Skocz do zawartości

Jaki gramofon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić gramofon ,który polecicie .Chodzi mi o taki, który mogę podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza bez wejścia phono. Kwota 1200 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Ps. Poszperałem trochę i znalazłem

Audio-Technica AT-LP5X Direct Drive USB Turntable

Edytowane przez sar44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kazimierz9 napisał(a):

Moim zdaniem lepiej kupić używany gramofon z PRL w dobrym stanie i do tego używany przedwzmacniacz gramofonowy - będzie lepsza jakość dźwięku.

Znajdź gramofon z prl-u w dobrym stanie. To raz. Najpierw trzeba trafić na egzemplarz, który z fabryki wyszedł w dobrym stanie. Potem musiałby być nie zamęczony życiem, grzebaniem w nim itp. W/w za to AT ma od razu całkiem dobrą wkładkę założoną. Przynajmniej dla mnie dobrą i takiej używam na codzień, czasem tylko czerwoną wersję zakładam. AT będzie po prostu działać, trzymać obroty itp.

7 godzin temu, sar44 napisał(a):

Audio-Technica AT-LP5X Direct Drive USB Turntable

A gdzie go znalazłeś za 1200 zł? To może też kupię.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, sar44 said:

Witam zamierzam kupić gramofon ,który polecicie .Chodzi mi o taki, który mogę podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza bez wejścia phono. Kwota 1200 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Ps. Poszperałem trochę i znalazłem

Audio-Technica AT-LP5X Direct Drive USB Turntable

Zależy czego tak naprawdę chcesz i gdzie jestes w stanie sie zatrzymać.

Czego oczekujesz i ile masz płyt?

Po co Ci gramofon?

Jaka jakość dźwięku i do czego jest Ci potrzebna?

Itd

 

Zabawy w gramofon to ''nie są tanie rzeczy''🙂, no chyba, że zadowoli Cię przeciętna jakość i brak ''magii'' winyli.

 

 

5 hours ago, Kazimierz9 said:

Moim zdaniem lepiej kupić używany gramofon z PRL w dobrym stanie i do tego używany przedwzmacniacz gramofonowy - będzie lepsza jakość dźwięku.

Może nie z PRL, ale używany(jest ryzyko) i oddzielny przedwzmacniacz.

 

1 hour ago, Kazimierz9 said:

No to może używanego Thorensa?

Ja kupiłem używany gramofon innej firmy i po paru miesiącach się popsół, więć musisz się z tym liczyć, kupując używki, bez gwarancji.

 

 

Dla mnie słuchanie z gramofonu to ciekawa przygoda, więc próbuje różnych rzeczy i cały czas jeszcze poznaje to źródło.

Co kolwiek byś nie kupił, na pewno da Ci to ogrom wiedzy na temat tego nośnika audio🙂. Powodzenia!

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, ale ja właśnie szukam czegoś co podłączam do wzmacniacza i gra. Zdaję sobie sprawę ,że za dobry zestaw muszę dać więcej pieniędzy i zabawy. Szukam czegoś co w miarę przyzwoicie będzie grało. 

Jeśli chodzi o ilość płyt to nie mam za wiele. Mam je jeszcze z lat 80 główniw Queen, Pink Floyd i trochę z lat 90 

W sumie około 15 płyt z zamiarem zwiększenia kolekcji , kiedyś miałem gramofon ,ale niestety nie przetrwał zostały tylko płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta AT będzie ok. Mam kolegę słuchającego tylko z winyli, przerobił kilka gramofonów w życiu (w tym jakiś Transrotor-raczej z najtańszych) i ostatecznie kupił sobie nowy gramofon za około 2000. Wkładkę na nim ma droższą, ale jemu wyszło, że o ile sprzęt trzyma obroty i nie przenosi śmieci od silnika, a ramię nie ma luzów to jest ok. I ja się zgadzam. Gramofon to naprawdę mało skomplikowana technika. Tylko w umysłach audiofilów taką bardzo skomplikowaną jest jest.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 05:20, Rafacio napisał(a):

Gramofon to naprawdę mało skomplikowana technika. Tylko w umysłach audiofilów taką bardzo skomplikowaną jest jest.

Masz rację pod warunkiem , wiesz o czym piszesz,  porządny nowy gramofon to tak cirka kole 3tys , tajniej możesz w IKEA kupić szlifierkę do płyt winylowych i dać ogłoszenie o ich sprzedaży z dopiskiem tylko raz słuchane😁

 

 

lepiej kupić gramofon niż szlifierkę do płyt

 warte uwagi są

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-universum-system-8000-CID99-IDRTFKA.html

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-automatik-studio-system-6000-super-okazja-CID99-IDSXkBU.html

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-nordmenede-vintaga-CID99-IDSYQwE.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-akai-ap-206-CID99-IDT46kG.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Te wszystkie AT czy TEAC za 1500-2500 to całkowicie wystarczające sprzęty. Tak samo mój stareńki Kenwood KD1500. Silnik w nim wisi na gumkach, o dziwo mimo lat w całkowicie dobrej kondycji, pasek gumowy przekazuje napęd na talerz. Nie ma żadnych brumów, szumów itp. To naprawdę nie jest filozofia przekazać moment obrotowy z silnika na talerz z płytą.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał(a):

Silnik w nim wisi na gumkach, o dziwo mimo lat w całkowicie dobrej kondycji, pasek gumowy przekazuje napęd na talerz.

to te bardziej audiofilskie odmiany😁

 

nie ma sensu wydawać 2K na patefon nowy. lepiej upolować używkę w  bdb stanie , albo i nawet do naprawy. Ale do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba dorosłem, bo mam używkę z lat 80 tych kupioną za 250 zł. Gdy ją kupiłem z 5 lat temu strasznie buczała. Okazało się, że śruby blokujące silnik są niewykręcone.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szwagiero napisał(a):

miałeś do czynienia z tym uniwersum 8000? Na allegro stoi rebrand BSR quanta 700 niby po serwisie i się ostatnio nad nim zastanawiałem.

miałem ale zależy za ile  nie jest to zły sprzęt ale  jeśli mówimy o kwocie 700-1200 polował bym na co innego  poniżej dolnej można brać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sar44 napisał(a):

Witam. Jeszcze go nie zamówiłem, ale wolałbym kupić coś nowego co zatem polecacie w budżecie trochę wyżej załóżmy do max 2500 złociszy.

Ja osobiście nic , bo nic sensownego nie ma  jak dla mnie w tej cenie to można mieć gramofon i zewnętrze pre do gramofonu, ale  jak kto woli....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sar44 napisał(a):

To zapytam tak ile trzeba dać na nowy sensowny gramofon typu plug and play. 

cirka 3.5K "nowa używka " 2.5-3K pytanie tylko czy warto skoro można kupić  używany gramofon w stanie idle w tej kwocie i będzie go bił na głowę.

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-technics-model-sl-1200-mk1-CID99-IDR5OnH.html

https://www.olx.pl/d/oferta/piekny-gramofon-micro-seiki-dd-5-japan-direct-drive-oryginalny-box-CID99-IDQs5Lh.html

zamiast napalać się na nowe proponuję poczytać o w/w 

 

3 godziny temu, szwagiero napisał(a):

Czyli co? Coś metzopodobnego? Kwota powiedzmy do 2 kpln pod szczura V15.

polował bym na

UNIVERSUM F2095

AKAI AP-306C

Sharp Optonica RP7100 H😁

w cenie do 2K w/w powinno udać ci się kupić

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-telefunken-s600-shure-v15-iii-CID99-IDSTVpY.html

 

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafacio napisał(a):

Za taki stary gramiak to nie więcej jak 500 zł bym dał. Może do tysiaka jakby bardzo mi się podobał i jakbym bardzo się napalił

No może kiedyś tak, teraz jest inflacja , hm czy stary? Wszystko zależy od tego jak był użytkowany.  Od pewnej kwoty to już jest inwestycja w sprzęt a i ludzie jak maja gramofony za parę K to też ich tak nie katują. To jest inna kultura użytkowania sprzętu , co innego janusze biznesu. Pokaż mi dzisiaj gramofon który ma  szybę  hartowaną w modelu podstawowym?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki stary gramiak to nie więcej jak 500 zł bym dał. Może do tysiaka jakby bardzo mi się podobał i jakbym bardzo się napalił.
Zapewniam Cię, że w starym gramofonie wystarczy zrobić z reguły porządny serwis i będzie grał dłużej i lepiej niż kilkukrotnie droższy nowy. Można też taki gramofon odrestaurować (są ludzie, którzy się tym zajmują) i będzie również wyglądał jak ze sklepu, a powiedziałbym, że lepiej patrząc na to, co oferują w sklepach.

@amrowek chodziło mi o to, że shure V15 mam w aktualnym gramofonie od wielu lat - CEC BD5200. Dzięki za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności