Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To Najprościej po kablu sieciowym z kart sieciowych, tylko wtedy jeśli kom do którego podłączony jest po usb modem jest OFF to nie ma neta na drugim również, ja mam tak z neo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam pytanie jak radzicie sobie z plączacymi kablami od sluchawek wzmacniaczy itp na biurku -.- ?

Mam jedną fajną metode... poprostu je olewam... :lol:

ale na serio, kalbe od głośników i całej reszy upycham pod ścianę i za monitor, a słuchawki kłade tak daleko żeby mi kabel nie przeszkadzał... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie lekkie pytanie:

 

mam w domu net24 i jak moglbym podpiac pod internet 2 komputery? tu bedzie potrzebny po prostu jakis rozdzielacz czy cos jeszcze?

To Najprościej po kablu sieciowym z kart sieciowych, tylko wtedy jeśli kom do którego podłączony jest po usb modem jest OFF to nie ma neta na drugim również, ja mam tak z neo.

 

Dokładnie, najprościej karta-karta.

 

Potrzebujesz skrosowanej skrętki. Pierwszy komp ustawiasz na 192.168.1.1, drugi na 192.168.1.2 i brama domyślna 192.168.1.1, dnsy wyciągasz w dosie z ip config /all, na pierwszym kompie (połączonym z netem) udostępniasz połączenie i powinno działać :) Siostrze coś takiego postawiłem, bo nie miały kasy na router i może wydajność tego jest różna, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam pytanie jak radzicie sobie z plączacymi kablami od sluchawek wzmacniaczy itp na biurku -.- ?

Przeważnie sobie nie radzę, od kiedy pamiętam irytowały mnie kable od wszelakiego sprzętu, w szczególności od komputera.. zawsze się zastanawiałem; po ch.. ich tyle? ;)

 

Ale mam cichą nadzieję, że przyjdą błogie czasy gdzie nie będzie kabli, wszystko będzie łączone bezprzewodowo (nie, nie jestem marzycielem) ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najprościej karta-karta.

 

Potrzebujesz skrosowanej skrętki. Pierwszy komp ustawiasz na 192.168.1.1, drugi na 192.168.1.2 i brama domyślna 192.168.1.1, dnsy wyciągasz w dosie z ip config /all, na pierwszym kompie (połączonym z netem) udostępniasz połączenie i powinno działać :) Siostrze coś takiego postawiłem, bo nie miały kasy na router i może wydajność tego jest różna, ale działa.

 

Co do DNSów to na pierwszym kompie zostawiasz puste pole, na drugim wpisujesz 192.168.1.1 i tez dziala :)

NIe zaomnij tez o udostepnieniu połaczenia z wlasciwosci ikonki połączenia z internetem :)

Co do wydajnosci takiego rozwiązania to duze znaczenie ma posiadany firewall i jego konfiguracja

kerio 2.xx rulezz ;P no i warto zainteresowac sie tez cfoss, bo widze ze to połaczenie DSL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt :D zainstalowałem [znów] zune softwere, tylko że wcieło mi filmiki które z youtube ściągałem, giga zdję ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh. żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności