Skocz do zawartości

XDUOO XD05 PRO


tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bleck55 napisał(a):

Jak w porównaniu do i5 ? Pokaż zdjęcia jak to wchodzi na płytkę

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

Dźwięk na sterydach (dosłownie i to nie musi być zaleta). Jest bas, środek, góra, scena, detal. Wszystko jest, muzykalność, sporo powietrza, przyjemnie się tego słucha. Analogowe zabarwienie, prędkość, dynamika. Naprawdę fajnie i cena też nie taka zła, na przykład na audiofonics. Inne układy tej wielkości pozostają w tyle. I to tyle w telegraficznym skrócie jeżeli chodzi o v5i ;). Są (jak na mój gust) znacznie lepsze od fabrycznych 1612. Do sparkosów im daleko i to bardzo. Sparkosy to dźwięk pełny i realistyczny, z naprawdę świetnym dołem, to reprodukcja nastawiona na masę, ciężar, dynamikę, odwzorowanie, impakt, barwę i detal, a nie skupiona na wyciskaniu siódmych potów za wszelką cenę.  To wszystko w analogowej tonalności, ale bez tego "kocyka", który jest cechą v5i w mniejszym lub większym stopniu. Sparkosy są przy tym bardzo uniwersalne, w kwestii muzycznych gatunków. XD05 pro ze sparkosami to zupełnie nowe brzmienie i jeżeli ktoś ceni sobie analog, nie może być mowy o pomyłce. To jest rzeczywista zmiana, a nie dzielenie włosa na czworo. To reprodukcja dźwięku, która ceni sobie szczerość, a nie tanie triki, albo po prostu – triki. Dodam tylko, że u niektórych dystrybutorów można kupić pro w ofercie łączonej lub z preinstalowanymi sparkosami. To o czymś świadczy. Żeby nie było tak słodkopierdząco, aplikacja sparkosów w pro bez modyfikacji opów to jednak męczarnia (ostatnie zdjęcie ukazuje problem).

https://hificonnect.com/he/product/xduoo-xd05-pro-amp-dac-sparkos-ss3602-opamps/

 

https://eliseaudio.com/products/xduoo-xd05-pro?variant=44086340780250

 

image.thumb.jpeg.d2f1c65cbdcf02e7e544a0f98e42f87b.jpeg

image.thumb.jpeg.0334f7dd23265d2e1d0b5243d49d5497.jpeg

image.thumb.jpeg.d32346172b3cead3e9cbb526f2c0edc5.jpeg

image.thumb.jpeg.bfe762edc4a953be66778b29be9bc4e2.jpeg

image.thumb.jpeg.35971f0a4b9ddb7b7c655371dcd0e6ad.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszewski  SPARKOS LABS SS3602 brałeś z audiophonics.fr ? Z przesyłka DPD wychodzi ok. 860zł za 2 szt.

 

Z polski wychodzi 499zł/szt.

Aż trudno uwierzyć, że te dwie wieże tam się mieszczą. Mogli dać 1-2mm więcej luzu, już by to nie zrobiło wielkiej różnicy dla tej "cegły".

Ze stanów od producenta to raczej średni pomysł. Coś tam jeszcze jest na ebay. Na amazonach (z EU)  wyskakuje jakaś chińszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na sterydach (dosłownie i to nie musi być zaleta). Jest bas, środek, góra, scena, detal. Wszystko jest, muzykalność, sporo powietrza, przyjemnie się tego słucha. Analogowe zabarwienie, prędkość, dynamika. Naprawdę fajnie i cena też nie taka zła, na przykład na audiofonics. Inne układy tej wielkości pozostają w tyle. I to tyle w telegraficznym skrócie jeżeli chodzi o v5i . Są (jak na mój gust) znacznie lepsze od fabrycznych 1612. Do sparkosów im daleko i to bardzo. Sparkosy to dźwięk pełny i realistyczny, z naprawdę świetnym dołem, to reprodukcja nastawiona na masę, ciężar, dynamikę, odwzorowanie, impakt, barwę i detal, a nie skupiona na wyciskaniu siódmych potów za wszelką cenę.  To wszystko w analogowej tonalności, ale bez tego "kocyka", który jest cechą v5i w mniejszym lub większym stopniu. Sparkosy są przy tym bardzo uniwersalne, w kwestii muzycznych gatunków. XD05 pro ze sparkosami to zupełnie nowe brzmienie i jeżeli ktoś ceni sobie analog, nie może być mowy o pomyłce. To jest rzeczywista zmiana, a nie dzielenie włosa na czworo. To reprodukcja dźwięku, która ceni sobie szczerość, a nie tanie triki, albo po prostu – triki. Dodam tylko, że u niektórych dystrybutorów można kupić pro w ofercie łączonej lub z preinstalowanymi sparkosami. To o czymś świadczy. Żeby nie było tak słodkopierdząco, aplikacja sparkosów w pro bez modyfikacji opów to jednak męczarnia (ostatnie zdjęcie ukazuje problem).
https://hificonnect.com/he/product/xduoo-xd05-pro-amp-dac-sparkos-ss3602-opamps/
 
https://eliseaudio.com/products/xduoo-xd05-pro?variant=44086340780250
 
image.thumb.jpeg.d2f1c65cbdcf02e7e544a0f98e42f87b.jpeg
image.thumb.jpeg.0334f7dd23265d2e1d0b5243d49d5497.jpeg
image.thumb.jpeg.d32346172b3cead3e9cbb526f2c0edc5.jpeg
image.thumb.jpeg.bfe762edc4a953be66778b29be9bc4e2.jpeg
image.thumb.jpeg.35971f0a4b9ddb7b7c655371dcd0e6ad.jpeg
ale bez tego "kocyka", który jest cechą v5i w mniejszym lub większym stopniu.

Czym ten kocyk się objawia?


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał(a):

ale bez tego "kocyka", który jest cechą v5i w mniejszym lub większym stopniu.

Czym ten kocyk się objawia?


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

 

To tak, jakbyś słuchał basu przez gruby koc i brzmi jakby był stłumiony. 

2 godziny temu, zgreg napisał(a):

@tomaszewski  SPARKOS LABS SS3602 brałeś z audiophonics.fr ? Z przesyłka DPD wychodzi ok. 860zł za 2 szt.

 

Z polski wychodzi 499zł/szt.

Aż trudno uwierzyć, że te dwie wieże tam się mieszczą. Mogli dać 1-2mm więcej luzu, już by to nie zrobiło wielkiej różnicy dla tej "cegły".

Ze stanów od producenta to raczej średni pomysł. Coś tam jeszcze jest na ebay. Na amazonach (z EU)  wyskakuje jakaś chińszczyzna.

To oficjalny dystrybutor. Tylko nie zamawiaj wysyłki dpd jeśli się zdecydujesz, wieźli to do mnie 11 dni 🙄 .... Wybierz pocztę. Zdecydowałem się jednak na podcięcie lutów u usunąłem adaptery. Z adapterami dotykają podłogi.

 

Opisałem sposoby aplikacji tu:

 

https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17790994

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ładowarka będzie dobra do Xduoo xd-05 bal i xd-05 pro jeśli chodzi o moc urządzenia?
Recenzja:
https://galaktyczny.pl/2023/10/18/baseus-gan5-pro-65w-recenzja/

Sklep:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-sieciowa-baseus-gan5-pro-2xusb-c-usb-13606879370?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=0de0dfce-6509-425f-9276-319923f4c8b6#

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Czy ta ładowarka będzie dobra do Xduoo xd-05 bal i xd-05 pro jeśli chodzi o moc urządzenia?
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-sieciowa-baseus-gan5-pro-2xusb-c-usb-13606879370?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=0de0dfce-6509-425f-9276-319923f4c8b6#

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Powinno być ok, ale do stabilnej pracy potrzebne jest napięcie stałe 12V. Inaczej przy ładowarce QC/PD xd05 będzie startował tylko na 5V w trybie ext  i nie będzie działał w trybie turbo. Można to ominać podłączając taką ładowarkę w trybie charge (wtedy ładowarka wystartuje na 12V) i przełączyć w tryb ext. Przy testach obciążeniowych pro pobierał mi najwięcej 21W, więc 2A powinny wystarczyć, a 3A rekomenduje serwis xduoo. Aby uzyskać stałe napięcie 12V z ładowarki QC lub PD można użyć takiego wyzwalacza (zapamiętuje zadane napięcie i nie trzeba go za każdym razem regulować):

 

image.thumb.png.7896e7def1b39d16cc94edf4d799e686.png

 Albo używać zasilacza impulsowego 12V z wtykiem usb c lub z takim adapterem:

 

image.thumb.png.a12aaaa61782de3655fd3069c7983abb.png

Edytowane przez tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok, ale do stabilnej pracy potrzebne jest napięcie stałe 12V. Inaczej przy ładowarce QC/PD xd05 będzie startował tylko na 5V w trybie ext  i nie będzie działał w trybie turbo. Można to ominać podłączając taką ładowarkę w trybie charge (wtedy ładowarka wystartuje na 12V) i przełączyć w tryb ext. Przy testach obciążeniowych pro pobierał mi najwięcej 21W, więc 2A powinny wystarczyć, a 3A rekomenduje serwis xduoo. Aby uzyskać stałe napięcie 12V z ładowarki QC lub PD można użyć takiego wyzwalacza (zapamiętuje zadane napięcie i nie trzeba go za każdym razem regulować):
 
image.thumb.png.7896e7def1b39d16cc94edf4d799e686.png
 Albo używać zasilacza impulsowego 12V z wtykiem usb c lub z takim adapterem:
 
image.thumb.png.a12aaaa61782de3655fd3069c7983abb.png
Możesz przesłać link do ładowarki która po prostu działa bez kombinowania?
Może być impulsowa+adapter albo USB-C

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Możesz przesłać link do ładowarki która po prostu działa bez kombinowania?
Może być impulsowa+adapter albo USB-C

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie bardzo, używam stacjonarnie LPS, w podróży baseusa, którego już nie robią, ale działa też np. ładowarka od routera, a adapter znajdziesz na allegro:

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-dc-wtyk-usb-c-gniazdo-dc-2-1-5-5-14156268965

 

ja kupiłem taki (to jedyny sprzedawca, który potwierdził, że ten adapter będzie obsługiwał 12V 5A):

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004610709591.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.5dce1c24ZBxidb&gatewayAdapt=glo2pol

 

ludziom działa taki:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001888956090.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60385213304&aff_fcid=f81b960112f148ebb4121441370e2eb5-1698930545576-07881-_EjGCHKr&tt=MG&aff_fsk=_EjGCHKr&aff_platform=default&sk=_EjGCHKr&aff_trace_key=f81b960112f148ebb4121441370e2eb5-1698930545576-07881-_EjGCHKr&shareId=60385213304&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=f73917c4e9ee40a18581ae1e96154ab5&afSmartRedirect=y

 

 

W sumie każdy używa czegoś innego.

Temat zasilaczy jest tu szeroki jak Wisła i było już wiele na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 13:55, wfmsiekierka napisał(a):

Możesz przesłać link do ładowarki która po prostu działa bez kombinowania?
Może być impulsowa+adapter albo USB-C

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja mam takiego Baseusa jak podałeś i nie ma problemów ze startowaniem w trybie Ext i Turbo - mam podpiętego XD05 Pro pod USB-C.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.acaf42b5e02fdfa61cbc64ea51f233c6.jpeg

Podczas uruchomienia ze staccato xd05 przeszedł w tryb eco. Niestety staccato nie zadziałały. Byłem ciekaw jak się zaprezentują. No cóż ... Vivid to bardzo szczegółowe brzmienie, ale nie ostre, z wielką sceną, świetną stereofonią i bardzo szybkie. Zaskoczyła mnie dość bliska pozycja wokali i ich wypełnienie, bo vivid pamiętałem dotąd inaczej pod tym względem. Nie są przy tym męczące. Classic, ciepłe brzmienie, ładna faktura i nastrój. Są wolniejsze od vivid. Tak, są miękkie i wolne. Sparkosy - na tle vivid są ciepłe, ale bardzo dynamiczne z wspaniałym basem. Vivid to dźwięk podany na tacy, bez problemu dostaniemy tu wszelkie niuanse. Sparkos to brzmienie pełne i nasycone, klasyczne, ale nie przestarzałe, tylko dojrzałe i nie trzeba tu szukać dociążenia przez zmianę filtrów. Vivid to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy cenią detale i kunszt realizatorów dźwięku, muszę dodać, że nie stoją po stronie chłodnej analityki w implementacji z pro. Można tu znaleźć przyjemność. Sparkos to coś dla poszukiwaczy kameralnego brzmienia i nastroju, mocnego uderzenia, naturalnej barwy, pełnego brzmienia, realistycznego odbioru i świetnego tempa.

@edit:

Ok, uruchomiłem staccato, ale tylko w trybie eco. Dlatego nie będzie to niestety rzetelne  porównanie (praca w trybie normal jest  niemożliwa, wtedy staccato nie działają).  Nie słuchałem ich długo. Są po stronie analogowej, może scena jest nieco szersza niż w sparkos, ale nie są tak dynamiczne i szybkie. Myślę, że w tym środowisku nie sprawdzają się dobrze i nie chodzi tylko o kwestię związaną z zasilaniem. Może na innej platformie sprawdzają się znacznie lepiej.

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszewski świetna robota👍, ale mi mina zrzedła😬.

Chodzi mi po głowie i męczy ten Xduoo już od jakiegoś czasu. A teraz po przeczytaniu wiem, że żeby zabawa była przednia, to nielicząc daców musiałbym wydać jeszcze (niestety🥺) trochę kasy na opampy (na sparkosy napewno). 

Pytanko.

Te kabelki z gniazdami pod opampy to sam robiłeś czy to jakieś gotowce?

 

 

Edytowane przez deadman42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jest jaka chociaż minimalna różnica w graniu z przedłużaczem lub bez? Jakich użyłeś przewodów, i jaka wg Ciebie jest odpowiednia ich długość? Można by się pokusić o typowo audio kable i lut posrebrzany.

Druga opcja to użycie kilku podstawek DIP-8, usunięcie/otwarcie klapki i postawienie na wysokich nóżkach, takich jak tu:

 BTW ale masz tych trochę opampów ;)

Może to kwestia przedłużaczy, że staccato nie działają w normal/turbo lub kwestia wyboru wyjścia 3.5/4.4 ew. słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, deadman42 napisał(a):

@tomaszewski świetna robota👍, ale mi mina zrzedła😬.

Chodzi mi po głowie i męczy ten Xduoo już od jakiegoś czasu. A teraz po przeczytaniu wiem, że żeby zabawa była przednia, to nielicząc daców musiałbym wydać jeszcze (niestety🥺) trochę kasy na opampy (na sparkosy napewno). 

Pytanko.

Te kabelki z gniazdami pod opampy to sam robiłeś czy to jakieś gotowce?

 

 

Za moment BF, więc pewnie okazje jakieś będą (para vividów dual na alledrogo jest teraz po 649 np., ktoś sprzedaje używane za 300 para). To kabel DIY.

 

6 godzin temu, zgreg napisał(a):

Ciekawe czy jest jaka chociaż minimalna różnica w graniu z przedłużaczem lub bez? Jakich użyłeś przewodów, i jaka wg Ciebie jest odpowiednia ich długość? Można by się pokusić o typowo audio kable i lut posrebrzany.

Działa bez problemu z taką długością, krótszy by nie zaszkodził, ale wolę trzymać scalaki daleko jeden od drugiego (te otwarte) Przewody dostałem, więc się nie wypowiem.

6 godzin temu, zgreg napisał(a):

Druga opcja to użycie kilku podstawek DIP-8, usunięcie/otwarcie klapki i postawienie na wysokich nóżkach,

BTW ale masz tych trochę opampów ;)

Same podstawki niczego nie zmienią, trzeba byłoby po umieszczeniu po drugiej stronie modułu połączyć piny na nowo, bo nie będą się zgadzały. Takie rozwiązanie nie pozowli zamknąć drzwiczek do zatoki opampów, chyba, że ma się drugi moduł bez modów. (opampy to zbieranina z kilku dobrych lat)

 

image.thumb.png.5b1962ed32348438ca400b4c4e2aa7f2.png

 

Niezłym rozwiązaniem mógły być riser mini pcie (w tym zgadzaja się piny, pytanie czy są podobnie rozmieszczone):

 

 

image.thumb.png.c9315d83816fe15a5df766bf04a3afb9.png

 

6 godzin temu, zgreg napisał(a):

Może to kwestia przedłużaczy, że staccato nie działają w normal/turbo lub kwestia wyboru wyjścia 3.5/4.4 ew. słuchawek?

Nie znam się na tym, ale to raczej kwestia zbyt niskiego napięcia minimalnego, bursony v6 mają , o ile pamiętam 3,5V, a staccato 8V. Wyższe tryby nie działają nawet bez obciążenia i dac nie jest wykrywany. Nie warto sobie staccato zawracać głowy na tej platofomie według mnie. 

 

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na xd05 podaje sygnał z M3 ultra, dźwięk jest ok. Zastanawiam się czy ma znaczenie jaki chip siedzi ESS, AKM czy to nie ma żadnego znaczenia bo jest on pomijany?
W PC mam Płyta główna MSI B450 Gaming Plus Max ATX
ale nie widzę w nim wyjścia optycznego tylko HDMI, USB A.

Podłączyłem na chwilę sygnał z telefonu poco f3 ale jakość dźwięku była okropna.
(Sygnał z aplikacji tidal hifi plus)uapp.


Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka


@greg
Podłączyłem na chwilę sygnał z telefonu poco f3 ale jakość dźwięku była okropna.
(Sygnał z aplikacji tidal hifi plus)uapp.

Nie rozumiem. Czy z komputera czy z telefonu idzie ten sam zapis cyfrowy(?) skąd niby te różnice?
Pytam bo to dla mnie ważne ponieważ w czarny piątek mam zaplanowany zakup xd-05 pro i jako źródło ma służyć telefon.

Proszę niech mi to ktoś wyjaśni

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jutro i dam znać , z telefonu słuchałem krótko. W teorii nie powinno być różnicy bo to sygnał cyfrowy. Wówczas z telefonem miałem problem z baterią bo spuchła, teraz wymieniłem na nową ale nie wiem czy to miałoby coś do rzeczy.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jutro i dam znać , z telefonu słuchałem krótko. W teorii nie powinno być różnicy bo to sygnał cyfrowy. Wówczas z telefonem miałem problem z baterią bo spuchła, teraz wymieniłem na nową ale nie wiem czy to miałoby coś do rzeczy.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka


OK, to do jutra

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się potwierdziło ale tylko na Amazon music unl. - na telefonie jest efekt jakby brakowało prądu i dźwięk przygasa podczas uderzenia basu. Jest to niesłuchalne. Być może gdyby dać przejściówkę z podłączonym zasilaniem to by problem rozwiązało.

Na telefonie (jako żródło)

Na aplikacji Tidal, czy UAPP jest ok  ale moim zdaniem tylko ok lub dobrze (na UAPP) .

Na app. Tidal dźwięk jest jakby za mgłą, trochę mu brak dynamiki.

Na Shanling M3Ultra (jako żródło)

Na UAPP DAP dźwięk jest wyraźnie bardziej dynamiczny i bardziej rozdzielczy pod Amazonem.

Amazon mi gra najlepiej na m3u. Potem UAPP a na końcu app tidal (choć tu nie są tak duże różnice jak na telefonie).

Określiłbym, że na telefonie jest 80-90% jakości tego co daje M3U. Pod amazonem gra jakby na AKM, jest to "mięcho".

 

Nie skreślałbym telefonu jako źródło ale tylko pod UAPP i być może mój jest po prostu słaby pod tym względem.

Wszystkie odsłuchy bez EQ; UAPP z bit perfect mode; na Sundara CB; na wzmocnieniu w xd05 na normal, poziom gł. ok.40%; obecnie jestem na ESS w xdd05 i Burson V5-iD.

 

Edytowane przez zgreg
Ponowne sesja odsłuchowa ;)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparkos ss3602 (para) na stronie producenta ok. 680 z przesyłką i opłatami (-30% z kodem)

 

https://sparkoslabs.com/product/dual-discrete-op-amp-ss3602/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli by użyć ibasso dx160 które posiadam będzie lepiej, jak to sprawdzić?
Czy muszę kupić i testować czy też są jakieś inne możliwości?
Ewentualnie co jak źródło sprawdzi się bardzo dobrze wyłączając komputer?
bo to od tego chcę uciec.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności