Skocz do zawartości

Czystość dokanałówek (dyskusja na portalu)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.gsmmaniak.pl/1392962/x-kom-koniec-zwrotow-sluchawek-dousznych/

Temat kontrowersyjny, ciekawa dyskuteka :) w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot bez podania przyczyny powinien być dobrowolną ofertą sklepu. Wszelkie przepisy nakazujące przyjmowanie towaru rozpakowanego bez wad i tym podobnych przyczyn powinny być zaraz po wydrukowaniu przybite na gwoździu w wychodku.

Ciekawe jaka jest skala zjawiska. Podejrzewam że spora skoro takie są sensacje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Dawniej nie było zwrotów i ludzie żyli xD 

Dawniej nic nie było i ludzie żyli. Ale co to za życie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

ciekawa dyskuteka :) w komentarzach.

Zmusiłem się do komentarzy 😣 To jest ciekawa dyskusja? Przecież podobne dyskusje wyglądają tak za każdym razem. Prym obrońców obecnych złodziejskich nakazów wiedzie ten co co chwila kupuje i sobie zwraca pewnie nawet nie szanując. 

 

"Na desce klozetowej czy płytkach w łazience też są bakterie a korzysta z niej zazwyczaj kilku domowników, no ale ale nikt normalny nie biega co tydzień do instalacyjnego po nową deskę i nie skuwa płytek, tylko je czyści i dezynfekuje."

Jak widać są tez ludzie zwyczajnie niezbyt inteligentni co zawsze ma w takich dyskusjach miejsce.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Sporo osób mówi, że lepsze niż dzisiaj pod niektórymi względami.

To zależy. Ja faktycznie miałem fajne dzieciństwo (oprócz chorowania), mało stresowe. Moja Żona mówi że lekko nie było.

 

Ale faktem jest że "nic nie było" co widać po audio - zakup Grundiga czy Kasprzaka był bardzo trudny. Wiem coś o tym.

 

Kiedy ktoś ma firmę i coś sprzedaje to wiadomo że zwroty to dla niego problem. 

Normalny, uczciwy klient w przypadku dokanałówek o cenie przekraczającej 300 zł , no powiedzmy od 500 wzwyż ma problem. Kiedy ma uszy, które nie lubią się z niektórymi ksztaltami, wielkościami itp. to pozostają mu testówki, życzliwi sprzedawcy z takowymi, dobrzy koledzy z forum, meety (spotkania). Dochodzi oczywiście specyfika dźwięku. O tym można poczytać w recenzjach ale zawsze są to uszy testującego. Kiedy ze dwie trzy osoby napisze coś podobnego to już lepiej pod tym względem. Ale dalej spore ryzyko, że kupimy i..leżymy bo nie tak to gra jak myśleliśmy.

 

Jednym słowem problem jest i w wypadku doków jest on trudniejszy niż w nausznych.

Dzięki Jarkowi @Jaro54 dowiedziałem się na przykład, że moja obawa przed zakupem Melomanii 1+ od Cambridge Audio (ze względu na kształt i kodek) jest nieuzasadniona. Słuchawki - pociski siedzą mi w uszach świetnie i grają bardzo dobrze. No i kupiłem ale zostały mi tylko białe bo czarne "wyszły" (tanie bo drogie bywają). Dowiedziałem się też że JVC czy Klipsche niekoniecznie są dla mnie , choć to zacny sprzęt. No ale nie można tylko słuchać nieruchomo na tapczanie 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupujący sami sobie są trochę winni.
Nie raz cos kupiłem nie raz oddałem.

Ale gdy oddaje to zwyczajnie alko i inne czynności aby oddać w stanie jak odbierałem.

Sklep też ponosi koszty z tego powodu a to ostatecznie odbija się na cenie bo ktoś to musi zrobić.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=39810]retter[/mention]a pamiętasz jak sprzedałeś komuś brudne, usyfione, używane dokanałówki?
Założone użyte 2-3x? Jak ktoś jest roszczeniowy to robi z igły widły wiesz? Czyściłem przy gorączce temp 39/40 zwyczajnie mogło mi cos umknąć. Tak moj błąd ale nie życzę nikomu takiej sytłacji. Życie uczy pokory i warto wyciągać wnioski.

Po drugie kolejna kwestia było w ogłoszeniu użyte 2-3x NIE NOWE. Chcesz nowe kup nowe.

Po trzecie gość czepiał się jakiejś wady fabrycznej typu guma źle wycięta.

Ja czasami czuje się jak kosmita kiedy czyszczę przed i po. Ale przez takie akcja dziś zupełnie inaczej podchodzę do tego. Osobiście to nawet zaliczam to na + z powodu ilości wniosków.

A jeśli mie masz potknięć to gratuluje.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał(a):

Założone użyte 2-3x? Jak ktoś jest roszczeniowy to robi z igły widły wiesz? Czyściłem przy gorączce temp 39/40 zwyczajnie mogło mi cos umknąć. Tak moj błąd ale nie życzę nikomu takiej sytłacji. Życie uczy pokory i warto wyciągać wnioski.

Po drugie kolejna kwestia było w ogłoszeniu użyte 2-3x NIE NOWE. Chcesz nowe kup nowe.

Po trzecie gość czepiał się jakiejś wady fabrycznej typu guma źle wycięta.

Ja czasami czuje się jak kosmita kiedy czyszczę przed i po. Ale przez takie akcja dziś zupełnie inaczej podchodzę do tego. Osobiście to nawet zaliczam to na + z powodu ilości wniosków.

A jeśli mie masz potknięć to gratuluje.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Czyli pamiętasz ☝️

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pamiętasz
Tak pamiętam roszczenia kłótnie. Pamiętam że gość zapłacił i oczekiwał że szybko wyśle a ja nie dałem rady. Bo on zapłacił bo 48h to za długo. Jak tylko lekko odpuściło zrobiłem na miarę swoich sił. Dalej zle. To wiele potrafi uczyć.

I właśnie dlatego teraz oddaje lepiej wyczyszczone rzeczy niż dostałem.

W temacie xkoma miałem też przypadek słuchawek nie wyczyszczonych, zgłoszone. Tam też pracują ludzie omylni.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

jeszcze do końca obiadu nie przeżułem 
 
Drugie zdanie nie do ciebie tylko do reszty dyskusji. 
Była taka dyskusja jakiś czas temu.
Generalnie konsekwencje mogą być w obie strony. Kiedyś za czaasów audeo bardzo dziwiłem sie co ludzie robią że tak zapychają sie filtry.

Ale i tak najbardziej rozpierdziela mnie nie brak podstawowej higieny czy nawet jej nadmiar (częste mycie rąk). Nie to że podczas pandemi mydło sprzedawało sie lepiej niż wcześniej. Tylko brak higieny ogólnej z szczególnym ujęciem higieny mentalnej (np hejt i wiele innych). I skali tego zjawiska bo roszczeniowość to choroba naszej obecnego 21 wieku. Ubliżanie obcej osobie jest codziennością.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, retter napisał(a):

Kiedyś za czaasów audeo bardzo dziwiłem sie co ludzie robią że tak zapychają sie filtry.

Obecnie też to występuje. Ludzie nie czyszczą gumek i samych słuchawek. O uszach to już nie wspomnę. Widziałem sporo takich osób. Wyjmują dokanałówki z stacji a one całe w woskowinie :D Kiedyś słuchawki przewodowe, dziś bluetooth. Tylko to się zmieniło. Gumki i uszy te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności