Skocz do zawartości

Wysokie tony w Sennheiserach


jasiuch

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiłem na sprzedaż Sennki 598SE i 569. Generalnie byłoby wszystko ok gdyby nie jedna irytująca mnie przypadłość. Brakuje blasku  na wysokich tonach. Talerze brzmią tępo, brakuje im wybrzmienia. To samo z gitarami. Niby wszystko słychać ale nie do końca. 
Pytanie brzmi czy coś się da z tym zrobić?  Mój pierwszy pomysł - nieinwazyjny - to wymiana kabla na jakiś srebrzony. Drugi pomysł to już dosyć brutalne pozbycie się powłoki pergaminowe z przetwornika. 

Ze względu na nieprzeciętną wygodę chyba nie chciałbym się pozbywać tych sprzętów. 
Proszę więc fachowców o poradę czy coś z tych lub innych sposobów może zadziałać aby dodać tym słuchawkom trochę blasku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrzony kabel to najłatwiejsze wyjście bez ingerencji w słuchawki. A jakie masz Źródło?
Kup sobie nie za miliony jakiś srebrzony kabelek. Chyba viablue był jakiś nadający się do tego jak potrafisz sobie końcówki zlutować:)

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jasiuch napisał(a):

Wystawiłem na sprzedaż Sennki 598SE i 569. Generalnie byłoby wszystko ok gdyby nie jedna irytująca mnie przypadłość. Brakuje blasku  na wysokich tonach. Talerze brzmią tępo, brakuje im wybrzmienia. To samo z gitarami. Niby wszystko słychać ale nie do końca. 
Pytanie brzmi czy coś się da z tym zrobić?  Mój pierwszy pomysł - nieinwazyjny - to wymiana kabla na jakiś srebrzony. Drugi pomysł to już dosyć brutalne pozbycie się powłoki pergaminowe z przetwornika. 

Ze względu na nieprzeciętną wygodę chyba nie chciałbym się pozbywać tych sprzętów. 
Proszę więc fachowców o poradę czy coś z tych lub innych sposobów może zadziałać aby dodać tym słuchawkom trochę blasku. 

Earpady w jakim są stanie? Często po zmianie, słuchawki mają więcej góry/sub-basu.

Darmowy fix to może być equalizacja. Na podstawie pomiarów np: crinacle.com, lub jakiś prosty filtr typu "Filter: ON HSC Fc 4000 Hz Gain 3 dB Q 1" (wrzucić do equalizerAPO). Takiego samego używam na HD600 z zużytymi earpadami i działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana/zużycie padów wpłynie też na resztę pasma... zależy czego się oczekuje. Kabelek oczywiście też może coś zabrać dając w zamian coś innego. Jak sprzedasz te 2 pary będziesz miał więcej kasy na poszukiwanie odpowiednich słuchawek dla siebie;)
Polecam udać się z jednymi z tych słuchawek jakie masz i porównanie w sklepie Mp3store np. Z innymi słuchawkami, które by spełniały wymogi wygody :) wydawanie hajsu w ciemno lub po opiniach innych bywa niekończącym się poszukiwaniem.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności