Skocz do zawartości

dac/wzmac do hifiman xs


Oczeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę o poradę - szukam czegoś 2 w 1 do hifiman xs (dac i wzmacniacz) - myślę że głównie ze względów finansowych.

Najbardziej mi zależy na przestrzeni, myślę że może być odrobinę cieplejsze granie. Obecnie słucham na dx150 i obiektywnie wydają mi się dość precyzyjne i dokładne - myślę, że odrobinę bardziej muzykalny sprzęt ni byłby zły, ale to może moje subiektywne zdanie.

A jeszcze biorę pod uwagę odsłuchu na wyjściu zbalansowanym (czego jeszcze nie próbowałem).

 

Cenowo szacowałbym coś do 1500 i moje typy to:

1. Fiio k7

2. Aune x1s ewentualnie może s6?? używany??

3. Topping dx3 pro ( minus że nie ma wyjścia zbalansowanego, a jednak wydaje mi się to dobrą alternatywą)

 

Źródło to będzie komputer/wspomniany dx150/być może telefon xperia 1 iii, zakłądam że po aux

 

Może coś innego warto wziąć pod uwagę??

 

Będę bardzo wdzięczny za poradę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł albo w aune S6, albo FiiO K7. Te słuchawki potrzebują sporego prądu żeby grać skrajnie głośny bas. Ja mam 1 piosenkę z wiedźmina która włącza zabezpieczenie prądowe na moim CMA400i i edition XS przy bardzo wysokiej głośności.
X1s raczej bym odpuścił z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Ja mając do wyboru swego czasu wybrałem Fiio K5PRO zamiast Aune S6.

do hifiman xs? i jak?

 

33 minuty temu, Pioj napisał(a):

Ja bym szedł albo w aune S6, albo FiiO K7. Te słuchawki potrzebują sporego prądu żeby grać skrajnie głośny bas. Ja mam 1 piosenkę z wiedźmina która włącza zabezpieczenie prądowe na moim CMA400i i edition XS przy bardzo wysokiej głośności.
X1s raczej bym odpuścił z tego powodu

 

Godzinę temu, Tommy66 napisał(a):

S6 bije na głowę x1s. Miałem równocześnie. S6 [dżwięk ocieplony] powinna fajnie spasować pod XS.

Zakładam że Fiio czy Topping to klasa x1s.

Po tych wypowiedziach wydaje czuje że faktycznie lepiej poszukać lub dołożyć i tą s6? chociaż przyznam, że rzutem na taśmę na nią zacząłem patrzeć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł. Jeśli planujesz więcej planarów które wymagają, może nawet lepiej kupić aune S7 (sam wzmacniacz) i podłączać do DX150 jako DAC?

Sam z moich doświadczeń sądzę że wzmacniacz ma dużo większy wpływ na dźwięk

Chyba że po prostu topping A30 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności