Skocz do zawartości

VTec PRO V39 - recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmm, że ipf to na pewno, ale że ifp'ek, to wątpię. chociaż myślę, że będzie zaraz za nim w kwesti dźwięku, przed nim, jezeli chodzi o możliwości multimedialne :)

 

Sam moge dodać, że bije przesłuchanę przeze mnie dotąd samsunga yp-z5, t10 irivera i meizu m6 :) ale to tylko moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu dzwieku i porwnaniu do ifp'ka sadze ze khron napewno uzna ze ifp gra lepiej ;p kohron uznalby ze ipf gra gorzej ;] kiedys sie zaopatrze w tego v39,t39 narazie bede musial sie nacieszyc meizu m6 xaxa

 

eter duzo bije meizu ?? o albo jak wedlug ciebie ma sie meizu do samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak meziu bawilem sie 2 razy - raz u norbara, prawie tyle co nic, 2gi raz w ciszy u kumpla (przedwczoraj) - moglem wiecej porownac,

 

wg mnie meziu gra ciemniej niz t39 (chociaz t39 t i tak ciemny player), jest odrobine wolniejszy i bardziej chlodny... T39 ma (chociaz przy 10 pasmowym eq meizu moze wydawac sie to dziwne) jeszcze bardzie rozbudowany parametryczny eq, gra bardziej zywiolowo, bas schodzi nisko, nie tak nisko jak w meizu, ale dzwiek ma wiekszego kopa (dynamike) - jak slucham joe starianiego, to sam czesto latam po domu udajac ze pykam na gitarce :)

ifp nie sluchalem :)

 

co do z5 - zupelnie inny player - imo duzo jasniejszy, dynamika na podobnym poziome, gra kompletnie w inny sposob od meizu, jednak stawiam te 2 playery na rowni - kazdy ma w sobie to "cos" imo

 

sorry za chaotyczna wypowiedz

 

P.S. Testowane na - cross x3 i hd580 z moonlightem,

P.S2. I zapomnialem dodac, to co dla mnie w sumie najw, jest - t39 jest 1wszym dapem, ktory wg mnie nie szumi na dokach iemach (spr na x3 i um1) - chociaz moze po prostu tego nie slysze, ale zawsze zwracalem na to duza uwage...

 

P.S.3. Co nie znaczy,ze t39 nie jest bez wad- ciezko mni sie przyzwyczaic do touchscreena i tego,ze po prostu nie ma bezwzrokowej obslugi, wiecej wad/minusow nie dostrzeglem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meizu z roznych opisow ma dzwiek nastawiony barwą na cos ifp'ko podobnego, tzn ciemnosc, niechcialbym czegos co gra gorzej od yp-z5 ;]

to ze eq w t39 jest lepsze mnie niedziwi ;] wkoncu parametryczny eq to parametryczny eq, szkoda ze juz niema po 99$ tych playerkow... ubolewam ;( ale kupilem tanio nowke meizu 4gb na allegro czarna za jedyne 329zł wiec na teraz starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Sam czytałem masę recek tego sprzętu, gdy byłem napalony na M6. I pomyśleć, że minęły dwa tygodnie i ja wybieram spośród Cowona D2 i iPoda 80GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domzz, może niekoniecznie V39 gla lepiej niż iFP, ale w sumie można powiedzieć że gra "równie interesująco"... i jednak w przypadku V39 ma się większą kontrolę nad dźwiękiem: parametryczny equalizer plus działający efekt dodający "przestrzeni"...

 

... iFP-ek oczywiście ma podobne możliwości, ale equalizer jest - mimo że niezły - to w porównaniu "dość biedny" a Xtreme3D nie jest aż tak wspaniałe jak z niektórych opisów można by wywnioskować

 

mimo to - bez żadnych efektów - wolę raczej dźwięk iFP-ka

 

mimo to nie obraził bym się, gdybym miał V39, tylko obsługa była by dość utrudniona (przyzwyczajony jestem do obsługi odtwarzacza "z kieszeni")

 

eternality, bo V39 zasłużył sobie na niezłą opinię

 

Brestinder, V39 jest ciemniejszy niż iFP-ek... jeśli więc M6 jest jeszcze ciemniejsze... to chyba nie przypomina to iFP-ka "aż tak" (w ogóle kwestia "relatywności" czy "relatywnego porównania" jest w przypadku dźwięku dość trudna i bardzo subiektywna - nie ma wszak co do tego "stałej miary", np. nie da się tego zmierzyć w centymetrach, więc używa się słów "dość", "nawet", "relatywnie"... które same w sobie znaczą niewiele i wręcz zioną pewnym "marginesem błędu")

 

poza tym recki są po to, żeby było ich jak najwięcej! zwłaszcza jeśli są od siebie dość (nawet znacznie) różne - przecież każdy uznaje dźwięk za "dobry" na swój sposób (np. ciężko bezpośrednio porównywać muzykę klasyczną z trance/dance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie słyszałem T60 :) poza tym jeśli nie chciał byś wyciągać odtwarzacza za każdym razem, kiedy chcesz wrzucić poprzedni/następny utwór albo zmienić głośność "o jedną kreskę", to V39 i tak Ci się nie spodoba... bo jego nie da się obsługiwać bezwzrokowo

 

powiem tak: T60 też bezwzrokowo jest trudny do obsłużenia ze wzg. na zbyt czuły joy. Czyli w sumie na jedno wychodzi i jeśli V39 ma lepszy dźwięk to hmmm..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domzz

Ja akurat jak wtd nie mam problemow z obsluga bezwzrokowa tego odtwarzacza.

KHRon

Wiesz moglbym przebolec obsluge bezwzrokowa jesli dostalbym rzeczywiscie odtwarzacz brzmieniowo znacznie lepszy od obecnego :) Wymiana ma sens jesli roznica jest znaczaca bo jesli na prawde niewielka to nie ma sensu zabawa w sprzedaz obecnego i kupno nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że tak patrze na V39 w sklepach online.. i raczej rzadko sie zdarzało, żeby w tylu sklepach tak niszowy produkt, był obecny na 2 tyg przed premierą. Jest to dość niespotykane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khorn

ja się nie poddaję :P Tak na prawdę wszyscy mówią,że T60 gra w zasadzie identycznie jak T50 a ten drugi był w twoich rękach :) Co mógłbyś powiedzieć patrząc w ten sposób? Różnica w dźwięku tak duża, że istotnie warto się bawić w wymianę sprzętu? Czuć to namacalnie?

 

A i jeszcze jedno. Może trochę na wyrost ale się nie dopatrzyłem. Czy wiadomo mniej więcej jak będzie się on kształtował cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności