Skocz do zawartości

Konsole


Mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Zabytek? Mi nie przeszkadza to, ze gra zostala wydana 7-8 lat temu i odbiega graficznie od poziomu dzisiejszych. Grafika jest dla mnie kompletnie nie istotna jezeli gra potrafi wciagnac. W wakacje kupilem ps2, bo choc konsoloa umiera to wciaz czeka kilkaset swietnych tytulow w ktore trzeba zagrac. Ostatnio mam okazje porownywac te wszystkie konsolki do ps3 i co? Ano fajnie, wszystko wyglada bardzlo ladnie, ale i tak wciaz chodzi mi po glowie zagranie w FF na psp. Nie grafika zdobi gre mozna by bylo powiedziec. Wystarczy spojrzec na wszystkie mmorpgi ktore bija rekordu popularnosci.

 

Edit:

 

beamerkun: No to witaj w klubie;)

 

Edit2:

 

Tak mi sie jeszcze przypomnial przyklad: Spojrzcie na ilosc sprzedanych konsol na swiecie i porownajcie sobie graficznie konsole PS3-16mln, XBox 24mln, Wii 34mln. A teraz wystarczy porownac ich grafike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beamerkun, to sie chwali , ze udalo sie tobie kupic cos z czego jestes zadowolony i nie ma w tym nic zlego , ze ps2 sie tobie podoba , ja swoja ps2 dawno temu oddalem i nie czuje ani troche jej braku. od chwili kiedy nabylem x360 w dniu premiery na europe jakos nie moge grac w gry z poprzedniej generacji, nabycie nastepnej konsoli czyli ps3 tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu , ze nie ma potrzeby zeby sie cofac. dla porownania odpalilem na ps3 kilka starych gier i nagle zaczelo mi czegos brakowac i doszedlem do wniosku , ze rozdzial pt .konsole bylej generacji" mam juz za soba i napewno juz do tego nie wroce.

 

Bresiu, nie bardzo rozumiem dlaczego uzywasz mp3 playera, zgodnie z tym co piszesz powinienes uzywac starego wlakmana na kasety magnetofonowe... w koncu tobie nie przeszkadza to ze cos jest stare..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bresiu, nie bardzo rozumiem dlaczego uzywasz mp3 playera, zgodnie z tym co piszesz powinienes uzywac starego wlakmana na kasety magnetofonowe... w koncu tobie nie przeszkadza to ze cos jest stare..

 

Żeś trafił porównaniem jak kulą w płot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analog zastępuje L2 i R2? O_O da się tak w ogóle grać?

 

[edit] w sumie głupie pytanie, dla chcącego nic trudnego...

 

czyli "oficjalnie" wystarczy zorbić sobie obraz ISO gier z PS-a i wrzucić go na kartę pamięci, czy trzeba się zaopatrywać w PSP-store?

 

bo zaczynam się zastanawiać nad odkładaniem sobie na PSP ;p locoroco + gry z PS-a trochę kuszą ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, instalacja alternatywnego firmware do PSP to tak, jak jailbreak iPhone'a (nie jest związany z piraceniem).

Co do gier na PSOne:

1. Na PSN jest bardzo mało tytułów z PS skonwertowanych na PSP, także lepiej kupić na allegro jakieś gry, zrobić obraz i wrzucić na PSP.

2. Wcześniej lepiej sprawdzić czy PSP obsługuje daną grę (jednak na obecnym etapie już nie ma praktycznie z tym żadnego problemu; można tworzyć obrazy multi-disk, ew. jeśli się nie umie to można je ściągnąć)

3. Starowanie można konfigurować (L2 i R2)

4. Wielkość obrazu (skalowanie) można regulować.

5. Gra się bardzo dobrze; ukończyłem pierwszego MGSa, Parasite Eve, teraz jeżdże w GT2

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś trafił porównaniem jak kulą w płot :D

Dokładnie. Zupełnie różne są tutaj kryteria. Sprzęt do odtwarzania muzyki ma przede wszystkim być wygodny w obsłudze i dobrze grający. A w gry ma się przede wszystkim dobrze grać. A to, zależnie od osoby można osiągnąć na różne sposoby. Dla niektórych głównym kryterium jest grafika i dźwięk a niekórym wystarczy po prostu że gra ma w sobie to coś, nie potrzeba super grafiki ani dolby nie-wiadomo-co.

byc moze ze chcial bys ps one kupic , ale osoby ktore juz mialy stycznosc z next genami beda patrzyly na ps one jak na zabytek

Wiesz, swego czasu miałem X360 i sporo na nim grałem, ale pomimo tego wciąż lubię sobie zagrać w rózne stare, a nawet bardzo stare gry. Np. mistrzowska jest gra SAM. O hirołsach już nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtd, chyba sie nierozumiemy, skoro napisales , ze sprzet do odtwarzania muzyki powinien byc wygodny i dobrze grajacy to analogicznie rzecz biorac sprzet ktory odtwarza gry tez powinien byc wygodny i dobrze odtwarzac gry.

to naprawde dobrze , ze jeszcze mozesz czerpac przyjemnosc z grania w stare gry , ja juz nie jestem w stanie sie zachwycac tym co bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przeciwnie. Kiedyś gry były dla mnie bardziej rajcowne niż teraz. Teraz za duży nacisk stawia się na grafikę, a za mały na gameplay i fizykę.

 

Pokaż mi np. jakiegoś wartego uwagi jRPGa na next-geny. No dobra, może coś tam znajdziesz. No to pokaż mi 3. A na PSXa swego czasu co chwilę wychodziły same 9/10. Na PS2 było już trochę gorzej - Finale, Persona, cośtam jeszcze i w sumie koniec. Na next-genach jest już bieda, a Fallout 3 to nie jRPG.

 

Btw: jest na PSP zemulowane Xenogears?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie rpg jest twoim ulubionym gatunkiem, zazwyczaj produkuje sie to co mozna sprzedac , byc moze nie ma az tak wielu tytulow na rpg bo poprostu ten towar sie trudno sprzedaje , domyslam sie , ze nie ma firm ktore chca ulokowac duze pieniadze w czyms co byc moze trafi w gusta niewielkiej garstki ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale czy w dobie tzw. next genow ktos chcial by nabyc cos takiego jak psone?

Oczywiście że tak, miałem ją i chętnie nabyłbym ją raz jeszcze, gdybym tylko miał czas grać.

 

osoby ktore juz mialy stycznosc z next genami beda patrzyly na ps one jak na zabytek

Oczywiście, że patrzę na nią jak na zabytek, ale to nie zmienia faktu że pomimo styku z next gen chętnie chciałbym ją z powrotem.

 

Żeś trafił porównaniem jak kulą w płot

x2, lol :lol:

 

Poza tym gry RPG raczej zyskują ciągle na popularności, od czasów SNESa zyskiwały publikę i obecnie nie znam chyba ani jednej osoby, która w życiu nie przeszłaby chociaż jednego RPG'a.

 

szybkiedit: KHRoN, kup PSP - nie pożałujesz jeśli masz do przejścia jeszcze sporo tytułów z PSX :). Ja się nagrałem w kilka dobrych gierek na PSP plus podokańczałem jeszcze giery z PSX'a, których nigdy nie ukończyłem (i muszę nawet przyznać, że po skończeniu niektórych chodziłem dość ostro nakręcony, a w sumie nie zdarzyło mi się to chyba ani razu przy grze z PS2... no może przy Final Fantasy X). Teraz mam DS'a i wiem że to jest to. PSP sprzedane, trochę tęsknię, ale dobrych gier na DS'a jest o wiele więcej niż na PSP. Kolejny przykład na to, że grafika nie zawsze stanowi i świetności gry ;)

 

szybkiedit2: jestem maniakiem RPGów dlatego NDS jest dla mnie wymarzoną platformą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC jest ~1037 gier RPG, na DS ~165, na GBA ~144, na GC ~35, na PS2 ~247, na PS3 ~44, na PSP ~93, na Wii ~67, na Xbox ~49, na X360 ~57, na Amigę ~72, na C64 ~67, na DC ~40, na GBC ~109, na iPod/iPhone ~17, na komórki ~117, na N64 ~7, na NES ~155, na PSX ~253, na SNES ~209 gier RPG.

 

Co podsumowując i zlepiając w jedną tabelkę platform daje nam:

 

1. PC - ~1037

2. PSX - ~253

3. PS2 - ~247

4. SNES - ~209

5. DS - ~165

6. NES - ~155

7. GBA - ~144

8. Telefony komórkowe - ~117

9. GBC - ~109

10. PSP - ~93

11. Amiga - ~72

12. Wii - ~67

12. C64 - ~67

13. X360 - ~57

14. Xbox - ~49

15. PS3 - ~44

16. DC - ~40

17. GC - ~35

18. iPod/iPhone - ~17

19. N64 - ~7

 

Dla niekumatych Legenda

PC - komputer (Personal Computer)

PSX - Playstation (popularnie zwany szarakiem)

PS2 - Playstation 2 (popularnie zwana czarnulką)

SNES - Super Nintendo Entertainment System

DS - Dual Screen

NES - Nintendo Entertainment System (popularnie zwany pegazem, zresztą mylnie ale to osobna historia)

GBA - Game Boy Advance

Telefony komórkowe - chyba nie trzeba tłumaczyć, dodam tylko że w wyniku podane są zarówno gry w Javie jak i w Symbianie

GBC - Game Boy Color

PSP - Playstation Portable

Amiga - po prostu Amiga (popularnie zwana amisią)

Wii - :rolleyes:

C64 - Commodore 64

X360 - Xbox 360

Xbox - popularnie zwany xklocem

PS3 - Playstation 3 (popularnie zwana chlebakiem)

DC - Dreamcast (wynik taki a nie inny, bo konsola była spiracona do bólu, nie wiem czy nie gorzej niż PSP)

GC - Gamecube (popularnie zwana kostką)

iPod/iPhone - :rolleyes:

N64 - Nintendo 64

 

 

No, taką o ciekawostkę walnąłem. Teraz mogę iść grać w Pokemony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem partolić poprzedniego posta editem, obiecuję że więcej się to nie zdarzy.

 

piszac o osobach ktore mialy stycznosc z next genami mialem na mysli osoby posiadajace konsole next gen

A jakie to ma znaczenie? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchętniej bym teraz powiedział "mam was dość, idę grać w littlebigplanet" ale nie mam PS3 :(

 

19. N64 - ~7

 

i co z tego, skoro na N64 wyszły dwie najlepsze gry RPG które RPG tak naprawdę nie są - czyli Ocarina of Time i Majora's Mask... ;]

 

[edit] zaczynam właśnie ściągać RPG na iPhone'a: Vay, Dungeon & Hero, Arvale, Imprisoned! i Trapped - jak pogram to powiem jak wrażenia ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności