Skocz do zawartości

Sonnet Morpheus mk2 + Feliks Audio Envy


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Zestaw słuchawkowy Sonnet Morpheus mk2 + Feliks Audio Envy w ostatnich dniach przyjechał do HiFiPRO - MP3Store Kraków. Oprócz niego m.in. WooAudio WA7 3rd + WooAudio WA22.

 

Wszystkich zainteresowanych odsłuchem zapraszam na ul. Dąbrowskiego 5/LU2D.

 

Do zobaczenia

20230721_153642_2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe klocki, ale nie wydaje mi się, żeby to było najlepsze połączenie :) Chyba, że ktoś lubi taki nadmiar kolorków, organiczności i ogólnego przesłodzenia, to będzie wtedy zadowolony. Fakt faktem nie znam Morfeusza, ale miałem wyzszy model Pasithea, która też ma lekko cieply charakter brzmienia (Morpheus ponoć jeszcze cieplejszy) i miałem dokładnie ten egzemplarz Envy. Charakter lamp 300B robi swoje, dodaję jeszcze tego cukierkowatego i zarazem troche miękkiego brzmienia. Moim zdaniem do tego wzmacniacza należy dobierać bardziej neutralnie grajacy DAC (jaśniejszy od Sonneta). Tym niemniej jednak tak jak mowie, może się to komuś spodobać, takie combo, które prezentujecie powyżej i sam jestem ciekaw komentarzy postronnego sluchacza. Można też w pózniejszym terminie wsadzić jaśniejsze lampki i wtedy powinna być gitara 😉👍

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Wspaniałe klocki, ale nie wydaje mi się, żeby to było najlepsze połączenie :) Chyba, że ktoś lubi taki nadmiar kolorków, organiczności i ogólnego przesłodzenia, to będzie wtedy zadowolony.

Z pewnością znajda się amatorzy na takie połączenie, a kto bogatemu zabroni.

Sam jestem ciekaw jak Morpheus mk2 spisuje się i jaka jest różnica w porównaniu z wersją pierwszą.😁

 

Edytowane przez pablo650
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dżwięku jest żadna różnica.

Cytat

However, the MK-II version is now equipped with an additional -10dB attenuator that allows the Morpheus to be combined as a digital preamplifier with highly sensitive tube designs. By means of jumper settings the output voltage can easily be reduced from 2V RCA and 4V XLR to respectively 0.7V RCA and 1.33Volt RMS which in practice comes down to -10dB.

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał(a):

W dżwięku jest żadna różnica.

Z tego co pamiętam i na co zwróciłem uwagę,to budowa wewnętrzna w wersji pierwszej, mało do mnie przemawiała. Szukając dacka, brałem go pod uwagę, jednak przegrał z Kinki Studio, ale to była kwestia mojego wyboru. Wybrałem ten, który mi bardziej podszedł do Staxów.

Ale dobrze wiedzieć że nie ma różnicy w brzmieniu.

 

Edytowane przez pablo650
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności