Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zrobiła się straszna (i moim zdaniem nieco idiotyczna) moda na lustrzanki.

Mam wrażenie, że 90% osób, które kupują lustrzanki i tak potem traktuje je, jak zwykłe idioten-kamery.

Dokładnie. Ojciec sprawił sobie Canona 400d i używa automatu... :rolleyes:

Hehe pooglądaj całość i wtedy oceń :]

Kurde, też musze podgonić Elfen Leid. Ale udało mi się zdobyć OST: opening jest boski... ^_^

a właśnie - koleżanka się dopomina, żebym jej zapodał jakieś anime

Hmmm, coś lekkiego to może na początek trochę naiwne "Eureka Seven" - nie wiem dlaczego, ale polubiłem ten serial na tyle, że obejrzałem całe 50 epków cztery razy... :P Może Kimo no tabi - świetna baśń. Albo najlepiej na początek nietypowo: podrzuć jej "Kanojo to kanojo no neko" - 5 minut wspaniałości.

Widzieliście Grubego Edda w tym wydaniu? ;P

Wpisz w youtube furtv - będziesz miał duuużo do oglądania... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale gotowe pudła są przeważnie znacznie za drogie, w porównaniu do tego co oferują.. Do tego wątpliwej jakości podzespoły jak zasilacz, nagrywarka, chłodzenie itp.

 

Więc dlaczego składak? Co za różnica zlecić sklepowi aby złożył, z wybranych przez nach podzespołach, a brać jakieś gotowe pudło? Dla mnie to nielogiczne..

 

..no chyba, że coś mnie minęło i te gotowe blaszaki są naprawdę świetne :D Mnie takie kojarzą się tylko z PCtami z tesco..

 

EDIT.

Dokładnie. Ojciec sprawił sobie Canona 400d i używa automatu...

Ale ja dalej będę się upierał, że nawet przy automacie lustro będzie znacznie lepsze niż dobra hybryda/kompakt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no chyba, że coś mnie minęło i te gotowe blaszaki są naprawdę świetne :D Mnie takie kojarzą się tylko z PCtami z tesco..

 

Pod warunkiem, że się samemu dobiera podzespoły. Bo śmiać się chce, jak do zestawu z potężnym C2D ładują boxowe chłodzenie i obudowę wyglądającą jak z wiejskiego odpustu, albo najtańsze pamięci... 2 lata temu, gdy kupowałem poprzedniego kompa, nie miałem możliwości pogrzebać 2-3 godziny w internecie i żałuję bardzo... Bo za 100-300zł więcej (a całość kosztowała wtedy ponad 3500 bez monitora), miałbym zupełnie inny komputer.

 

Ale ja dalej będę się upierał, że nawet przy automacie lustro będzie znacznie lepsze niż dobra hybryda/kompakt..

 

Jeżeli tylko kogoś stać, to zdecydowanie. No i jeżeli ktoś się wciągnie, nie będzie się irytował, że wydał na aparat sporą sumkę i nie może sobie dołożyć lampy, filtru bez konwertera etc... Tym bardziej, że gabarytowo nie ma dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dalej będę się upierał, że nawet przy automacie lustro będzie znacznie lepsze niż dobra hybryda/kompakt..

Bo jest lepsze... zazwyczaj lepsze czujniki i automatyka jest w lustrze niż kompakcie. Plus do tego bardzo istotna cecha wielkość klatki, w kompaktach/hybrydach jest ona bardzo mała i mamy dużo szumu, w lustrzankach mamy zazwyczaj APS czyli 2/3 pełnej klatki, zawsze mniej szumu będzie w lustrze niż kompakcie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dalej będę się upierał, że nawet przy automacie lustro będzie znacznie lepsze niż dobra hybryda/kompakt..

Uch, nie wiem jak w innych, ale w tym automat jest zły, bardzo zły - działa podobnie do aparatu w telefonie: w słoneczny dzień wychodz fajne zdjęcia. Totalna lama klikając co popadnie zrobi lepsze zdjęcie niż to z automatu. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lustrzanke ze niezlym szklem (24-105F4L canona) i przyznam szczerze ze na automacie lepsze zdjecia wychodza kompaktami - glownie chodzi o ostrosc i rozpietosc tonalna - lustrzanki tak bardzo nie ingeruja w to co otrzymaja z matrycy, maja mniej agresywne wyostrzania i poprawianie kolorow, przez co zdjecia z kompaktow sa przyjemniejsze dla oka "bezposrednio po wyjeciu" z karty. Co jednak dla jednego wadą, dla innego zaletą - daje to duzo wieksze mozliwosci postprodukcji - zdjecia z lustra wychodza lepsze niz kompaktem, ale trzeba tez wlozyc w to odpowiednio wiecej czasu i wysilku.

 

 

A jesli chodzi o glebie ostrosci to wcale nie zalezy od lustra - nie wynika to z konstrukcji lustrzanki, lecz ze stosunku rozmiaru przyslony obiektywu do elementu swiatloczulego (matrycy badz filmu) i odleglosci miedzy szklem a matryca. Niektore kompakty sa w stanie wygenerowac zdjecia z glebia ostrosci na poziomie niejednego pentaxa czy olympusa z kitowym obiektywem (np canon g9, albo leiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Już myślałem, że w najdłuższym zastój, a to router mi zwisł i przy odśwież opera dawała stronę z cache... :lol:

 

Tymczasem mega sesja Elfen Lied, dwa odcinki już padły, jeszcze dwa, może trzy dzisiaj... ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie widziałeś, obejrzyj Paprika. Po ochłonięciu, na trzeźwo mogę powiedzieć, że jeden z najlepszych filmów jakie do tej pory widziałem...

 

Edit: aha, siódmy Elfen Lied dobry, ale nic ponad normę... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności