Skocz do zawartości

Zakupy od chińczyka na Amazon - czy są dodatkowe opłaty?


Mr Krzychoo

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z Was doświadczenie w tytułowym temacie? Interesują mnie Truthear Zero Project Red, które można wyrwać za 239 zł:

https://www.amazon.pl/gp/product/B0C5QWMGM6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2UWBVY2W3G8CS&psc=1

W regulaminie Amazon znalazłem info że ceny są z VAT, ale czy można spodziewać się cła? Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nie. Ale jak Unia zmieni przepisy jak mają zamiar to od każdej transakcji z poza Unii zapłacisz cło 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ale po zmianach,  które chce wprowadzić Unia od każdej kwoty z poza Unii będziesz płacił cło 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż kupuje na Amazonce od chinczyków także i zero problemu, nic nigdy nie dopłacał.

Zwroty - 1  raz był problem bo nie chciał zwrócić kasy, pismo do Amazona i 24 h kasa na konto z voucherem na 10 chyba.

głównie DE, ES i PL.

 

@Jaro54dobrze prawi , dlatego się spiesze z podstawowymi zakupami, bo UE odbija

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 21:20, Mr Krzychoo napisał(a):

Ma ktoś z Was doświadczenie w tytułowym temacie? Interesują mnie Truthear Zero Project Red, które można wyrwać za 239 zł:

https://www.amazon.pl/gp/product/B0C5QWMGM6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2UWBVY2W3G8CS&psc=1

W regulaminie Amazon znalazłem info że ceny są z VAT, ale czy można spodziewać się cła? Ktoś coś wie?

 

Cena na Amazonię, jak dodasz produkt do koszyka, zawsze będzie ceną ostateczną. O to już zadba Amazon. Więc nie musisz się martwić że coś po drodze ktoś dołoży. 

Gdyby tak miało się stać, na przykład podczas zakupu na Amazonie amerykańskim, wtedy odpowiednie opłaty, w tym celne, zostaną od razu dodane do koszyka. Interesuje Cię więc wyłącznie cena w koszyku. Żadnych niespodzianek. To akurat zaleta zakupów na Amazonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cena na Amazonię, jak dodasz produkt do koszyka, zawsze będzie ceną ostateczną. O to już zadba Amazon. Więc nie musisz się martwić że coś po drodze ktoś dołoży. 
Gdyby tak miało się stać, na przykład podczas zakupu na Amazonie amerykańskim, wtedy odpowiednie opłaty, w tym celne, zostaną od razu dodane do koszyka. Interesuje Cię więc wyłącznie cena w koszyku. Żadnych niespodzianek. To akurat zaleta zakupów na Amazonie.
Pozwolę się nie zgodzić. Kilka razy musiałem zapłacić za cło przy odbiorze paczki (np. z Indii). Można to reklamować ale różnie z tym bywa

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności