Skocz do zawartości

LG FM37


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mamy do dyspozycji nowy model odtwarzacza LG - FM37 (4GB). Model ten wystepuje także jako FM36 (2GB). Musze się przyznać, że jakoś przespałem pojawienie się tego modelu na rynku - a szkoda, bo jest napradę ciekawy (zdobył już chyba jakąś nagrodę, ale średnio słuchałem na spotkaniu - za gorąco było ;))

 

 

FM37_L_lge.gif

 

 

Co grajek ma i potrafi:

. Wbudowana pamięć flash: 2GB lub 4GB

. Wyświetlacz 2.4'' TFT LCD

. Dotykowy ekran GUI, Flash GUI

. Odtwarzanie muzyki (MP3, WMA, OGG), video (AVi, 30fps, 320x240), JPEG, TXT

. Obsługa gier flashowych

. Czasy pracy około 20 h (audio), 3 (video) - według producenta

. Radio z nagrywaniem (jest też chyba wersja bez FM)

. 10 przedefiniowanych EQ (w tym auto EQ)

. Połączenie to USB 2.0

>> więcej specyfikacji w tym PDFie (niestety po włosku).

 

 

 

A co sam grajek. Zaskakuje to, że jest to model z dotykowym wyświetlaczem. I tu plus dla LG. Naprawdę ciekawie zaprojektowane menu i nawigacja. I jak na 260.000 kolorów to LCD robi zaskakująco pozytywne wrażenie. Nawigacja ciekawa. Będąc w menu odtwarzania muzyki możemy przeciągnąć po ekranie w prawo (aby przeskoczyło do następne) w lewo (poprzedni utwór) góra/dół głośniej ciszej. Możemy też wywołać menu i zrobić to precyzyjnie guziczkami - nie nasuwa Wam to podobieństwa z pewnym "telefonem" ;)

 

Operuje się dość prosto i łatwo, choć zeby "wyczaić" wszystkie sztucznki z pewnością trzeba by zapoznać się z manualem.

 

Gry FLASH i video - gry w standardzie są i działają rewelacyjnie! Nie wiem czy ich nie skopiować i nie sprawdzić na Clix2 / D2 -> sądzę, że były robione na zamówienie dla LG - więc są poprostu ciekawe :) Co do filmów to wgrane było tylko demo, a póki co FM37 bawi się ktoś inny więc nic więcej nie powiem. Z tego samego powodu nie powiem nic o brzmieniu.

 

Co załsuguje na uwagę to deisgn i samo wykonanie obudowy. Jest ona wykonana w całości ze jakiegoś stopu ALE nie jest wcale jakś ciężka. Do tego całość jest smukła, i dość cienka. Żadne zdjęcia nie oddają tego jak obudowa prezentuje się na żywo - a jest ponacinana delikatnie, przez to nie ślizga się po ręku - rewelacja! Ładowanie odbywa się poprzez USB. Całość widziana jest jako dysk przenośny.

 

 

Musze powiedzieć, że póki co prawie nie zauważyłem minusów tego grajka (niektórzy pewnie powiedzą, że cena - 699 za 4GB). Prawie, bo nauczony doświadczeniem z D2, mogę powiedzieć, że na 100% będzie marudzenie, że "trzeba wyciągać grajka z kieszeni, żeby nawigować" i w przypadku FM36/FM37 będzie to z pewnością racja.

 

 

Jak są jakieś pytania to śmiało, od poniedziałku będę sie już ja bawił tym grajkiem to odpowiem na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka metalowa alternatywa dla Irivera Clixa dla tych którzy chcą mieć coś porządnego ? :D

 

A co do manualu i , na stronach LG Polska jest dostępna jej polska wersja instrukcji obsługi do FM37

>> http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...S4K&model=1

 

PS. Jesteś pewny że odmiana 2GB będzie nosiła nazwę FM36 ? :huh:

 

top27is4.jpg

 

top30bq5.jpg

 

200704231723104031xs5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak już zaznaczyłem niestety nie słuchałem zbytnio na sptoakniu. Ale wydało mi się logiczne, że skoro dostaliśmy FM37 (4GB) a ma być też FM36 i ma być wersja 2GB - to jakoś połączyłem to w jedno :)))

 

Jest to niezwykły player pod względem wykonania. Poprzednie konstrukcje LG JM53 czy nawet FM33 - to nawigacja była niezwykle karkołomna (lub mówiąć wręcz nie wygodna). Tutaj całość robi dużo solidniejsze wrażenie niż Clix2.

 

A obsługa jest naprawdę intuicyjna. Do póki nie zauważyłem, że jest punkt w który wystarczy kliknąc, aby pojawiło się menu, to stwierdziłem, że przewinę przesuwając palcem w bok... i co? I zadziałało :)

 

 

Wydaje mi się, że wybór zaczyna się robić coraz ciekawszy: Clix2 czy D2 czy V39 czy M6 czy FM37. WOW.. zaczyna się w końcu coś dziać :)

 

Ale co do FM37 poczekam jeszcze jak się pobawię. Poprzednie LG też mnie zachwycały wyglądem czy czymkolwiek, a później okazywało się, że miały coś nie do przebrnięcia ;)) Wiem, że Khron ma D2, MP640, V39 i U60. Jak się uda dośle mu też M6 i właśnie FM37 - biedaczek :P Ale jest to cześć większego planu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje LG FM37 konkurentem zarówno D2 jak i Clix2 =D A co dokładnie jest w środku: TCC 7801 + WM 8731LS. SoC jest dokładnie ten sam w obu odtwarzaczach, jednak codec to już Wolfston znany z Clix2. Pamięć to 2x 2GB by Hynix. W modelu testowym nie ma radia, więc ciężko stwredzić cóż za nie odpowiada. Bateria jest litowo-jonowa, 3.7V, 600mAh

 

Sądzę, że miłośników brzmienia Clix2 powinno ta wiadomość ucieszyć ;)

 

 

Co z minusów zauważyłem? Nie jest ich zbyt wiele, podobnie jak D2 i Clix2 pod względem wykonania i użytkowania jest to świetny playerek ALE:

- totalny brak przycisków da się przeżyć. gorzej, że FM37 nie posiada żadnej dziurki na smycz...

- druga sprawa to ograniczenie obsługi OGG do Q9.

- cztery, pasek przewijania po meni mógł by być zrobiony inaczej

- spolszczenie menu...

-

 

Są oczywiście i plusy:

+ Obudowa jest niesamowita. Zaryzykuje, że lepsza niż w D2 czy Clix2. W sumie najlepsza jaką widziałem od czasów playerów Monolith.

+ Nawigacja jest niewiarygodnie wygodna i INTUICYJNA (to łączy te 3 playery).

+ Czas pracy około 17 godzin, więc raptem o 3 mniej od deklarowanej autonomii.

+ Całkiem przyzwoite transfery z i na playerka (no ale o tym juz wiemy po D2 i Clix2).

+ Możliwość czytania plików TXT lub przeglądania fotek z muzyką w tle

+ UI także jest tworzone na flashu (czyli można sobie zmieniać, jak ktoś umie ;))

+ W zestawie z ładowarką i funkcją radia ma kosztować około 669 PLN

+ Dyktafon nagrywający do 192 kbps

 

Czego jeszcze nie wiem?

* czy są polskie znaki

* jak sie spisuje konwertowanie video

* jaka jest jakość nagrań z dyktafonu

 

 

W sumie FM37 pod względem możliwości bliżej do Clix2. D2 jednak pod względem funkcji i dodatków jest na pierwszym miejscu. Ale muszę przyznać, że LG w końcu zrobiło coś bardzo ciekawego. AA! Bo pewnie zaraz będą pytania, player działa zarówno jako MTP jak i UMS, a obsługa plików audio odbywa się po Tagach.

 

 

Poza tym LG FM37 zalicza się do dwóch ciekawych grup. Do playerów opartych o SoC TCC 7801 (więcej) ORAZ do grupy playerów z dotykowym LCD (VTec PRO V39, Cowon D2, LG FM37)*

 

 

 

 

 

ps. poważny minus to gry okazują się byt trudne i nie mogę ich przejść ;P

 

 

 

* do tej grupy rzecz jasna można jeszcze zaliczyć playerka Ondy, iPhona oraz (niech już będzie ;P) nowy TEAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z minusów zauważyłem? Nie jest ich zbyt wiele, podobnie jak D2 i Clix2 pod względem wykonania i użytkowania jest to świetny playerek ALE:

- druga sprawa to ograniczenie obsługi OGG do Q9.

 

to chyba nie problem, najbardziej "ekonomoczne" jest chyba imho q7-8 (jakosc/miejsce)

 

Są oczywiście i plusy:

+ Czas pracy około 17 godzin, więc raptem o 3 mniej od deklarowanej autonomii.

 

to bym chyba minusem nazwal...

 

ale playerek ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie literki faktycznie są i działa to bardzo ładnie. Ogólnie co by nie mówić, LG FM37 jest bardzo ciekawym grajkiem. Ponad przeciętna.

 

 

INSIDE:

fm37_inside_01.jpg fm37_inside_02.jpg fm37_inside_03.jpg fm37_inside_04.jpg fm37_inside_05.jpg fm37_inside_06.jpg fm37_inside_07.jpg fm37_inside_08.jpg

 

 

OUTSIDE:

lg_fm37_black_01.jpg lg_fm37_black_01b.jpg lg_fm37_black_01c.jpg lg_fm37_black_01d.jpg lg_fm37_black_02.jpg lg_fm37_black_03.jpg lg_fm37_black_04.jpg lg_fm37_black_10.jpg

 

 

 

to bym chyba minusem nazwal...

 

niewiele jest na rynku miniPMP, które mają więcej niż 20-22 godziny pracy (deklarowanej). Szczególnie jak mówi się z perspektywy posiadacza D2, który ma baterię, której nie powstydził by się nie jeden PMP ;)

 

 

 

 

Jeśli są jakieś pytania (poza dźwiękiem) to śmiało zapraszam do zadawania, bo jeszcze kilka dni tego grajka będę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo orientuję się w mocach, więc spytam: skoro mój T10 ma 18mW na kanał, to ten LG zagra prawie 2x ciszej? To chyba nie możliwe.

Żeby coś zagrało dwa razy ciszej (-10dB ) , musiałbyś mieć przyłożoną

10 razy mniejszą moc .

 

Żeby zagrało dwa głośniej (+10dB ) , powinien mieć przyłożoną

aż 10 razy wiekszą moc .

 

Kalkulacja jest więc prosta , jeżeli masz player z 18 mW na kanał

to dwa razy cichszy miałby 1.8 mW na kanał , a dwa razy głośniejszy

musiałby mieć aż 180 mW na kanał .

 

 

ksy Napisano Wczoraj, 19:06

2x 10 mW (zgodnie z tym co jest w manualu zapoznamy przez Getza)

i faktycznie raczej tyle jest sądząc po głośności (MX400 / PX100

 

W tej polskiej instrukcji stoi że LG37 ma nawet po 18mW na kanał , ale nie przywiązywałbym

do tego specjalnego znaczenia ... bo jest to chyba stała wartość "output power"

chyba dla wszystkich DAP-ów tej firmy :D ( LG -FM 20 , FM- 30 ,FM- 33 - też tyle mają )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche podejrzane to, bo na ebayu nie ma jeszcze ich nawet <_<

 

 

EDIT:

zadzwonilem do nich i jest!

a czy ktoś wie jak działa conversja plików video? jakies problemy z wgrywaniem filmow by działały?

 

 

EDIT2:

Bylem w electroworldzie i jestem zaskoczony tym odtwarzaczem.

Ekran dotykowy dziala swietnie, ekran duzy i czytelny, filmy ladnie dzialaja tak samo jak i muzyka.

Tylko jedna rzecz mnie ciekawi, tapeta. Bo byla tam opcja ustawienia tapety w czasie sluchania muzyki oraz radia, lecz to byl poprostu obrazek pojawiajacy sie nad tytulem piosenki itp. i byl w dodatku dosc maly. Czy jest mozliwosc ustawienia tapety w jakis sposob, na caly monitor, zarowno jak sie slucha ale tez i w menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności