Skocz do zawartości

TRI Clarion - tipsy


baxxx

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, baxxx napisał(a):

No nic, chyba pozostaje wziąć komplet ;)

Nie lepiej zmierzyć nawet linijką te co masz, sprawdzić - na zdjęciu masz wymiary i zamówić właściwe?

Chyba że odsprzedasz komuś.

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, baxxx napisał(a):

 

@wwd a widzisz, jaki się człowiek leniwy z dobrobytu zrobił

nawet o tym nie pomyślałem, dzięki

 

a możecie jeszcze skrobnąć trochę, jak te clarion wpływają na dźwięk?

dzienx!

Ja tak porównałem z tipsami które pasowały na mnie i w ten sposób zamówiłem bgvp w01 i tri clarion. Rozmiar pasował, a te które myślałem że będą ok ale miały inny kształt - już nie pamiętam które z bgvp - różowe i zielone okazały się złe.

Co do brzmienia nie powiem, mają szeroki otwór, więc chyba nic w dźwięku nie ubywa. Mi tri clarion polecił ktoś z forum i jak dla mnie są bardzo dobre i lepsze od innych. Tylko z CRA używam pomarańczowych od 7Hz zero, reszta tri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baxxx napisał(a):

a możecie jeszcze skrobnąć trochę, jak te clarion wpływają na dźwięk?

Najważniejsza rzecz o tych tipsach nie jest dźwiękowa a ergonomiczna. One są bardzo długie ale w ucho głęboko nie wchodzą. Efekt jest taki że słuchawki odstają bardziej. Przy jakiś ciężkich dużych metalowych podejrzewam wygoda będzie kiepska. Za to są fajne mięciutkie.

Z lekka rozjaśniają i to bardzo wysoko. Możliwe że odrobinę przybywa basu gdzieś tam mid/sub a może mi się zdaje. Scena się oddala (normalne przy takiej długości) a może i powiększa i o dziwo nie jedynie na szerokość aczkolwiek tu najwięcej. Bardzo fajne tipsy ale u mnie nie mają na razie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wnioski jak @Birken Otwierają scenę w każdym kierunku. Deczko rozjaśniają, poprawiają bas w takich IEMach jak ISN H40 czy QKZxHBB które słyną z nieoszczędności w tym zakresie. Moje ulubione tipsy bo przy każdych IEMów robią krok w kierunku brzmienia dużych, otwartych słuchawek.

Tylko co z tego jak temat już zapewne nieaktualny bo @baxxx rzucił wszystko w cholerę znaczy się w komis 🤣

 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, aktualny, nie mogę się tej nerwicy natręctw pozbyć. Dziś przypadkiem nabyłem kolejne tws

Po części jest tak jak mówi kolega - trzeba było kupić jedne porządne. Tyle, że moje kiepskie uchole nie odbierają takich z wyższej półki cenowej jako specjalnie lepiej grających. No więc mój wewnętrzny Scroodge podpowiada, że po co przepłacać.

Te co poszły do komisu - na pewno coś zostanie, i tymi się będę cieszył. Bo tak jak już gdzieś pisałem, one grają różnie, ale większość fajnie, przynajmniej dla mnie... A po co mi 9 par zatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, baxxx napisał(a):

Tyle, że moje kiepskie uchole nie odbierają takich z wyższej półki cenowej

Moje porządne kosztowały koło 80 zeta :D ale co mi się podoba to innym nie musi.

poprawka Hola kosztowały ponad 70 a 7Hz zero były z shopee więc też koło 70 ale kabel do nich (faaeal hibisqus) coś koło 55zł.

 

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak trochę z innej tipsowej beczki
jak ktoś szuka pogromców basu, to proponuję to:
https://www.aliexpress.com/item/32982671104.html
 
choć to pewnie żadna nowość - zauważyłem na jakimś zdjęciu u [mention=36702]Perul[/mention] zanabyłem, bo chciałem coś co mocno trzyma - a konstrukcja to sugeruje
 
pierwszy raz usłyszałem taką różnicę dźwięku
wspominane przeze mnie w innym wątku FZ F2 co to mają najwięcej basu w mojej "karierze" wychudziło tak, że ciężko było usłyszeć coś z tego zakresu
naprawdę opad szczeny
 
ale czy to dobrze to ciężko mi ocenić
uprzedzam, że aplikacja ich do ucha średnio wygodna, trzeba trochę się nakręcić, bo łatwo się zaginają albocoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do rozmiaru TRI - wg mnie rozmiarówka standard.
Myślałem że może S ale jednak za małe, jak zwykle stosuję M.

Swoją drogą mam do oddania bez zarobku 2x komplet SML - zainteresowanych zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności