbym się lepszego brzmienia, a już na pewno nie gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, bendezar napisał(a):

To po prawej - będzie za dużo basu.

To już zależy od diety tej pani. Tak czy siak dobry seal to jest to! Czy to w przypadku dokanałówek, czy damskich spodenek, czy spotkań w Dąbrowie Górniczej.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, masseur napisał(a):

Czym jest ten seal? Wiele wątków jest z tym słowem, ale w żadnym nie zalazłem wyjaśnienia.

 

Uszczelnieniem kanału słuchowego, w przypadku dokanałówek to w większości modeli podstawa by dobrze grały. Jak nie łapiesz seala, to dźwięk ucieka częściowo na zewnątrz i wiąże się to ze słabiej odczuwalnym basem i często "chudym" graniem. 

 

Airpodsy mają akurat taką budowę pół-kanałową, bo nie wchodzą mocno w kanał, ale jak masz za słaby seal no to dźwięk ucieka i nie grają jak powinny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Ale przecież technicsy nie mogą być lepsze od airpodsów. 

Coś musi grać od nich lepiej w tym budżecie... 

 

  

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

 

Uszczelnieniem kanału słuchowego, w przypadku dokanałówek to w większości modeli podstawa by dobrze grały. Jak nie łapiesz seala, to dźwięk ucieka częściowo na zewnątrz i wiąże się to ze słabiej odczuwalnym basem i często "chudym" graniem. 

 

Airpodsy mają akurat taką budowę pół-kanałową, bo nie wchodzą mocno w kanał, ale jak masz za słaby seal no to dźwięk ucieka i nie grają jak powinny. 

1more comfobuds wchodziły jeszcze słabiej i co chwilę musiałem je dociskać, a mimo to doły miały lepsze. Airpodsy siedzą chyba najlepiej ze wszystkich słuchawek jakie miałem okazję przymierzać do tej pory.

 

Serio nie potrafię zrozumieć jak ludzie zachwycają się dźwiękiem tych Airpodsów...

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm no nie wiem, mi ciężko coś zarzucić basowi w Airpodsach. Jest szybki, sprężysty i może jedyne czego mu brakuje to jakiejś większej głębi, zejścia do granic piekieł ;) 

 

Warto też mieć na uwadze, że po drodze (od premiery Pro 2) Apple wydało kilka aktualizacji softu, z czego przynajmniej dwie (w tym najnowsza) wniosły dość istotne poprawki ulepszające jakośc dźwięku. Ale żeby dostać nowszy soft to musisz połączyć Airpodsy z urządzeniem Apple.

 

Z drugiej strony wydaje mi się, że jak tobie ten ich bas nie pasuje to nie ma co się męczyć - może po prostu oczekujesz innego grania.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Dirian napisał(a):

Hmm no nie wiem, mi ciężko coś zarzucić basowi w Airpodsach. Jest szybki, sprężysty i może jedyne czego mu brakuje to jakiejś większej głębi, zejścia do granic piekieł ;) 

Właśnie, brakuje tej głębi. Moje (nauszne) słuchawki firmowe do kompa za 120 zł z mikrofonem i płaskimi muszlami bez wgłębienia mają lepszą głębię. 

 

32 minuty temu, Dirian napisał(a):

Warto też mieć na uwadze, że po drodze (od premiery Pro 2) Apple wydało kilka aktualizacji softu, z czego przynajmniej dwie (w tym najnowsza) wniosły dość istotne poprawki ulepszające jakośc dźwięku. Ale żeby dostać nowszy soft to musisz połączyć Airpodsy z urządzeniem Apple.

Hm kupiłem wersję z USB-C, która dopiero co miała premierę, więc chyba powinna mieć najnowsze aktualizacje?

 

33 minuty temu, Dirian napisał(a):

Z drugiej strony wydaje mi się, że jak tobie ten ich bas nie pasuje to nie ma co się męczyć - może po prostu oczekujesz innego grania.

Też nie chodzi mi, że ten bas ma mocno walić, bardziej o to, żeby brzmiał, miał tą głębię, płynność, nie wiem jakich słów tu użyć jeszcze. 😅 Żeby np muzyka filmowa miała fajne podparcie, a nie tylko chórki pięknie śpiewają, a na dole nic się nie dzieje. Może po prostu te 1more comfobuds pro były tak dobre, że teraz ciężko im dorównać. 😂 Ale musiałbym sprawdzić parę innych słuchawek wyższej klasy, typu Bose QC II, Technics AZ80, czy Sony WF-1000xm5 (choć do tych jakoś najmniej mnie ciągnie), żeby porównać. 
Niestety Airpodsów raczej nie zwrócę, bo na stronie Euro RTV AGD jest napisane, że nie można zwracać dousznych. 😐 Więc pozostaje mi je albo pokochać, albo sprzedać na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności