Skocz do zawartości

FiiO M15S - więcej, szybciej, lepiej!


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Po raz kolejny FiiO robi to, co potrafi robić najlepiej; rozwija udaną koncepcję swojego sprawdzonego rozwiązania i ulepsza praktycznie każdą jego część, aby wprowadzić nowy poziom jakości i odzyskać pozycję niekwestionowanego lidera segmentu. Najnowszy model M15S oferuje istotną poprawę wydajności w porównaniu do swojego poprzednika M15 - lepszy zakres dynamiki, mocniejsze niskie tony i jeszcze więcej mocy. Oferując co najmniej 70% wszechstronności flagowego odtwarzacza M17, producentowi udało się zaoferować najlepszy stosunek ceny do jakości z całego portfolio FiiO.

 

https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/przenosne-hi-fi-hi-end/fiio/2023280491525132142/6953175760825/fiio-m15s-odtwarzacz-audio-hi-fi


Dostawa już na horyzoncie, więc nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was na testy do naszych sklepów! ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • discodroid zmienił(a) tytuł na FiiO M15S - więcej, szybciej, lepiej!
  • 4 miesiące temu...

Mój Cayin n3pro po upadku nagrzewa się, ekran przestaje reagować na dotyk i rozglądam się za jakimś dap'em.

Dzięki @kurop miałem okazję porównać Fiio M15s i Fiio M11 plus.

 

Jeśli chodzi o ergonomię, to wygodniej mi się używało M11. Jest mniejszy, lżejszy i zamiast pokrętła do regulacji głośności jak w M15s, ma z boku panel dotykowy. Jakość ekranu, szybkość działania i czas pracy na baterii w obu są bardzo dobre.

Jeśli natomiast chodzi o dźwięk, to oba mają swoje mocne strony. 

M11 plus gra czyściej, płynniej, z bardziej czytelnymi detalami.

M15s zaskoczył mnie rewelacyjną, szeroką sceną. W porównaniu do M11 plus gra cieplej, większymi źródłami pozornymi, niestety brakuje mi detali, płynności i spójności z M11. Dźwięki z drugiego planu są rozmyte. Gra trochę nerwowo, ziarnistym dźwiękiem.

Barwę w obu można zmienić za pomocą gainu - wraz ze wzrostem mocy dźwięk staje się jaśniejszy.

 

Porównując do Cayina n3pro - gra on dźwiękiem, który jest wypadkową cech obydwu Fiio. Scenę ma na wielkość gdzieś pomiędzy M11 i M15s, gra podobnie płynie jak M11, natomiast detale są na poziomie M15s. Barwę, nasycenie w trybie tranzystorowym ma lepszą od obu Fiio.

 

Z ciekawości wypróbowałem oba jako transport podłączając je przez przejściówke coax->jack 3.5, którą znalazłem w pudełku z m11. Myślę, że różnice między nimi są podobne, jak słuchając muzyki bezpośrednio na słuchawkach, z tym że są minimalne. Słuchało mi się obu z Gustardem r26 + Niimbus up4 na he1kse bardzo przyjemnie.

Natomiast przełączając na Eversolo DMP-A6 różnica była bardzo duża, poprawiły się wszystkie cechy dźwięku.

Który mam wybrać dla siebie? Nie wiem, oba fajnie grają z moimi Fiio fh9 👍

 

 

 

Edytowane przez Qaz12
Literówki
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności