Skocz do zawartości

Konsole


Mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz o porównaniu LCD i Plazmy?

Jemu chyba chodziło o porównanie telewizorów LCD marek Panasonic i Sharp :D

 

Co do grania na kierownicy, to widziałem w MM takiego fajnego drogiego Logitecha, co to podobno po podpięciu pod USB zaczyna stawiać taki sam opór jak kierownica w samochodzie. Jestem ciekaw ile w tym prawdy :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT5 jeszcze nie wyszło. Prologue wyszedł w kwietniu zeszłego roku a na pełną wersję czekamy cały czas. Wyjdzie dopiero pewnie pod koniec 2009..

Oj, chodziło mi oczywiście o Prologue :)

 

Co do grania na kierownicy, to widziałem w MM takiego fajnego drogiego Logitecha, co to podobno po podpięciu pod USB zaczyna stawiać taki sam opór jak kierownica w samochodzie. Jestem ciekaw ile w tym prawdy :rolleyes:.

Tjaa Log już ładnych parę lat ma w ofercie kierownicę brandowaną przez momo w zestawie z drążkiem zmiany biegów i fajnymi pedałami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie po krótkiej analizie faktycznie taką kierownicę można zaliczyć pod urządzenie z force feedbackiem, a mi się to zawsze kojarzyło z bajeranckim fotelem podłączonym do standu z GT4, gdzie podczas grania właśnie można było odczuć w fotelu to co czuje kierowca w samochodzie, przy skrętach fotel się przesuwał, przy uderzeniu w ścianę szarpało fotelem itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaa Log już ładnych parę lat ma w ofercie kierownicę brandowaną przez momo w zestawie z drążkiem zmiany biegów i fajnymi pedałami :P

Ale ta brandowana przez momo to taki mid-level. Prawdziwą wisienką jest Logitech G25, wygląda super (a do tego ma gałkę biegów 6ciobiegową a nie tlyko +/-). A grać się na tym musi podobnie dobrze bo w przeciwieństwie do zwykłych kierownic które mają od oporu do oporu jakieś 0,5-1 obrotu to ta ma coś koło 2-3, jak w normalnej furze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Component - już koledzy powiedzieli :) Jak dla mnie różnica w stosunku do kompozytu jest ogromna, ale to na LCD - na plazmie różnica może być mniejsza...

A jak można podpiąć PS2 do LCD za pomocą Componentu? Nie widziałem jeszcze takiego kabla do PS2.

16:9 w grach będziesz miał tylko wtedy, gdy dana gra obsługuje ten format... tzn musi mieć w opcjach możliwość przełączania 4:3->16:9

No właśnie tak myślałem, ale nie wiem w takim razie po co jest ta opcja w menu konsoli.

to raczej zalezy od tego jak telewizor obrabia analogowy sygnal, a nie od jego typu ;). chociaz musze przyznac ze "panasy" sobie z analogiem calkiem niezle radza - imho sporo lepiej od wielokrotnie drozszych lcd sharpa

No właśnie plazmy OGÓLNIE lepiej sobie radzą z sygnałem SD od LCD. A przynajmniej te stare plazmy co ledwo co HDReady niepełne wyciągały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalizujac to generalnie plazmy sobie lepiej z obrazem radza niz lcd - i to niezaleznie od tego czy to bedzie hd czy nie... :P

czym lepiej podlaczac? no PS3 to najlepiej przez HDMI. PS2 chyba nie ma wyjscia cyfrowego to componentem najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przezytek, jak przezytek - na razie nic w ludzkich cenach dajacego przyzwoity obraz nie da sie kupic. wszelakim LCD dziekuje za jakosc tegoz... Zreszta wiele mniej pradu LCD nie zra - smialo mozna powiedziec ze porownywalne ilosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przezytek, jak przezytek - na razie nic w ludzkich cenach dajacego przyzwoity obraz nie da sie kupic. wszelakim LCD dziekuje za jakosc tegoz... Zreszta wiele mniej pradu LCD nie zra - smialo mozna powiedziec ze porownywalne ilosci

LCD żre akurat dużo mniej prądu, nie chce mi się teraz szukać ale różnice były spore.

A jakość plazmy wyższa od LCD? Pierwsze słyszę. Jednak mimo wszystko to LCD się robi z lepszymi rozdziałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlak mnie trafia. Te debilne zabezpieczenia w szkolnej bibliotece. Pisalem o plazmie i lcd pod katem zuzycia energi gdy nagle caly IE sie zamknal. :angry:

 

Wkleje wam link już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to na przykład niezmiernie w****ia jak gra/film jest mroczna do tego stopnia że widać czarny ekran i raz na parę sekund mignie jakaś ręka/pistlet/miecz/kawałek obcego czy innego orka. Najbardziej denerwujące są takie przy dużym słońcu bo wtedy bez szczelnego zasłonięcia okien absolutnie nic nie widać. Poza tym ta strona do której linkujesz w poście wyżej została stworzona na początku 2007roku na zlecenie (głównie) Panasonica który wtedy był jednym z najzagorzalszych orędowników plazmy, podczas gdy inni już w dużej mierze przechodzili na LCD (dla porównania sony coś koło 4 lat temu całkowicie zaprzestało produkcji plazmy) więc jako tako jest raczej dość mało miarodajna. :P Inna sprawa że spora część gier na konsole jest raczej kolorowa niż czarna. Tak naprawdę niezbyt często w grach występuje naprawdę 100% czarna czerń, przecież żeby to pasowało do reszty to musi być odpowiednio cieniowane itp więc są to w głównej mierze odcienie szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat problem zużycia prądu nie jest tak bardzo istotny. Ja raczej wybiore LCD ze wzgledu na to ze, zeby kupic dobra plazme trzeba wydac z 2,5k. Zastanawiam sie tylko jak to jest z monitorami LCD HD np: http://www.allegro.pl/item524685059_monito...000_1_raty.html czy http://www.allegro.pl/item524541546_24_iiy...t_0_pix_wr.html . Maja HDMI, DVI, HD ready, dobra rozdzialke i czas odswiezania. Poczytalem troche o konstrukcji matrycy - TN. Podobno slabo odwzorowuje kolory. Gdzies wyczytalem takze, ze moze wyswietlic poprawnie tylko 256 kolorow, natomiast tutaj widze pelne 16mln. Szukam czegos uniwersalnego komp/PS3 z naciskiem na PS3. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak widac problem "poboru" mamy rozwiazany.

A jakość plazmy wyższa od LCD? Pierwsze słyszę. Jednak mimo wszystko to LCD się robi z lepszymi rozdziałkami.
telewizory sie oglada a nie slucha o nich opini... porownaj nie w sklepie tylko u kogos LCD (nawet wysokie modele np Sharpa czy Bravii, jakkolwiek ceny niebardzo) do byle plazmy Panasonica - niech to bedzie przykladowo TH-42PV80. Roznice sa spore - szczegolnie jesli rozmawiamy o tej samej polce cenowej.

Rozdzielczosc moze faktycznie wiekszosc LCD ma fullhd, ale plazmy rowniez maja. Tylko ze co z tego? Naziemnie dostajemy sygnal PAL, satelity nadaja co najwyzej HD Ready, co praktycznie kazda plazma obsluguje w pelnej rozdzielczosci, a fullhd "przydaje" sie tylko jesli mamy Blue-Ray'ie. Wiekszosc gier na PS3 jest HD Ready. Dodac nalezy jeszcze, ze przy ogladaniu telewizora z paru metrow roznice w rodzielczosci sie zamazuja - oczywiscie jak jest wiecej to lepiej, ale nie przeceniajmy az tak tego parametru.

Bresiu: do komputera to faktycznie lepiej brac LCD - z tego wzgledu ze w plazmie sie obraz wypala. No i ich wielkosci zaczynaja sie od trzydziestu-paru cali. Matryca TN matrycy TN nierowna. Te "lepsze" kolory maja naprawde przyzwoite, gorzej jest z katami, ale jesli to dla Ciebie nie problem to smialo bierz - modele najlepiej przetestowac samemu na wlasnej skorze, a nie kupowac w ciemno. Zreszta monitor na PVA kosztuje juz jakies >1500zl, wiec zblizamy sie do granicy cen plazm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta brandowana przez momo to taki mid-level. Prawdziwą wisienką jest Logitech G25, wygląda super (a do tego ma gałkę biegów 6ciobiegową a nie tlyko +/-). A grać się na tym musi podobnie dobrze bo w przeciwieństwie do zwykłych kierownic które mają od oporu do oporu jakieś 0,5-1 obrotu to ta ma coś koło 2-3, jak w normalnej furze.

Hmm prawdę mówiąc myślałem że właśnie G25 też jest brandowana przez Momo :/ Właśnie o niej bynajmniej myślałem.

 

Bresiu: do komputera to faktycznie lepiej brac LCD - z tego wzgledu ze w plazmie sie obraz wypala. No i ich wielkosci zaczynaja sie od trzydziestu-paru cali. Matryca TN matrycy TN nierowna. Te "lepsze" kolory maja naprawde przyzwoite, gorzej jest z katami, ale jesli to dla Ciebie nie problem to smialo bierz - modele najlepiej przetestowac samemu na wlasnej skorze, a nie kupowac w ciemno. Zreszta monitor na PVA kosztuje juz jakies >1500zl, wiec zblizamy sie do granicy cen plazm...

Z tymi kątami jest naprawdę kiepsko bywa.

Czasami żeby mieć odpowiedni obraz trza się ustawić dokładnie na wprost a i to czasem nie pomaga :( Mówię to na podstawie doświadczeń z tym Samsungiem 22".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności