Skocz do zawartości

Słuchawki - Wybor, Pytania, Wady/zalety


Gość f3jk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić słuchawki do 120zł. Będą one służyły w głównej mierze do grania (Counter Strike Source).

Mam na oku dwa typy słuchawek SENNHEISER HD437 oraz HD457. Moje pytania to:

1. W przypadku HD437 pasmo przenoszenia wynosi 21 - 18 000 Hz, a HD457 25 - 21 000 Hz oraz impedancja obu słuchawek wynosi 32Ohm. Co daje pasmo przenoszenia? Czy im większy przedział pasma tym lepiej? Jakie to ma odbicie w rzeczywistości (jak sie to przekłada na jakość dźwięku). Jakie ma znaczenie impedancja?

2. Czy owe słuchawki są wygodne? Nie meczą uszu? Nie ściskają? Nie ciąża?

3. Spotkałem sie z opiniami iż słuchawki przystosowane specjalnie do grania takie jak SteelSound czy Icemat wypadają gorzej w stosunku do Sennheiser'ow. Czy jest to prawda?

4. Moje ostatnie pytanie. Jak dobrze oddają kierunek dźwięku? Chodzi mi o to (jak wiadomo w grach typu CSS ważne bardzo jest skąd pada strzał, czy ruch) czy jeżeli słyszymy coś w jakimś miejscu to rzeczywiście z tego miejsca dźwięk dobiega.

 

Jezeli polecacie jakiś inny sprzęt proszę o opisanie dlaczego.

 

Prosiłbym o konstruktywne oraz na temat odpowiedzi posiadaczy tych słuchawek jak również specjalistów w tej dziedzinie :)

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większe pasmo przenoszenia, tym lepiej ja kupuję tylko z zakresem 1-99999Hz XD - joke

 

Oczywiście w granicach możliwości sprawnego ucha ludzkiego - 16Hz - 20kHz przy czym graniczne częstotliwości ucho odbiera z bardzo małą efektywnością. Niestety teoria/nauka swoje a producenci słuchawek swoje ;) Słuchawki produkowane seryjnie nie mają identycznych parametrów, więc nie ma co specjalnie się nimi przejmować. Najważniejsze to przesłuchać je samemu... lub ew. poczytać opinie innych :D (słuchawki o tych samych parametrach mogą grać zupełnie inaczej) Co do samych modeli, które wymieniłeś to nie znam ich :> ale widuję je podłączone w empikach, więc jak się rozglądniesz to może je sam przesłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdroffe luckie uho jest w stanie uslyszec zakres czenstotliwosci tylko od ponat 23Hz do gura 17-18kHz reszta czenstotliwosci jest odczowalna cialem. wienc napszyklat niemorzliwe jezd okreslenie miejsca glosnika niskotonofego ktury bedzie gral s czenstotliwosciom 30-40Hz. a tak doze zakresy czenstotliwosci w sluhawkach spowodowane som tym rze im wienksze som zakresy to tym mniej zaklucen jest w zakresie czenstotliwosci slyszalnej dla ucha.

 

 

 

2. wszelkie sluhafki naluszne bendom menczyc ucha. czeba robic czasami se pszerfy. bo inaczej bendom boleć uszy, chyba rze bendom to sluhawki ktore bendom mialy duzy palonk na kturym bendzie rozkladal sie cienrzar calych sluhawek. myslem rze do gier powinienes rozejrzec siem za sluhafkami firmy filips, napszykłat takimi jak te:

 

http://allegro.pl/item217046362_philips_hp...ancja_nowe.html

 

jakosc jezd na nih dobra, a do gier raczej wienkszej nie bedziesz poczebowal

 

 

3. niby do grania som dobre, ale raczej mozyki bendzie ci na nih cienszko posluchac, bo som sredniej jakosci, do tego som cienszkie.

 

4. bendziesz mial taki efekt tylko jerzeli masz wlonczonom emulacje efektu DTS na sterelo. bo inaczej to takie efekty tylko w sluhafkach, kture som sredniej jakosci, ale majom pseldo 5.1

 

 

 

 

 

 

Posdrooffkiiii!!!!!11!!1!!!!!!!!!!!!!11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym trollem, próbowałem rozruszać to forum. :)

Tego posta pisałem z dobre pół godziny. :P

My na brak ruchu nie narzekamy, a tak denny dowcip może się sprawdzić tylko na forach dla dzieci. Pisz po ludzku, to się przekonamy, czy rzeczywiście tak świetnie znasz ortografię i interpunkcję. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na brak ruchu nie narzekamy, a tak denny dowcip może się sprawdzić tylko na forach dla dzieci. Pisz po ludzku, to się przekonamy, czy rzeczywiście tak świetnie znasz ortografię i interpunkcję. <_<

 

"zdroffe luckie uho jest w stanie uslyszec zakres czenstotliwosci tylko od ponat 23Hz do gura 17-18kHz "

 

Wystarczy przejsc test na pilota w naszej ojczystej marynarce powietrznej, aby dowiedziec sie ze duza czesc kandytatow na pilota jest w stanie wyczuc fale akustyczna o czestotliwosci powyzej 20kHz, o ile wiecej nie wiem, i chyba jest to troche tanjne ;) poprostu starszego mam w wojsku byl na takich badaniah, polegalo one na wcisnieciu guziku kiedy "sie cos uslyszy" i albo podawany byl dzwiek o bardzo wysokiej czestotliwosci, na granicy slyszalnosci, albo poprostu brak emitowania dzwieku przez glosnik, co weryfikowalo ewentualne proby mataczenia ;DD

 

Poza tym jakos nie znalazlem jeszcze wzmacniacza (mp3 playera:D) ktory jednoczesnie nie byl by oparty o konstrukcje lamp i podawal by sygnal o wzmacnianej czestotliwosci powyzej 20000Hz, tak zeby mogly wykazac sie glosniki wysokotonowe... a szkoda, bo mozna by bylo np. podreczyc stare psiosko zalegajace w przedpokoju albo jesli samemu zacznie sie szczekac isc na pilota, do Deblina.

 

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nadal mam metlik w glowie ale postanowilem ze przeznacze 200zl na usłuchawki :):P

Cena sie zmienila to i wybór ulegl zmianie. Co według was bedzie najlepsze do komputera(mp,gry) oraz odtwarzacza przenośnego i dlaczego:

- Philips HP8900

- AKG K27i

- Sennheiser HD-212PRO

 

Prosilbym o uzasadnione podpowiedzi co do wyboru :) bo jakos w next tygodniu chcialbym juz zamówić.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wierze recezje ze stron :>

Pomijając recenzje - ja też sugeruję przyjrzeć się wyżej wymienionym modelom... :> Zapewne szukasz czegoś z dobrą przestrzenią, dobrą lokalizacją źródeł dźwięku w grach, a jedne i drugie słuchawki powinny Ci to zapewnić. Chociaż stosowanie 8900 z przenośnym odtwarzaczem może być dyskusyjne - nie każdy jest je w stanie dobrze napędzić (z naciskiem na dobrze a nie, że "jakoś grają", "i tak lubię cicho słuchać a nawet tak zdrowiej", etc.), pomijam gabaryty bo sam używałem na mieście UR-29... UR-40 powinny być mniej wymagające pod tym względem - generalnie polecam odsłuch jednych i drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania polecam sluchawki, ktore zostaly do tego stworzone :> czyli:

1. SteelSound 5hv2 - bardzo dobra jakosc dzwieku oraz wykonania, wysuwany mikrofon, ktory latwo mozna ukryc, dobrze tlumia dziweki z otoczenia

 

2. Icemat Siberia - bardzo dobra jakosc dzwieku, mikrofon jest osobno przyczepiony do "klipsa", lecz niektorym osobom lamie sie palak, te z posrod pozostalych znacznie gorzej odcinaja nas od dziwiekow dochodzacych z otoczenia

 

3. Medusa 5.1 - jakosc dziweku takze jest bardzo dobra, posiadaja mikrofon, dobrze tlumia dziweki z otoczenia, lecz czesto wracaja do serwisu...

 

Wszystkie sluchawki maja dzwiek przestrzenny 5.1, a dwie pierwsze maja mozliwosc aktywowania dzieku 7.1 przy pomocy np. karty dziekowej usb, ktora mozna do nich dokupic.

 

Na Twoim miejscu kupilbym SteelSoundy, lecz jesli nie mozesz dolozyc 15zl na nie to kup Icematy i nie rzucaj nimi to beda Ci wiernie sluzyc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce head setow, pozatym nie interesuja mnie sluchawki dla prUgamerow ;)... Zrobili słuchawki za 100zl dolepili znaczek, sponsor kazał grac kilku teamom na świecie i reklama robi swoje. Dzieci kupuja sluchawki dla prUgamerow licząc na to ze po zakupie dostana olśnienia i będa prU jak Neo na przykład ;)

 

Dzięki, ale juz widzialem XX ludzi którzy mowia ze Sennheisery przebijaja o glowe te sluchawki dla prUgamerow ;)... a ci co mowia ze sa super i swietne, to wlasnie takie dzieci, mlodziez ktora wczesniej na uszach miala co najwyzej produkt za 40zl ;) wiec po takiej przesiadce kopara im siada i sa podnieceni.

 

Ktore wybrac:

- Philips HP8900

- Sennheiser HD-212PRO

 

Pozdrawmiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3jk mylisz sie ;) Jezeli chodzi o sprzet do grania to troszke sie znam i mam w tym doswiadczenie. Gadasz bzdury tak jakbys powiedzial ze np. myszka za 20zl a4techa jest tak samo dobra jak Logitecha ktorys z MXów :] To samo odnosi sie do klawiatur, podkladek i sluchawek. Headsety, ktore wymienilem nie sa tanim shitem po drozszej cenie tylko dlatego, ze maja nalepke fimry, ale z tego wzgledu iz jest to naprawde dobry produkt. W grach takich jak CS najwazniejsze jest pozycjonowanie, dzieki ktoremu mozesz dokladnie okreslic gdzie znajduje sie przeciwnik a system 7.1 w tym naprawde pomaga. Wiesz nie jestem podnieconym dzieckiem neostrady tylko mialem te headsety na uszach i wiem jak sie w nich gra:) o niebo lepiej niz w drozszych sluchawkach nie przeznaczonych do grania. Wiesz to Twoje pieniadze i zrob z nimi co zechcesz lecz naprawde dobrze sie zastanow nad tymi sluchawkami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupuj creativea (nawet nalepka progamer nie pokazala w nich nic pozytywnego).

2. Icematy tez bym sobie odpuscil (nie znam osoby ktora ma je cale po kilku miesiacach uzytkowania. Jak sam dobrze wiesz gwarancja nie obejmuje najczesciej zlamania palaka itp)

3. Sam mialem duzo stycznosci ze speedlinkiem - medusa 5.1 jak i slabsze modele. Jednego mozesz byc pewien - nie polamiesz ich. Jakosc dzwieku bardzo dobra, a 5.1 ktore tutaj zacheca naprawde sie sprawdza (ale jesli chcesz wykrzesac z nich moc to musisz kupic dobra karte dzwiekowa (audigy/x-fi?). Wiem ze na SB L 5.1 nie spisywaly sie najlepiej, a na zintegrowanej dzwiekowce ze tak to ujme "bez rewalacji".

Jedynym mankamentem jest mikrofon i faktycznie - moga wyladowac przez to w serwisie, bo przestaje on kontakotwac (tyle ze w przypadku takiej wady gwarancja zostanie uznana i nie beda to wyrzucone pieniadze).

 

Steelsoundy sa wg mnie przereklamowane, to samo moga zaoferowac modele np philipsa czy Sennheisera.

 

Wybor powinien sie rozstrzygnac miedzy 5.1 vs surround. Jesli chcesz miec sluchawki takze do muzyki to polecalbym jednak odlozyc sluchawki przeznaczone dla graczy i zainwestowac w jakies philipsy czy seenheisery.

Ew ujme to inaczej - jesli nie jestes uzaleznionych od gier komputerowych i nie stawiasz ich zawsze na pierwszym miejscu to odpusc sobie sluchawki dla progamerow ;). Lepiej wyjdziesz kupujac sluchawki za 50zl do csa (byle wygodne i z mikrofonem), a za drugimi rozgladac sie pod katem czysto audiofilskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja bardz wielka wypowiedz nic a nic nie pomogla mi w wyborze miedzy dwoma sluchawkami... to ze mozesz mi zaoferowac Philipsa czy Sennheisera to mnie nie satysfakcjonuje bo sam pytam sie ktore z nich wybrac....

SLUCHAWKI DLA GAMEROW (medusy,ss i icematy) MNIE NIE INTERESUJA... wiec prosze po co pisac o nich ?;f

 

edit: do posta ponizej.. ale po co pisac o icematach i innych headsetach jak mnie one jak juz napisalem wyzej NIE INTERESUJA, co do HD201 mialem okazje przesluchac i ten model jest znacznie gorszy od HD202 w moim odczuciu wiec nie dziwie sie ze moga byc gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze dzwiek w icematach jest b. czysty. Mialem okazje miec sennheisery hd 201 oraz pc 160 i dzwiek jest... gorszy niz w icematach. Co do lamania- jak nie dbasz o palak to tak jest, ja swoje juz mam od 2 lat i dopiero 2mce temu zauwazylem ze mi sluchawka nadpekla, co w ogole nie przeszkadza w uzytkowaniu i nie psuje dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze dzwiek w icematach jest b. czysty. Mialem okazje miec sennheisery hd 201 oraz pc 160 i dzwiek jest... gorszy niz w icematach.

Wiesz, porównanie z 201 to żadne porównanie. Jesli autor wątku chce słuchawki nie tylko do gier ale do komfortowego słuchania muzyki to może sobie z czystym sumieniem darować te wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co słyszałeś dla porównania z nimi z dobrych otwartych słuchawek? Może i są niezłe w porównaniu z HD 201 jak to napisałeś ale trudno jest zrobić dobre słuchawki zamknięte i raczej na pewno polegną w porównaniu z chociażby SHP8900. Cenowo chyba też żadna atrakcja, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności