Skocz do zawartości

Jaka Karta Dzwiekowa Do Shp8900?


tanuki

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... ja w jamasze mam wyjscia headphones, ktore to wlasnie jest wzmacniane, ale bez przesady - kolumn sie nim nie wysteruje... drugie to speaker out, czyli zwykle line out. w sumie szkoda ze creative zrezygnowal z koncowki na karcie live :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co to jest ta koncowka mocy? Bedzie poznac duza roznice miedzy ta zintegrowaną kartą a sb live! 24?

Jeśli ta karta muzyczna zintegrowana w płycie jest jakaś słaba (co możliwe że jest) to poczujesz różnice.

Ja czuje różnice między SB Live! 24 a SB PCI128 (pierwsza się spaliła razem z kompem - burza była ^^)

 

W SB Live nie miałem końcówki mocy - tylko Line Out było. Dodatkowo powiem że w każdej zintegrowanej karcie też jej nie miałem :]

 

Caleb już ci odpowiedział na twoje pierwsze pytanie.

 

hmmm... ja w jamasze mam wyjscia headphones, ktore to wlasnie jest wzmacniane, ale bez przesady - kolumn sie nim nie wysteruje... drugie to speaker out, czyli zwykle line out. w sumie szkoda ze creative zrezygnowal z koncowki na karcie live sad.gif

Masz na opak ? :huh: - albo masz 'profesjonalniej nazwane' że słuchawki żeby uciągło a na kolumny to logiczne że wzmacniacz będzie ^^

SB live pewnie jest robione typowo, aby wzmacniacz zastosować - pewnie dlatego w niej niema końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawalem juz dzwiekowke jaka mam, miedzy nia a sb live 24 bedzie przepasc?

Jedyne co napisałeś to to że masz "dzwiekowke zintegrowana z plytą abit ab9." i to że masz "wbudowanej 7.1" + podałeś link do jakieś strony na której pisze że audio to "On board 7.1 CH HD Audio CODEC" co dużo (przynajmniej mi) nie mówi.

Zainstaluj np. program EVEREST home edition i w nim sprawdź jaką masz kartę muzyczną.

 

Starałem się znaleźć jakiej marki/model jest zintegrowany z tą płytą ale nic nie znalazłem.

 

Powiedzcie mi czy kupno jarty dziwekowej 5.1 przy mojej wbudowanej 7.1 nie bedzie krokiem w tyl? Sry za glupie pytania

Jeśli używasz tego 7.1 (czyt. masz ten zestaw 7-miu głośników i jeden subwoofer i wszystko ładnie podłączone) to tak - będzie to krok w tył. Lecz jeśli używasz tylko stereo to nie będzie to krokiem w tył.

Same numerki 7.1 w twojej karcie lub 5.1 tej SB live nie mówią że drugie jest gorsze w jakości dźwięku niż w pierszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly uklady dzwiekowe monotwane na plytach glownych sa gorszej jakosci niz ukladny na osobnycxh kartach. Juz pomijajac fakt tego ze zintegrowane uklady sa slabsze dochodzi do tego jeszcze masa innych czynnikow ktore wplywaja ostatecznie na jakosc generowanego dzwieku np jakosc elektroniki i zaklocenia ktore na plytach glownych potrafia "zabic" czystosc dzwieku.

 

Jesli chcesz miec porzadny dzwiek to chcac niechcac trzeba dokupic osobna karte dzwiekowa chociaz to tez nie jest zasada. Wiele plyt glownych jest na tyle przemyslanych i dobrze wykonanych ze uklady na nich zawarte daja calkiem dobry dzwiek (chociazby plyta EVGA 650i) Sam mam SB LIVE! 5.1 i nawet "HD Audio" u kumpla na plycie GigaByte'a wysiada (ten lajf ma 5 lat!) Ilosc podpinanych glosnikow nie ma tu nic do rzeczy... W akcie desperacji za mozliwe najmniejsza kase wzialbym to http://proline.pl/shop.php?prodid=SB+AUDIGY+SE+OEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety everest pokazuje tylko realtek hd audio output/input

To wiadomo Trochę więcej niż przedtem - firma Realtek (produkuje również chipset'y do kart sieciowych). Realtek'i oraz C-Media są najczęściej używanymi chipset'ami do zintegrowanej karty muzycznej :P (z tego co wiem) i wydaje mi się że SB będzie lepszej jakości :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam SB LIVE! 5.1 i nawet "HD Audio" u kumpla na plycie GigaByte'a wysiada (ten lajf ma 5 lat!)

 

Takiego live pozybłem sie kilka lat temu, bo każda karta nawet jakaś tania na c-media miała lepszy dźwięk. A bajery w stylu EAX mnie nie interesują, bo to tylko zniekształca dźwięk. Nie wspominam już nawet o starych vortex'ach, yamaha'ch bo to już jest przepaść jak Wielki Kanion.

 

Zresztą porównywać w.w. karty do irivera którego mam w podpisie i słuchawkach, iriver wygrywa bez problemu.

 

Jak ktoś chce kupić dobrą karte do kompa co ma napędzić sluchawki z tematu to niech to będzie karta muzyczna. Najlepiej jakaś na VIA Envy24 z wbudowanym wzmacniaczem sluchawkowym. Creative nawet nie ma co brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta podłączona przez interfejs PCI, zasilana z płyty głównej będzie wolna od wymienionych zakłóceń? Szczerze wątpię.

 

Im wiecej elementow upakowanych na malej powierzchni tym gorzej czyz nie? :|

 

Jak ktoś chce kupić dobrą karte do kompa co ma napędzić sluchawki z tematu to niech to będzie karta muzyczna. Najlepiej jakaś na VIA Envy24 z wbudowanym wzmacniaczem sluchawkowym. Creative nawet nie ma co brać pod uwagę.

 

speed, iriver wygrywa ze wszystkimi fabrycznymi kartami poniżej 1000zł, wyżej będzie różnie...

 

Tylko jesli ja np mialbym placic te 1000 zl za karte dzwiekowa do kompa to wolalbym odlozyc jeszcze troche gorsza i kupic porzadny sprzet stacjonarny...

 

[Edit]

Dla mnie zintegrowane karty to bagno i dno... Na pewno nie nadaja sie do napedzania porzadnych sluchawek. Szkoda ich...

[/Edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znów punkt wyjścia?

 

Myśle, że nic lepszego w tej cenie nie znajdziecie od creative 24bit. A nawet jeśli jest lepsze, to ma sporo wad (trudna dostępność, problemy ze sterownikami itp).

 

Więc kupuj Creative, a za 50pln kup sobie zgrzewe piwa :P Chociaż po dołożeniu ~50pln do shp8900, otrzymujemy już hp1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej elementow upakowanych na malej powierzchni tym gorzej czyz nie? :|

Tylko jesli ja np mialbym placic te 1000 zl za karte dzwiekowa do kompa to wolalbym odlozyc jeszcze troche gorsza i kupic porzadny sprzet stacjonarny...

NIekoniecznie, nie ma takiej liniowej zależności, układy smd nie są w niczym gorsze od zwykłych (poza wyjątkami, które wykraczają poza temat rozmowy).

W tym temacie nie rozmawiamy o sprzęcie stacjonarnym, tylko o muzyce z komputera. Na allegro możesz kupić porządny używany odtwarzacz CD w bardzo dobrej cenie, taniej niż wiele Creative'ów, ale to znowu temat na inną rozmowę.

Dla mnie zintegrowane karty to bagno i dno... Na pewno nie nadaja sie do napedzania porzadnych sluchawek. Szkoda ich...

Nawet X-fi Extreme Music się nie nadaje, więc czego oczekujesz od zintegrowanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yar069, karta podłączona przez interfejs PCI, zasilana z płyty głównej będzie wolna od wymienionych zakłóceń? Szczerze wątpię.

tanuki: różnica będzie, ale nie przepaść (choć to znowu kwestia interpretacji)

W pelni nie, ale w jakis 95% będzie... :)

 

Dlatego – nie tylko spowodu zasilania ale i samego umiejscowienia – karta zintegrowana nie może być dobra. Nawet jeśli wsadzimy tam high-endowe przetworniki i same najlepsze rzeczy ... po prostu bliskość procesora i paru innych rzeczy oraz wspomniamy sposób zasilania będzie bardzo ograniczal i zniekształcał prace układu analogowego karty.

 

speed, iriver wygrywa ze wszystkimi fabrycznymi kartami poniżej 1000zł, wyżej będzie różnie...

Mam nadzieje ze nie mowisz powaznie... :rolleyes:

 

Kwestia co się komu podoba bo imho są porównywalne z 8900 :P

Dokladnie, tez czytałem wiele opini ze nizszy model jest lepszy. Wiele osob uwaza ze hp8900 maja „wiecej życia” od większego brata.

 

@ferros

 

W takim razie pozostaje tylko placz i zgrzytanie zebow - ciezko z komputera zrobic stacje audiofilska xD

Niestety, tym bardziej ze w Polsce o czyms takim jak „external DAC” malo kto słyszał, nie mówiąc już o możliwości kupienia – na dzien dzisiejszy jest to w kraju niemożliwe. Poza tym jeśli chcemy mieć naprawde audiofilski komp to musimy go odpowiednio wyciszyc. A dyski 2,5” i dobre [ciche] chlodzenie powietrzne, nie wspominając już o „water cooling” swoje kosztuje.

 

Choc uwazam ze bez wiekszych "kombinacji" komputer może być b. dobrym źródłem dla systemu „mid-fi” ... nie wspominajac juz o budget-fi;)

 

Juz pisalem, ale mam do przeznaczenia okolo 20ojro.

@Tanuki, kup cos w koncu :) Nie wybierzasz przeciez zony tylko budzetowa karte muzyczna... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tez czytałem wiele opini ze nizszy model jest lepszy. Wiele osob uwaza ze hp8900 maja „wiecej życia” od większego brata.

@getz, to dobrze obrazuje w swojej recenzji :)

 

A co z kartami zewnętrznymi? Chyba tak nie szumią jak wewnętrzne, więc możliwość zrobienia hi-fi z pcta, stała by się realniejsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności