Skocz do zawartości

XDUOO XD05 PRO


tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, neonlight napisał(a):

Miałem to samo z XD05+, aż dziwne, że w dalszym ciągu dodają ten g....... kabel USB. 🥴

 

No tutaj w zestawie są niby fajne kable, grube, takie audiofilskie, ale jak widać sam wygląd to nie wszystko :v 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie v5i "weszły" super w parze denonami 9200 i co najfajnieszje dół się nie rozjeżdża, a to powód najczęstszych narzekań jeżeli chodzi o v5i. Bas ma ładne wypełnienie i prędkość, słychać barwę, a nie tylko wartość nuty, jak przy fabrycznych 1612A. Chłopaki na headi przekonują mnie, że sparkosy deklasują v5i, ale  np. denony lubią ciepło, dlatego przesiadka na sparkosy nie jest w moim przypadku aż tak oczywista, ale rączki świerzbią . Daj mu trochę pograć na F7, na zasilaniu bateryjnym. Poza tym w końcu jednak zamówię w miarę porządny tester usb i przemierzę go od góry do dołu, jak się  zachowuje na różnych zasilaczach i ładowarkach i w różnych scenariuszach.
Żeby nie było tak łatwo wybrać to są jeszcze Sonic Imagery Labs 994 trochę lepsze od sparkos

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zgreg napisał(a):

Żeby nie było tak łatwo wybrać to są jeszcze Sonic Imagery Labs 994 trochę lepsze od sparkos

Raczej się nie zmieszczą.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dirian napisał(a):

Dawajcie wrażenia z ESS vs AKM ;) 

AKM
+ lepszy impact basu
+ więcej przenikania basu w górę, otacza inne dźwięki, spowija miękkim kocem. Nie jest to wada, tylko cecha
+ dynamika, ok
+ słychać technologię Velvet

 

EES
+ technikalia, dźwięk rozłożony na atomy
+ odpowiedź w słuchawkach planarnych rewelacyjna
+ dynamika, rewelacja
+ szczegółowość na wyższym poziomie
+ na jasnych słuchawkach może być za ostro
+ dźwięk chudszy

 

Do jasnych słuchawek polecam AKM, ciemne mogą zamulać. Na AKM, na wysokiej klasy słuchawkach z dużą precyzją w górze pasma - może być to bardzo udany duet.
Na AKM na słuchawkach mało rozdzielczych może nie być zbyt szczegółowo ale to też może być zaleta  -  przez to, jest to relaksujący przekaz ;)


Ten odsłuch jest akurat na burson V5i-Dual Opamps. To może działać na niekorzyść AKM, razem mogą grać "za ciepło".

Porównanie na Letshuoer S12 Pro (na balanced). Ultrasone signature pure nie są tak rozdzielcze (single ended) i trudno mi wyłapać różnice.

Słuchane na xd05 pro na "normal".


Skupiłem się na jednym utworze bo nie mam takiej pamięci muzycznej. Zresztą w muzyce elektronicznej czuję się najlepiej i potrafię najlepiej wyłapać niuanse.

 

ALBUM
Pulsatille
Martin Nonstatic
Above a Mercury Ground
https://music.amazon.com/artists/B004JYNE24/martin-nonstatic?marketplaceId=A3K6Y4MI8GDYMT&musicTerritory=PL&ref=dm_sh_OxcT7J2xH2CDqP5EQsKVzJZfk
UltraHD,24bit (Amazon music unlimited)
Źródło Shanling M3 Ultra (USB-C)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowy opis :) 

 

ESS faktycznie rewelacyjnie gra z cieplejszymi słuchawkami - na Softears Cerberus jest petarda. Ale już HD660S2 chyba trochę bym ocieplił tym AKM-em. No nic, trzeba będzie niedługo zamówić 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESS vs ROHM sound demo

https://www.youtube.com/watch?v=oK8jBZo8Q5k

 

omówienie podzespołów (chociaż to chyba wersja przedprodukcyjna - zielone PCB):

https://www.youtube.com/watch?v=V0xb-MK3HF0&t=22s

 

Gość jest z Kijowa (tak tylko zaznaczam).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

169696426748211121.jpg

 

Dziś skupiłem się na czymś klasycznym: 

Yes, Owner of a Lonely Heart
Porównanie na Letshuoer S12 Pro (na balanced)
 

ESS
+ wyraźniejsze wokale (niż w akm)

AKM
+ szersza scena
+ dźwięk bardziej nasycony

ROHM
+ najlepiej brzmiąca gitara
+ luźny dźwięk

+ scena średnia

 

Ogólnie nie są to duże różnice, dałbym tak 20%

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zgreg napisał(a):

ESS
+ wyraźniejsze wokale (niż w akm)

AKM
+ szersza scena
+ dźwięk bardziej nasycony

ROHM
+ najlepiej brzmiąca gitara
+ luźny dźwięk

+ scena średnia

 

Ogólnie nie są to duże różnice, dałbym tak 20%

 

 

AKM jest "gładszy" od ROHM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
AKM jest "gładszy" od ROHM? 
Jeśli gładkość to też wycofanie średnicy to tak.

Mam do porównania z AKM w shanling m2x i wydaje mi i się, że ten AKM w m2x gra bardziej szczegółowo, swobodniej. Być może implementacja shanlinga jest lepsza.
Gdzieś na anglojęzycznym yt słyszałem opinie że to końcówka mocy (op amp) najwięcej wnosi.
Będę się musiał pobawić filtrami pod AKM w xd05 bo pod ESS nie było zbytnio słychać różnicy. Tu pod ROHM zdziwiło mnie, że jest taka wyraźna między 1 a 2.

Jak 20%, to całkiem sporo
Mogłem poszaleć z tymi 20% ;)

3x DAC, 3x op amp's robi się z tego sporo zmiennych i ciężko będzie to ogarnąć (na razie siedzę na v5i-D).



Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomaszewski napisał(a):

Ciekawe czy można będzie w niedalekiej przyszłości kupić moduł do op-ampów. Wtedy chętniej prałbym się za eksperymenty :) Kilku recenzentów wspominało (być może przypadkowo - przez przejęzyczenie), że Xduoo dłubie jakieś swoje moduły "fabryczne" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Shozimus napisał(a):

Ciekawe czy można będzie w niedalekiej przyszłości kupić moduł do op-ampów. Wtedy chętniej prałbym się za eksperymenty :) Kilku recenzentów wspominało (być może przypadkowo - przez przejęzyczenie), że Xduoo dłubie jakieś swoje moduły "fabryczne" 

Na razie nic na to nie wskazuje, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2023 o 20:48, Shozimus napisał(a):

Ciekawe czy można będzie w niedalekiej przyszłości kupić moduł do op-ampów. Wtedy chętniej prałbym się za eksperymenty :) Kilku recenzentów wspominało (być może przypadkowo - przez przejęzyczenie), że Xduoo dłubie jakieś swoje moduły "fabryczne" 

have no new opamp cards, user can replace the operational amplifier chips by himself.
the amplifier circuit work in class A in all modes
 

Best Regards,

wei

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RIH napisał(a):

Zgrabne, przenośne urządzenie DIY emoji1.png
Kupujesz jeszcze lutownicę na USB, sporą torbę z częściami i nawet w kawiarni można sobie pogrzebać.
Two thumbs up Xduoo emoji1.png3d8bbbb4babf62a58004274db5be1cb3.jpg

No dizajn to nie wszystko 😆, ale w sumie to nawet posiedziałbym w tej kawiarni. Mam w szufladzie bursony v6 w obu wariantach, staccato, a od 10 dni  😖 jadą do mnie (chyba przez Shenzen) sparkosy z audiophonics.fr. Jako platforma testowa, czemu nie. Nie trzeba aż tak dużo bawić się z modułem.

O1CN012EU93i1dO6DG6lwHy_!!2759823725.jpg_q50s50.jpg_.webp

image.thumb.png.f17a5551901dd6b3f07775cd13f2a32a.png

image.thumb.png.947e909324d45d20f3eaa7472f87fc14.png

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności